Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tecrübenin ve deneyimin önemi!

Selamlar, ben ddarkk

Yaşadığım bir olayı ve almış olduğum derslerini anlatmak istiyorum, tecrübe paha biçilemez bir kıymet denebilir. Tekrardan böyle bir platform kurduğunuz için teşekkür ediyorum, şimdi başlayalım. Aşama aşama bir şekilde anlatacağım.

Birinci aşama;

Evet Redpill ile yeni yeni tanıştım diyebiliriz, kendimi geliştirmek için kendime yeni yatırımlar yapıyorum ve kendimi geliştiriyorum. (ek pasif gelir kaynakları, yeni bir dil öğrenme, iyi bir kariyer ve gelecek vs.)

Aktif olarak spor yapıyorum ve spor üzerinde gördüğüm ve hoşuma giden bir bayan hoca vardı. Bir arkadaşımın yapmış olduğu bir eylem doğrultusunda (kahve içiyordu salonun barında) oradan muhabbet açıldı bende katıldım tabi eğlenceli konuştuk filan o gün o şekilde bitti. Sonra bazı geldiğim günler, çok içli dışlı olmadım o bana kaçamak bakışlar, gülümsemeler ve benle iletişime geçmeye çalışıyor gibiydi.

İkinci aşama;

Sohbet ve muhabbetleri biraz ilerlettim, ilk başta bir instagramını istedim fakat bana bu şekilde bir şey dedi, ‘Bu kullandığım tek instagram hesabıdır.’ Tarzı bir şey demişti. Ben de şüphelendim tabi, en iyisi bir bahane ile telefon numarasını aldım. Ardından telefon üzerinden de biraz konuştuk filan ve buluşmaya ayarlamaya çalıştım, şu şekilde bir şey dedi; ‘Ben sosyal çevremdeki insanlara zaman ayıramayacak kadar yoğunum’ tarzı bir şey demişti. Ben de üstelemedim tamam dedim, sohbeti değiştirdim devam ettim.

Üçüncü aşama;

Evet sonrasında ise artık betalaştığım aşamalara geliyorum, sevgilisi olup olmadığını sormuştum ve öğrenmiştim hemen konuyu değiştirip eğlenceli bir hale getirmiştim. Neg filan attım, küp falı bakıp kino yapmaya çalıştım ve yaptım. Sonrası artık affaladığım kısımlara gelelim, ben bu kıza açıldım ve oneitis gibi bir şey oldum ve bağlanmaya başladım. Bu olayı yaptıktan sonra ki diyaloğu paylaşmak isterim;

K: Şaşırdım, ne diyeceğimi bilemiyorum.
B: *Konuyu filan değiştirmeye çalıştım. *
K: Konuyu kapatalım ve aramızın bozulmasına gerek yok.
B: Olmaz, dedim.

Bu olaydan sonra tabi, beni rehberden filan sildi instagram üzerinde takipten çıktık filan. 1-2 gün sonra ben tabi salak gibi gittim mesaj attım ve görüldü yedim tabi.

Dördüncü aşama;

Artık öğrendiğim ve ders aldığım bazı konuları derledim.

Başarılı olduğum konular (belki de bunlar başarı değildir ben düşünüyorum);

- Neg hakkında biraz kendimi geliştirdim
- Kızlarla daha rahat ve kendim olmaya başladım.
- Öğrendiğim bazı PUA rutinlerini uygulayıp, kino yapmaya başladım.

Başarısız olduğum ve hatamı anladığım konular;

- Kendime alternatif yaratmadım, sadece bir seçeneğe bağlı kaldım ve şunu anlamış oldum; ya hiçbir kıza yürümeyeceğim veya en az 3 kıza bir yürüyeceğim, tanışacağım.
- Bazı konularında egomu tatmin etmek için öfkelenip, testlerden kalmış oldum.
- En önemlisi, açılmayı veya hoşlanmayı yapıp; tüm çekiciliğimi kaybetmiş oldum.

Bu benim için eğlenceli bir anı ve güzel bir tecrübe olmuştu.

