Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Terk Edilmek

Şimdi düşünün, bir kızla birliktesiniz. Kıza iyi davranıyorsunuz, kızın bir dediğini iki etmiyorsunuz, kız mutlu vs görünüyor. Sonra çat.

Terk edildiniz.

Sonrasında “sana yapılır mı be..” “vay kevaşe”.. “abi benim gözüm hiç tutmamıştı zaten” tarzı kankalarla içki masasında ful gaz muhabbetler. Noldu? ” kız zaten orospuydu, sana kız mı yok.”

Şimdi gel kızdan ne istediğimizi gerçekçi olarak ele alalım.

Kızdan beklediğimiz şey en başta şu : Sadakat.

Yani diyorum ki : Benden daha iyi – daha yakışıklı, yüksek statülü, daha çok parası olan, sosyal bağlantıları olan, daha komik, daha ilginç, hobilerinde daha usta, daha..daha..daha.. – bir erkek gelip kıza ilgi gösterirse kız bunu pas geçecek.

Niye?

Ben önce geldim diye.

Yani kız beni aldatamaz, beni terk edemez çünkü ben önce geldim.

Birisi bana ferrari veriyor, ama ben geçen sene toyota aldığım için ferrariyi elimin tersiyle itiyorum.

Böyle saçma, haksız bir şartname olamaz.

Burada erkeğin görevi sadece önce geldiği için kızın ona ilgi gösterecek daha iyi bir erkeğe gitmesini o veya bu yöntemle engellemek değil.

Sırf bu sebepten dolayı daha iyi bir erkeği pas geçerek sizinle kalan bir kız ilişkini geri kalan (kısa) süresi boyunca sizden nefret edecektir zaten. Birden yaptığınız hiç bir şey yeterince iyi olmayacak.

Kız birden ne kadar mutsuz olduğunu fark edecek.

Erkeğin sorumluluğu kızın saygısını kazanmak.

Terk edilmeyen, aldatılmayan bir erkek haline gelmek için çalışmak.

Saygı yerde bulunmaz,

Saygı istenmez,

Saygı ağaçta yetişmez,

Saygı kazanılır.

Peki insanların size saygı duymasını nasıl sağlarsınız ?

Kendi kendinize saygı duymakla başlayarak. Sen kendine saygı duymazsan, başkalarını memnun etmeye çalışır kendini arka plana atarsan başkası sana niye saygı duysun ki?

Erkeğin işi güçlü olmak, önemli olmak, başarılı olmak. Kendi kendinize yatırım yaparak kendinizi yükseltmek. Böylece etrafınızda bulunan insanlar size yakın olduğu için yükselecektir zaten.

Herkesin istediğini yerine getirmeye çalışan, herkese yardım eden, kendi işini aksatacak, kendi hayatına zararlı olacak bile olsa başkalarının işini gören üniversite mezunu beyaz yaka Ali size hafta sonları çalışarak biriktirdiği para ile aldığı bir araba hediye etse kıymeti olmaz.

Ama Ali Koç sizin elinizi sıksa kıymetlidir.

Erkek olarak göreviniz bir James Bond gibi olmak.

Erkeklerin olmak istediği,

Kadınların yatmak istediği adam olmak.

O zaman terk edilmek, aldatılmak gibi şeyler sizin evreninizde bulunmaz.

Peki başta bazı şeylere dayanamayıp kendimiz ayrıldıysak, sonrasında biraz abarttığımızı düşünüp geri dönmek ve reddedildiğimiz de ne yapabiliriz?
"zaten ayrıldıysan geri dönme, veya dönmeyi deneyip reddedildiysen ileriye bak." dışında başka bir şey olabilir mi acaba diye soruyorum

Peki başta bazı şeylere dayanamayıp kendimiz ayrıldıysak, sonrasında biraz abarttığımızı düşünüp geri dönmek ve reddedildiğimiz de ne yapabiliriz?
"zaten ayrıldıysan geri dönme, veya dönmeyi deneyip reddedildiysen ileriye bak." dışında başka bir şey olabilir mi acaba diye soruyorum
Kankam cidden güzel ve kilit bir soru. Öncelikle ben hemen vazgeçebilen bir insan değilim. Hayatta güzel yerlere gelmek için nasıl hedeflerim varsa seçtiğim kız gözüme güzel gelen kız da benim hedefimdir. Yani next next next olayına tam olarak katılmıyorum zaten. Hedefin varsa alacaksın inandığım olay bu. He alamıyorsan ben de sıkıntı var demek ki kendi cpd mi yükseltmem gerekiyor, kendimi geliştirmem gerekiyor.

