Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tek başına olmanın güzel yanları

Merhaba arkadaşlar umarım hepiniz iyisinizdir, uzun zamandır forumda yoktum. Ara sıra girip yazılara göz atıyordum ama yazı yazmak bu güne nasip oldu :)
Yaklaşık 1.5 aydır tek başıma yaşıyorum ve bu durumun iyi taraflarını tecrübe ettim. Elbette bazı konularda zorlandım; ama insanın gelişmesi için konfor alanından çıkması gerekir. Yalnız kaldığım bu dönemde hayatımı daha sıkı ve duzenli hale getirdim. Özellikle disiplin ve sağlık konusunda faydalı oldu. Örneğin vücut yağ oranımı %18'den %15'e çektim. Bunun için tek başına kalman şart değil dediğinizi duyar gibiyim, haklısınız da. Ama kimileri böyle durumlarda hayatını iyileştirmekten ziyade şartların zorluğuna karşı havlu atar. Bu süreçte edindiklerimi size aktaracağım. Tek başına kalınca:
‌-Planlarını daha iyi yapar ve uygularsın.(bazen sevgilin, ailen, arkadaşın veya bi tanıdık için hatır belasına yapman gerekenlerden taviz verirsin)
‌-Daha iyi düşünür, ruhunu ve aklını sakince dinlersin(Tek başındayken çok daha verimli yaptığımdan emin olabilirsiniz)
‌-Kendine ve hayatına daha iyi odaklanirsin(dikkatini dağıtacak biri olmadığı için bu daha kolay olacaktır)
-‌Sorumluluk duygun güçlenir. (insan bazen yanındaki kişiye güvenip yapması gerekenleri erteliyor veya savsakliyor)
-‌Kendine bakma konusunda gelisirsin(Bu süreçte istediğim zaman işlerimi, yemeğimi, antrenmanımı...vs yaptım. Birçoğumuz mecbur kalmadıkça ev işleri, yemek, çamaşır/bulaşık yıkama, temizlik yapmayız)
‌-Zaman ve para yönetimini daha iyi öğrenirsin (tek başına olmayınca bu konularda savurganlık yapabiliyoruz)
-‌Yazdığım son ve belki de en önemli madde: Bir gün yalnız yaşamak zorunda kalırsan bu duruma karşı hazırlıklı olursun.
Yazıyı kısa tutmak istedim, umarım faydalı olmuştur. Herkese iyi forumlar ...

Otelde ki kız vakası gibi saha raporları isterim, tekrar. :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8