Neden? Açılarak ve hoşlanarak çekicilik mi kaybediliyor?
Ben öyle düşünüyorum, şundan ötürü kızlar bazı soruların cevaplarını arıyorlar örnek verelim; mesela bu çocuk acaban benden hoşlanıyor mu? bu aklında bir soru olarak durur veya aklına gelir bunun cevabını öğrenmek ister ve ortada bir gizem olur. Size nasıl yorumlarsınız hocam? benim görüşüm bu şekilde sizin yorumunuzu da dinlemek isterim..

Ben öyle düşünüyorum, şundan ötürü kızlar bazı soruların cevaplarını arıyorlar örnek verelim; mesela bu çocuk acaban benden hoşlanıyor mu? bu aklında bir soru olarak durur veya aklına gelir bunun cevabını öğrenmek ister ve ortada bir gizem olur. Size nasıl yorumlarsınız hocam? benim görüşüm bu şekilde sizin yorumunuzu da dinlemek isterim..

Hee hocam , Ben olayı yanlış anladım.
Ben açılış (set açma) kısmını bahsettiğini düşündüm. Sen iletişim kurulduktan sonraki aşamayı söylemişsin.
Tabii orda gizem oluşturmak gerek. Benim tarzım biraz hoşlandığımı belli edip sonra geri çekilmek kız tam emin olamıyor bu şekilde.
Ama set açarken hoşlandığını azda olsa belli etmen gerek niyetin belli olsun arkadaş alanına girme

Hee hocam , Ben olayı yanlış anladım.
Ben açılış (set açma) kısmını bahsettiğini düşündüm. Sen iletişim kurulduktan sonraki aşamayı söylemişsin.
Tabii orda gizem oluşturmak gerek. Benim tarzım biraz hoşlandığımı belli edip sonra geri çekilmek kız tam emin olamıyor bu şekilde.
Ama set açarken hoşlandığını azda olsa belli etmen gerek niyetin belli olsun arkadaş alanına girme
Aynen hocam o konuda haklısın, olayları düşündükten sonra böyle bir derleme yaptım, yaşamış olduğum iyi bir tecrübe olmuştu..

ek pasif gelir kaynakları
Tecrübe önemli tabi. Neyse ki hatalarını anlamışsın😄 şu konuda yardımcı olabilir misin bana? Sen bu konuda benden daha tecrübelisin belli ki😄 Ben de bu aralar evden vs. az bi miktar bile olsa bişeyler kazanmak istiyorum. Nerden nasıl kazanıyorsun acaba bu parayı beni de bilgilendirebilir misin?

Evet, rapora bir güncellemek yapmak istiyorum.

04 Ocak 2019 Cumartesi günü;
Kız ile beni tanıştıran arkadaşım ile beraber antrenmana gittik, antrenmanımızı bitirdik ve supplementlerimizi içmek için salonun barına oturduk. Arkadaşım, kız oradayken ona selam verdi. Tabi ben hiçbir şekilde ilgilenmiyorum ve konuşmuyorum. (B: Ben, K: Kız) sonrasında tabi bana bir laf attı.
K: Beyfendi siz nasılsınız (komikçe bir şekilde).
B: (Öksürme), 'harikayım siz nasılsınız hanımefendi (komikçe ve bir şekilde)' diye tepki verdim.
...
K: Sihirbazlık numaralarını xx'e yaptın mı? harika numaraların var.
Tarzından bir şey dedi ve ben orada bir şey algıladım, değerlendirme kararı aldım.
Sonrasında sohbet normal bir şekilde devam etti, sohbet arasında hakkımda şöyle bir şey demiş (arkadaşım söylemişti bana), 'bu neden böyle davranıyor diye' tarzı bir şey demiş. Daha sonrasında artık kalkacağız, arkadaş iyi akşamlar dedi. Ben ise hiçbir şey olmamış gibi dışarı doğru yöneldim, Tabi arkamdan da (kafası güzel bir ima ile) hareket çekmiş.

