Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Türklerin sürekli birbirlerine irkcilik yapmasi ?

Benim son dönemde gözlemlkedigim durum hem almanyada yasayan Türklerde hemde Türkiyede yasayan Türklerde
sürekli bir laf dalasi neden buraya geldin tarzi sorular yada dili iyi konusamayinca asagilamalar
gecen bana birisi diyor almancan berbatta neden almanyaya geldinde falan almanci bir tip
ayni sekilde Türkcesi iyi olmayan gurbetcilerde Türkiyeye geldiklerinde bu tavirla karsilasiyor
yada tam tersi bir Türk almanyaya yeni geldiyse bu defa almanci denilen tiplerden ayrimcilik görüyor
hep bir dil takintisi Türkce almanca ingilizce herkes sanki her dili %100 ana dili gibi konusmak zorunda
gecende bir kadin ingiltereden video cekmis anlatmis ingilterede dogup büyüyen Türkler sonradan gelen Türkleri ana dili gibi ingilizce konusamiyor diye asagiliyorlar diye
bu Türkler neden böyle ? hep birbirine düsman
ben baska millette hic böyle bir düsmanlik görmedim kendi aralarinda

Son düzenleme:
Yurtdışında uzunca bir süre yaşamış biri olarak iddianı gereksiz buldum. Genelliyorsun. Eğer konuştuğun kitle eğitim olarak aşağıysa elbette böyle cahilce yorumlar yapar fakat nasıl ki beş parmağın beşi de bir değilse bir millette de herkes aynı değildir. Cahil adam sana bu soruyu sorar ama eğitimli adamın umurunda olmaz.

Ayrıca, bu durumun ırkçılıkla alakası yok. Çok farklı bir mevzu. Kavramları doğru kullanmayı öğrenmelisin.

Türkler kadar birbirini eleştiren başka milletler var mıdır yok mudur tartışılır ama sırf aşireti, mezhebi ve konuştuğu aksan farklı diye birbirini öldürmekten çekinmeyen Araplarla henüz tanışmamışsın belli ki. Ama ben tanıştım ve aralarında yaşadım.

Bi ara onlarla da yaşa sonra gel tekrar konuşalım Türklerin birbirini en çok eleştiren ve dışlayan millet olup olmadığını.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8