Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Film The Double

Simon'ın işyeri ve evi arasındaki mesafeden ibaret olan hayatı, hayallerini kurduğu kadına ulaşamayarak, annesine tahammül etmeye çalışarak ve en önemlisi çevresi tarafından görmezden gelinerek geçip gitmektedir. Çekingenliği ve içine kapanıklığı kendini daha fazla güçsüz hissetmesinden başka bir sonuca hizmet etmez, yalnızlığı günden güne derinleşir. Bir gün işyerine James adında, tıpatıp kendisine benzeyen bir çalışanın gelmesiyle bu rutinleri yok olmaya başlar. James dış görünüş olarak kusursuz bir şekilde Simon'a benzer, karakter anlamındaysa tam tersidir. James'in karizması, neşeli kişiliği ve centilmen halleri birkaç gün içerisinde çevresindeki herkes tarafından sevilmesini sağlasa da esasında Simon'ın hayatını ele geçirmeye başlamıştır...
Dostoyevski'nin yazdığı dönemde sert eleştirilere maruz kalan eseri Öteki'nin beyazperde uyarlaması olan film, bir adamın yaşarken kendi "öteki"siyle tanıştıktan sonra hayatında erimeye başlayan akli sınırları ve deliliğin kontrolü ele alışını anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ilk uzun metrajı Submarine filmiyle dikkatleri üzerine çeken Richard Ayoade bulunuyor.

İzledim.
İşin özünü çözmüş insan için gerçekten iğrenç ve gereksiz; soyutluklarla oluşan bir film.
dostoveskinin kitabından uyarlanarak yapılmış.
İnsanın kendi benliğiyle ilgili bir şey.
Filmi anladım fakat gerçekten çocuğun tavırları filmi kapatma isteğimi yoğunlaştırdı.
Kendini toplumdan soyutlanmış ve yıkılmış bir şekilde hissedenler izleyebilir.
Ek olarak: insanlığın genel olarak hali bu. Herkes pinokyo gibi iplerinden çekilerek kontrol edilir. Kimse kendi benliğini ortaya koymaz.
Çünkü korkar!
Korkular bizim iplerimizdir. Bir korkumuz bir ipi çekiştirir ve istemediğimiz bir hareketi gerçekleştirir.
Bak güzel konu yarın yazı yazacağım bu konu da.

Güzel mesajlar içerse de, çok yavaş akan bir film. Baydı diyebilirim.

kankam önlenebileceğin filmler falan var mi ya ne olursa olsun izlerim listen varsa foto bile atabilirsin thx
İzledim.
İşin özünü çözmüş insan için gerçekten iğrenç ve gereksiz; soyutluklarla oluşan bir film.
dostoveskinin kitabından uyarlanarak yapılmış.
İnsanın kendi benliğiyle ilgili bir şey.
Filmi anladım fakat gerçekten çocuğun tavırları filmi kapatma isteğimi yoğunlaştırdı.
Kendini toplumdan soyutlanmış ve yıkılmış bir şekilde hissedenler izleyebilir.
Ek olarak: insanlığın genel olarak hali bu. Herkes pinokyo gibi iplerinden çekilerek kontrol edilir. Kimse kendi benliğini ortaya koymaz.
Çünkü korkar!
Korkular bizim iplerimizdir. Bir korkumuz bir ipi çekiştirir ve istemediğimiz bir hareketi gerçekleştirir.
Bak güzel konu yarın yazı yazacağım bu konu da.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8