07 Ocak 2019 Salı günü;
Evet bugün onunla şu şekilde bir sohbetimiz geçti.

B: Bir konu da fikrini alacağım, okulumuz da sihirbazlık klubü var ve bizler kendilerimize numaralar öğretip ve provalarımızı yapıp insanlara sunum yapıyoruz.
K: Tam olarak benden ne istiyorsun anlamadım?
B: Sadece seyretmeni ve yorumlanamı :)
K: Tamam.
B: 1 ile 10 arasında bir sayı tut
K: Tamam tuttum (sonrasında sayıyı sordum ve bana 7 cevabını verdi)
B: Aman tanrım (ses tonumu ayarlıyorum), bunun ne anlama geldiğini biliyor musun?
K: Ne anlama geliyor? (heyecanla bir ses ile)
B: Dedim hiçbir şey, şimdi numaramıza geçebiliriz.

Benim favori numaralarımdan olan bir numarayı yaptım, sihirbazlık numarası ile numara almak. Başlayalım...

B: Evet şimdi senle bir fal oyunu oynayacağız, iddiam şu senin ruh eşini bulacağım.
K:: Nasıl yani? (bunu dedikten sonra desteyi gösterdim ve başlayalım dedim.)
B: *Destenin bir kısmını ona verdim* bu kartları karıştır ve ruh ikizinin bana nasıl bir ruh haline sahip olduğunu söyle.
K: Eğlecenli, enerjik ve gizemli biri.
B: Harika güzel, *Karıştırdığı desteyi aldım ve bir kısmını daha verdim* bu sefer bana ruh ikizin fiziksel özelliklerini anlat.
K: Yeşil gözlü, vesaire biri.
B: Güzel yaklaşıyoruz, kartlar seni dinliyor ve düşünüyorlar. *Karıştırdığı desteyi tekrardan aldım ve bir kısmını daha verdim.* bu sefer bana hobilerini söyle.
K: Basketbol oynasın, spor yapsın, ata binsin vesaire
B: (dedikten sonra tamam, kartlar bizi dinledi şimdi elini, elimin üzerine koy ve desteye odaklanmanı istiyorum.)
*Ardından desteyi biraz kestim, ve ilk 10 kartı açtım açılan kartlar da tabi benim telefon numaram ortaya çıkmıştı.
B: Şimdi burada bir numara çıktı, bu numarayı bir ara bakalım.
K: *şaşırır* Tamam arayayım, ama ne söyleyeceğim.
B: Hmm güzel soru, mutlu yıllar diyebilirsin :) şaka yapıyorum tabi bakalım böyle bir numara var mı?
*Uzun bir bekleyişten sonra benim telefon numaram çalır ve kız şaşkınlıkla benim telefonumu ve beni izler*
K: Bir dakika şuan ben seni mi aradım? Nasıl yani ruh eşim sen misin?
B: Kartlara sen gerekli bilgileri verdin ve onlar seni dinleyip sonuca ulaştırdı.
K: Bir dakika, bana bir bakar mısın? *Belli bir süre gözlerime bakar ve* senin gözlerin yeşil renk der. *ve tekrardan şaşırır.*
B: :)

Evet bir kaç numara daha yaptıktan sonra oradan şu şekilde 'Limon, sonra görüşürüz' diyerek ayrıldım.
Evet arkadaşlar, hepinize bu durumu bir yorumlamanızı ve neler yapabilirim düşüncülerinizi paylaşmanızı istiyorum. Mesaj atmayı denemiyorum önceden görüldü yedim çünkü, yorumlarınız benim için önemli :)

Evet selamlar, bu rapor hakkında son bir kaç gelişmeyi daha paylaşacağım ve kendim keşfettiğim bir kaç konuya değineceğim. Bu konularda çok bilgim yok ama gözlemlediğim veya denediğim, tecrübe ettiğim konularda fikrimi beyan etmeyi isterim.