Konuya gelirsek şahsen uygulayacağım olay tamamen şu olur. Kızla sohbet etmek için kahve içmeye teklif ederim. Çünkü telefon üzerinden olacak işler değil, düşünsene bizi o kadar düşüren erkekler var ki bir kıza günde 10 erkek yazıyor 9'u uydu erkeği bu kız bunlardan ilgisini alıyor zaten sana ne ihtiyacı var? Ama sen tecrübeli erkeksin realite de ne yapman gerektiğini bilen bir dostumuzsun. Bu yüzden hepsinin önüne realite de geçmek daha kolay olacaktır. Geçmişte ki hatalar falan bence bunlar boş konular sen yeniden kazanabilirsin. Peki kahve içme teklifini reddetti hatta bahanesi de covid oldu, bu bahaneyi almamak için biraz temmuzun ortasına bırakabilirsin. Hadi temmuz da sorduğunu düşünüyorum, yine reddetti diyeceğin şey şu olur ''Peki ikimiz için önemli bir konu konuşacaktım sen bilirsin çokta önemli değil.'' Daha da yazmazdım zaten çatlar durur, merak eder illa görüşmek ister diye düşünüyorum. Görüşmede de senin tecrübenle ona yazan erkeklerden üstün çıkacağını düşünüyorum. Konuşman, hareketlerin vb. şeylerle.

Kankam cidden güzel ve kilit bir soru. Öncelikle ben hemen vazgeçebilen bir insan değilim. Hayatta güzel yerlere gelmek için nasıl hedeflerim varsa seçtiğim kız gözüme güzel gelen kız da benim hedefimdir. Yani next next next olayına tam olarak katılmıyorum zaten. Hedefin varsa alacaksın inandığım olay bu. He alamıyorsan ben de sıkıntı var demek ki kendi cpd mi yükseltmem gerekiyor, kendimi geliştirmem gerekiyor.

Konuya gelirsek şahsen uygulayacağım olay tamamen şu olur. Kızla sohbet etmek için kahve içmeye teklif ederim. Çünkü telefon üzerinden olacak işler değil, düşünsene bizi o kadar düşüren erkekler var ki bir kıza günde 10 erkek yazıyor 9'u uydu erkeği bu kız bunlardan ilgisini alıyor zaten sana ne ihtiyacı var? Ama sen tecrübeli erkeksin realite de ne yapman gerektiğini bilen bir dostumuzsun. Bu yüzden hepsinin önüne realite de geçmek daha kolay olacaktır. Geçmişte ki hatalar falan bence bunlar boş konular sen yeniden kazanabilirsin. Peki kahve içme teklifini reddetti hatta bahanesi de covid oldu, bu bahaneyi almamak için biraz temmuzun ortasına bırakabilirsin. Hadi temmuz da sorduğunu düşünüyorum, yine reddetti diyeceğin şey şu olur ''Peki ikimiz için önemli bir konu konuşacaktım sen bilirsin çokta önemli değil.'' Daha da yazmazdım zaten çatlar durur, merak eder illa görüşmek ister diye düşünüyorum. Görüşmede de senin tecrübenle ona yazan erkeklerden üstün çıkacağını düşünüyorum. Konuşman, hareketlerin vb. şeylerle.

Hedef konusu güzel kanka, ben de öyle hemen vaz geçen tiplerden değilim. Bu "eski sevgilim"e ayrıldıktan bir süre sonra yazmıştım red yedim, bunu belirli zaman aralıklarıyla tekrardan 2 kere yaptım ve red yedim. Aslında son zamanlarda da artık umrumda olmamaya başladı. Davet etme konusuna da değinmiştim. Onda da red yemiştim. Hatta sanırsam zaten ilişkinin bitişine göre ya psikolojik bir olayın içindeydi, ya da aldatıyor diye ayrılmak zorunda kalmıştım. Ama daha çok aldatıyordu gibime geliyor. Her neyse, söylediklerin için çok teşekkürler, dediğim gibi vaz geçtim kızdan ve yoluma bakacağım. Sadece yukarıda dediğim şey dışında yapılabilecek başka bir şey var mı, yok mu onu öğrenmek istedim.
Ve bu dediklerini, şuan bahsettiğim "eski sevgilim"den daha da hak eden bir kız olursa ileride hayatımda, ona yapacağım. Bunu artık nextlemek durumundayım. Nextlemek diyince bazı arkadaşlar yanlış anlıyor, engel atıyoruz gibisinden. Sadece instagram üzerinden takipleşiyoruz. Gerçi ben ilk ayrıldığım zaman çıkmıştım fakat 3 gün önce tekrar istek attım ve kabul etti.

