Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

TYT Sınavı

Süre arttırıldığı için bu sınav süre değil net sınavı olacak. Sosyal kısmında çok beleş soru oluyor, onları gözden kaçırma ve özellikle Türkçe sorularında çok vakit kaybetme, süre artmış olabilir ama yine de yetiştiremeyebilirsin. Son olarak sınava az süre kalmışken problemlere odaklanabilirsin, netinin bayağı artacağını düşünüyorum
Teşekkürler.

Ben gireli 7 yıl olmuş ve ilk 3000 e giren hekim bir arkadaşın abin olarak söylüyorum
En önemli nokta irade koymak eğer ki ders masasında zaman geçirebilecek iraden varsa kazanırsın hayli hayli yetişir zor bir sınav değil
TYT
Türkçe kısmı okuduğunu anlama yani ekstra bir efora ihtiyacın yök paragraf sorusu çözerek çok rahat yaparsın
Matematik temelin varsa problemler hariç kalan konuları çalış derim rasyonel sayı köklü üslü eşitsizlik vs onlar hakikaten kolay çalışınca hissedersin gerisine zaman harcama problem sorularını yapmak biraz efor ister
Temel’in yoksa antrenmanlarla matematik al bitir sınavda en azından 10 net falan yaparsın
Sosyal bilgilerde uzun uzun tarih kitapları okuma spot notlar bul ezber yap ve özellikle milli mücadele dönemini çalış ordan iyi soru gelir
Coğrafya için YouTube da falan videolar varsa onları izle izledikten hemen sonra konunun sorusunu çöz yeterli

Fen bilgisi kısmı eğer sende temel varsa otur zamanını yaya yaya calıs
Eğer temelin zayıfsa kimya ile başla en kolayı o en azından birkaç soru yaparsın
Pmyo ne kadar puan ister bilgim yok ama sana esas puan getirecek yerler Türkçe kısmı geriye kalanlardan da hesapla sana toplam kaç net yetiyorsa o ağırlıkta derslere odaklan
Teşekkür ederim, kesinlikle tavsiyelerini yapacağım. Zaten hedefim besyo her türlü giderim ama biraz yüksek puan almak istiyorum.

TYT öyle bitecek türden bir sınav değil, sen konuları bilsen bile bu soruları yapabileceğin anlamına gelmez. Ben çalışmaya ilk başladığımda 60 netlerde başlamıştım şu dönemde ise 105 net civarında yapıyorum. Elbette sadece TYT çalışmadım bunun AYT'si de var ama dediğim gibi TYT'den yüksek net çıkarmak istiyorsan iyi süre çıkarman gerekiyor. Aslında hedefine bağlı bu biraz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8