Hedef ile aramı düzelttim ve tekrardan eskisi gibi konuşuyoruz, şakalaşıyoruz vesaire. Bazı konular da ona yardım ettim ve bir yandan onla arkadaş gibi olduk. Şöyle bir söz vardır ve doğrudur, 'Her kızı tavlayamazsın..' Bu deneyime girişmeden önce hep kendime bir hedef belirlemiştim ve hedef odaklı düşünmüştüm ve sonrasında bunun yanlış olduğu kanıta vardım bu yüzden hedef odaklı değilde, süreç odaklı olmaya başladım. Her kızla ilişki, vesaire yapacağız diye bir şey yok.

Bu durumları düşündükten sonra şöyle demiştim, bu kız demek ki gerçekliğime uymuyorum demiştim. Ve gerçek şu ki, mesajlaşırken tüm yatırımı ben yapıyordum (ilk mesajı ben atıyorum) bu çok yanlış gözükmese de karşı taraf da bizim gibi düşünüyorsa, o da enin sonunda bir yatırım yapardı peki soruyorsunuz yaptı mı?
Evet aslına bakarsanız yaptı ama büyük ve küçük yatırımlar olarak algılarsak; küçük veya orta büyüklükte bir yatırım yapmış diyebiliriz.

Şimdi bu yatırımları üçe ayıralım; Mesaj oyununu ele alıyoruz. Burada ki düşünceler kendi fikirlerimdir hem size konu hakkında yaratıcılık ve yapılabilirse münazara yapmak amacıyla yazmak istedim.

Küçük yatırımlar;
Karşı tarafın mesajınıza yanıt vermesi,

Orta büyüklükteki yatırımlar;
Karşı tarafı aradınız ve telefonunuza yanıt verdi,
Mesajlaşırken birbirinize sesli mesajlar atıyorsunuz,
Mesajlar da konuşurken emoji ve gülücekleri kullanması,
Bazı kötü veya ters durumlar hakkında konuşurken yine durumları pozitif devam ettirmesi,
Telefonda konuşurken veya yazışırken karşı tarafın sizin hakkınızda pozitif yönlerinizi söylemesi,
Kendi hakkında konuşması ve yatırımı devralıp sizden daha fazla yatırım yapması

Büyük yatırımlar;
Buluşma teklif edilip, detayların ayarlayıp karşı tarafın kabul etmesi..

Gelelim şimdi karşı tarafın bana yaptığı yatırımlara;
(+) Yatırım yapılmıştır.
(++) Abartılacak derece de yapılmıştır.
(-) Yatırım yapılmamıştır.
(*) Cevabı net veya belli değil.

Karşı tarafın mesajınıza yanıt vermesi (+)
Karşı tarafı aradınız ve telefonunuza yanıt verdi, (+)
Mesajlaşırken birbirinize sesli mesajlar atıyorsunuz, (+)
Mesajlar da konuşurken emoji ve gülücekleri kullanması, (++)
Bazı kötü veya ters durumlar hakkında konuşurken yine durumları pozitif devam ettirmesi, (+)
Telefonda konuşurken veya yazışırken karşı tarafın sizin hakkınızda pozitif yönlerinizi söylemesi, (+)
Kendi hakkında konuşması ve yatırımı devralıp sizden daha fazla yatırım yapması (*)
Buluşma teklif edilip, detayların ayarlayıp karşı tarafın kabul etmesi.. (*)

Kısacası şu bu kişiyle arkadaş ve kanka tarzı takılıyorum bazen mesajlaşıyoruz salonda şakalaşıyorum onunla eğleniyorum yani. Çünkü şunu biliyorum, hedefim bir ilişki kurmaktı önceden ama bunu yapmaya devam etmem beni davranışlarımı etkileyip, hayat düzenimi etkiliyordu ben de artık konulara hedef odaklı değil de, süreç odaklı bakmaya başladım. Yani ben ne istiyorum? Herkes'in genel olarak tüm insanın isteyebileceği şey budur, EĞLENİP MUTLU OLMAK! kim bunu istemez? Yatırım konusunda ise şöyle bir şey söyleyeyim, ilk yatırımı bizim yapmamız gerekiyor doğru ama bu zamanla artık kız sizden biraz daha fazla yatırım yapması gerekebilir demeyelim gerekiyor..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8