Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

tonton ve külçe altın dini

Bak ne dine inandığın veya inanmadığın umrumda değil. Saygı duyuyorum görüşüne, sende dalga geçmeyi bırakıp bizim görüşlerimize saygı duyarsan yeterli. Her insanın kendi görüşleri, inançları vardır. Katılırsın veya katılmazsın sana kalmış, saygı duymak zorundasın her insana ve fikrine çünkü biz seninkilere duyuyoruz, sende saygı duy ve inanç içerikli paylaşımlarında dikkatli ol, herkes benim kadar saygı duymayabiliyor. Sokağa çıkıp insanlara söylesen fikirlerini kavga eden yobazlar bile çıkar karşına. Saygı duy, saygı gör.

Bak ne dine inandığın veya inanmadığın umrumda değil. Saygı duyuyorum görüşüne, sende dalga geçmeyi bırakıp bizim görüşlerimize saygı duyarsan yeterli. Her insanın kendi görüşleri, inançları vardır. Katılırsın veya katılmazsın sana kalmış, saygı duymak zorundasın her insana ve fikrine çünkü biz seninkilere duyuyoruz, sende saygı duy ve inanç içerikli paylaşımlarında dikkatli ol, herkes benim kadar saygı duymayabiliyor. Sokağa çıkıp insanlara söylesen fikirlerini kavga eden yobazlar bile çıkar karşına. Saygı duy, saygı gör.
Tonton ve Külçe Altın dini size saçma geliyor ya şimdi; bir düşünün tamamen buna inanan bir toplumda yaşıyorsunuz, hayat bu dine göre şekilleniyor. Neyse daha derine inmeyeceğim. Sizin inancınız beni zerre ilgilendirmez. Ama başkalarının yaptıkları yüzünden biz rahatsızlık duyuyoruz. Bu kadar militan dinci varken ve ciddi ciddi militanlarken militan ateizmin bu kadar yadırganması saçmalık. Senin de dediğin gibi biz sokağa çıkıp fikirlerimizi söylesek ebemizin amını görebiliriz. Ama bu millet insanlara küçüklüğünden beri zorla islam'ı, islam'a uygun yaşamayı dayatıyor. Bu militanlık değil mi? Gayrimüslimlere laf söyleyenlerin nedense bunlara değindiğini pek nadir görüyoruz.

edit:ekleme

Tonton ve Külçe Altın dini size saçma geliyor ya şimdi; bir düşünün tamamen buna inanan bir toplumda yaşıyorsunuz, hayat bu dine göre şekilleniyor. Neyse daha derine inmeyeceğim. Sizin inancınız beni zerre ilgilendirmez. Ama başkalarının yaptıkları yüzünden biz rahatsızlık duyuyoruz. Bu kadar militan dinci varken ve ciddi ciddi militanlarken militan ateizmin bu kadar yadırganması saçmalık. Senin de dediğin gibi biz sokağa çıkıp fikirlerimizi söylesek ebemizin amını görebiliriz. Ama bu millet insanlara küçüklüğünden beri zorla islam'ı, islam'a uygun yaşamayı dayatıyor. Bu militanlık değil mi? Gayrimüslimlere laf söyleyenlerin nedense bunlara değindiğini pek nadir görüyoruz.

Haklısın,
Ne yapalım araştırmayan, incelemeyen, yobaz, bağnaz kişiler toplumun en az %70-80 ini oluşturuyor bence. Bu kadar fazla cahil insan varken onlara gidipte sen beni islama uygun yetiştirdin hiç sormadın bana diğer inançlarıda öğrenip islamla diğer inanış tarzları arasındaki farkları öğrenmek ister misin? Başka dinlerde var onlarla kendi dini karşılaştırmak ister misin?

Böyle sormasını mı bekliyicek anadolu insanından? Savaştan ve dinden başka hiçbir sikim bilmez bu insanlar. Çocukları da öyledir en iyileri belediyede memur olur basit sıradan bir hayat yaşayıp ölür.

Bu kesimi biz değiştiremeyiz, onlara mensup olduğun dinin kitabını yüksekten indir de eline al oku biraz içini öğren ne yazıyo diyemeyiz. Yaşlı ve cahil kesim çoğunlukta toplumumuzda 15-20 yıla çoğu ölücek ama o zaman ülke daha da düzelmeye başlıyıcak. Yavaş yavaş modernleşiyoruz. Eskiden laikliğin "L" si bile yoktu, başını örtmeyene or*spu denilirmiş hatta amk :D İnsanların dini inanışı şu anda onu üstün kılmaya yetiyor. Yakın zamanda bu siktiğimin düzeni yıkılıcak böyle yürümez bu.

Devletin televizyon kanalı açıp içinde 7/24 yayın yapan kültür, bilgi, eğitici içeriğe sahip kanallar açması, radyolarda türkü yerine devletin öncülük ettiği faydalı içerikli bilgi verici yayın yapan radyo kanallarına öncülük edip açması lazım. Çalışma ve araştırma bizim yaşam amacımız olması lazım yoksa iyiye gidemeyiz sürekli bir ayağımız çukurda olur.

Devlet medyayı manipüle için kullanmayı biliyorsa kültür ve bilgi için, araştırma, bilim içinde kullanıp halkı yavaş yavaş eğitmeye kültür seviyesini arttırıp bu cahillikten kurtarmaya başlaması lazım.

Senin benim gücümüz yetmez bu kadar insanı bilinçlendirmeye, bilgi yüklemeye kafasını. Devlet el atarsa atar, hiç de el atacağa benzemiyor.

onlar işin espirisi bro militan falan olduğumuz yok hiçbir konuda ama ben izlerken bayağı eğlenmiştim kahkahalar atmıştım siz de izlerken eğlenin diye attım belki bazılarına yardımcı olur diye din başlığında artık polemiğe girmiyorum çok isterseniz hızlı cevaplaşabileceğimiz bir platformada bunu gerçekleştirebiliriz

bro sana tavsiyem sen de pek girme bu tarz münakaşalara vaziyet belli biliyosun

bildiğim tek şey; dinle dalga geçen kişilerin, o dalga geçtikleri dini, dine inananlardan daha iyi bi' şekilde bilmesidir.

Efe Aydal severim. Bana birçok konuda katkısı olmuştur.
Bu yapılan şeyleri de 'din ile dalga geçme' olarak görmemek gerekir.
Adam kendi inandığı dini (külçe altını) tebliğ ediyor kardeşim? İslam veya herhangi başka bir inançtan bahsetti mi ki böyle tepki veriyorsunuz? İlginç

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8