Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Testosteron (Dünyayı yöneten hormon)

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
Evet playboylar iyisinizdir umarım bu vereceğim bilgiyle daha da iyi olacaksınız başlıkta ki gibi yanlış duymadınız dünyayı yöneten hormon evet aynen öyle ilk başta ben de kendimi böyle olaylara attığımda sadece testosteronun basit bir hormon cinsellik için gerekli olan bir hormon olduğunu sanırdım ama işler ilerleyince okunan makaleler izlenen videolar araya girince ben de şaşırdım testosteronun etkilerine. Testosteron bizi gerçek erkek yapan hormondur öyle pısırıktı falan değil sizi gerçek erkek yapar bu hormon etrafınızda sürekli ezilen pısırık kalan kişiler görürsünüz çoğunun kendisini ezdirmesinin sebebi doğru düzgün testosteron işleyişi olmaması eskiden ben de böyleydim çoğumuz böyleydi günümüz erkeklerin Testosteronu doğru şekilde salgılayamaması bir kaç önemli sebebe dayanıyor;
*gece geç saatlere kadar ayakta kalmak gece 2-3 de yatmak
*p*rno izlemek haftada her gün mast yapmak (mast yaptıktan sonra ani yükselişe geçen Testosteron aradan 15-20 dakika geçmesiyle ani bir inişe sebep olur yani ben mast yapıyorum erkeğim hikayesi falan yalan etrafınıza bakın gerçek erkek çok az göreceksiniz bu ani yükseliş iniş başka hormonları da tetikliyor aradan geçen 15-20 dakika sonra artan östrojen seviyesi düşen dth seviyesi saç dökmeye ve kadın sallaşmanıza yarıyor yani pısırıklığa itiyor)
*hayvan gibi şekerli ve yağlı gıdalar tüketmek ben size şeker almayın demiyorum alın ama meyveden alın yağı da patates kızartmasıydı fast food du falan ondan değil organik besinlerden ev yemeklerinden alın Türkiye de ki günlük verilere bakılırsa şeker ve yağ alımı erkeklerde günlük üretilen Testosteronda %30 düşüş yaşanıyor
*bu liste böyle gider en önemli sebeplerden bunlar birkaç tanesi
yani Testosteron hormonunu doğru yönlendire bilirseniz siz de gerçek bir erkek etkisine kapılıp gidersiniz ben kefilim nofap ve şekeri bıraktıktan sonra sanki gerçek bir erkek olduğunu hissediyorsun her alanda alfa işaretlerini benimsiyorsun falan adı üstü erkeklik hormonu bu yazı sizde bir şeyleri değiştirmesi umuduyla.

Sakal yok yaşıtlarımda çoğunda var şu testoyu yükseltsem artış olur herhalde

Başlıktan tut son cümleye kadar dosdoğru bir yazı. Biraz da kortizolun testesterona etkisinden bahsedilse daha güzel olabilirmiş eline sağlık
kortizol artınca testoron düşüyor testoron artınca da kortizol düşüyor yani günümüzde bir çok kişinin depresyonda olması erkekler için bu önemli ve gerçekci bir sebep

Buna ek olarak kortizolü dengeleyen hatta yükselmesine engel olabilecek gıdaları da tüketmek güzel bir adım olacaktır.
Not : C vitamini kortizolle savaşan önemli bir vitamin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8