Hedef konusu güzel kanka, ben de öyle hemen vaz geçen tiplerden değilim. Bu "eski sevgilim"e ayrıldıktan bir süre sonra yazmıştım red yedim, bunu belirli zaman aralıklarıyla tekrardan 2 kere yaptım ve red yedim. Aslında son zamanlarda da artık umrumda olmamaya başladı. Davet etme konusuna da değinmiştim. Onda da red yemiştim. Hatta sanırsam zaten ilişkinin bitişine göre ya psikolojik bir olayın içindeydi, ya da aldatıyor diye ayrılmak zorunda kalmıştım. Ama daha çok aldatıyordu gibime geliyor. Her neyse, söylediklerin için çok teşekkürler, dediğim gibi vaz geçtim kızdan ve yoluma bakacağım. Sadece yukarıda dediğim şey dışında yapılabilecek başka bir şey var mı, yok mu onu öğrenmek istedim.
Ve bu dediklerini, şuan bahsettiğim "eski sevgilim"den daha da hak eden bir kız olursa ileride hayatımda, ona yapacağım. Bunu artık nextlemek durumundayım. Nextlemek diyince bazı arkadaşlar yanlış anlıyor, engel atıyoruz gibisinden. Sadece instagram üzerinden takipleşiyoruz. Gerçi ben ilk ayrıldığım zaman çıkmıştım fakat 3 gün önce tekrar istek attım ve kabul etti.

Kanka ben seni gayet iyi anladım, ancak son zamanlarda umurunda olmaması demen beni rahatsız etti. Hiç bir zaman umurunda olmasın, kızları umursama kanka yani şuan o kızla konuşuyor olsaydın ne olacaktı ki günlük rapor mu verecektin siktir et yeni kızlarla tanış, zaten siktir ettin ama sadece bu kız için değil hepsi için umursamaz ol. Bana duygusal bir erkek imajı verdin yanlış anladıysam kusura bakma ama kaybetmekten korkma hayatının merkezine amcık koyma kankam.

Hatta sanırsam zaten ilişkinin bitişine göre ya psikolojik bir olayın içindeydi, ya da aldatıyor diye ayrılmak zorunda kalmıştım. Ama daha çok aldatıyordu gibime geliyor.

Şunu kesinliğe çıkaralım, net bir şekilde söyleyebilirim ki, örnek veriyorum senin üzerinden yanlış anlama sadece senin için değil olağan bir durum, kız sana birden bire soğuk davranmaya başladı ve sen de neden böyle yapıyorsun neden bana yazmıyorsun gibi hatalı yazımlar yaptın ve kızda psikolojik sıkıntılarım var ailevi sorunlarım var kendime bile zaman ayıramıyorum ki sana zaman ayırayım. Kanka bunlar net yalan diyaloglar. Kız başkasıyla konuşuyor kankam seni de yedeğe alıyor. 2 ay sonra da geri döner bu tipler, diğer hatan ise bu kıza bir daha yazman olur. Örneği verirken senli benli konuştum ama senin için değil bu klasik ilişkilerde olan bir durum kız sıkılır yeni yazanla konuşmaya başlar kısaca.

Mesela benim uzun zamandır birine karşı hissettiğim bir duygu yok. Hadi oldu diyelim bu yazdığım durum başıma geldi hayatımın aşkı her şeyim beni aldattı, umursamam kanka, üzülmem ben bunu zaten aklımdan geçirmişimdir olabilir benim hatamdır kendimi daha geliştirmem gerekiyordur. Ben aklımdan 2 ay sonra bana yazarda intikam alırım gibi boş boş hareketlerle aklımda onu oynatmam çünkü anlamsızdır. Bu sadece kızlar için değil her şeyin olumsuzunu önceden masaya yatırmak lazım başımıza geldiğin de ne yapmamız gerektiğini düşünmeden yapabilmek için.

Bu sadece kızlar için değil her şeyin olumsuzunu önceden masaya yatırmak lazım başımıza geldiğin de ne yapmamız gerektiğini düşünmeden yapabilmek için.
Tabi ki dostum, zaten bunların hepsini kafamda belirlemiştim. Dediğim gibi sadece merak ettiğimden sordum ve normalde duygusal kişiliğimi bu foruma ilk üye olduğum ve akıllanmaya başladığım zamanlarda öldürdüm diyebilirim. Sonrasında senin gibi bir çok ilişkimde herhangi bir duygu hissetmedim, bağlanmadım veya bu tarz satırlarca yazılar yazmadım. Sonrasında beni baydı bu durum, düzgün bir ilişki istedim ve ilgimi çeken o kızla devam ettim. Tamamen "ciddi" ilişki sorunsalına düştüğüm için öyle duygusal bir imaj vermiş olabilirim sorun yok. Sonradan fark ettim zaten saçma olduğunu. Bu arada, teşekkürler :) yazılarını vs... beğeniyorum.

Ancak manipülasyona baş vurabilirsin.Onun dışında kızın g*tü kalkar bugün barışır yarın o seni terk eder.
Tabi ki manipülasyonla da aynı şeyleri yaşayabilirsin..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8