Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tok Tutan Yiyecekler Hk. ?

Merhaba, diyet dönemine girdim fakat karnım çok acıkıyor iştahım hiç dinmiyor diyebilirim bildiğiniz verim aldığın tok tutan yiyecekler varsa yazar mısınız herkesin faydalanması açısından teşekkürler.

Salatalık yanına da su iç kalorisi de çok az salatalığın

Sabahları aç karnına çay bardağının 3/1'ine sirke koy, geriye kalanı suyla doldur ve onu düzenli olarak içmeye başla. Damar sağlığına, bağırsak florasına, bağışıklık sistemine baya katkısı var. Aynı zamanda mide asidini baskıladığı için fazla acıkmazsın. Bir erkek olarak güzelce ve sağlıklı yaş almana baya katkı da sağlar.

Merhaba, diyet dönemine girdim fakat karnım çok acıkıyor iştahım hiç dinmiyor diyebilirim bildiğiniz verim aldığın tok tutan yiyecekler varsa yazar mısınız herkesin faydalanması açısından teşekkürler.
Yeşil çay içmeyi deneyebilirsin. Ayı gibi yiyen ben, yemeği bitirmeden kalkıyorum.

Öncelikle daha az ve daha sık yemeni tavsiye ederim. Yani bir öğünde 10 kaşık pilav 4 köfte bitiriyorsan, 3 kaşık pilav iki köfte ye ama 1-2 saat sonra bir muz ye mesela. Bunun dışında sabahları yulaf ezmesi ile başlayabilirsin (Sade olsun, diğerleri bir işe yaramaz). Çiğ kuruyemiş almanı tavsiye ederim, özellikle de kaysı kurusu gibi daha düşük kalorili... Canın şeker istediğinde kayısı kurusu vs. yiyebilirsin.
Hayatında arttıracağın ve azaltacağın şeylerden bazıları:

ARTTIR
Sebze (brokoli, kereviz, karnıbahar, marul vs. yeşil gördüğün ne varsa)
Kafein (Kahve metabolizmayı hızlandırır ve aynı zamanda iştah kapatıcıdır yine de abartmamalısın)
Yerine göre! Et ürünleri (Tavuk göğsü yemeyip gidip kuyruk yağına ekmek banarsan olmaz)
Yoğurt yağ yakıcıdır (akşam öğünü olarak yatmadan 3-4 saat önce bir kase tüketebilirsin)
Yeşil çay yağ yakıcıdır. (Çay tüketiyorsan artık onun yerine yeşil çay tüketebilirsin)

AZALT - HİÇ TÜKETME
Hamur işleri (özellikle beyaz unu bırakmalısın)
Fast foof tamamen bırak
Meyvesuları - Asitli içecekler tamamen bırak
Çorba türü besinleri türüne göre azaltabilirsin (yağlı olanlardan kaçın)

Protein ağırlık beslenmen senin için daha faydalı olacaktır.
Ve son olarak özellikle sabahları aç karnına spor yağ yakıcı etki yapar bu yüzden bunu değerlendir mutlaka :)) şimdiden başarılar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8