Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Üniversite Sınavı ve Meslek Seçimi

Zor olduğu için sıralamalar iyi geldi 2020 de sınav kolay olduğu için 30klık adam 50ye girdi bu sefer de tam tersi oldu
Aga adam zaten zor sınavda 15-20 k yapmış, kolay sınavda bu sıralama olsa dediğin daha doğru olurdu. Fazla rahat davranmama konusunda haklısın, ama önsöz yanlış. Sınav zor olduğunda sıralamalar iyi gelmez yaptığın nete göre hak ettiğine yakın gelir. Kolay sınavda obp'nin etkisi daha çok hissedilir, ama zor sınavda aynı şey söz konusu değil.

Kankam konu eksiklerin çok fazla herhalde, bir an önce konuları eritmeye aradan çıkarmaya bak bence Ekim'e girdik hala tytden büyük eksiğin var dostum
Kanka her yerde eksiğim var. Lokantada çalışma, tarlada çalışma olaylarında dolayı baya bir geri kaldım yazın ortalarında bile başlamış olsaydım şu an tyt'de konular %70 civarında eritmiştim en az, ama moral bozmaya gerek yok yaklaşık 8 ay var. 5 aylık bir programla bütün tyt-ayt konularını bitirip denemeler ile eksiklerin üzerine ve çalıştığım konuları unutmamaya yoğunlaşacağım. Önerebileceğiniz bir çalışma programınız varsa -Verimli olduğunu düşünüyorsanız.- bana yazabilirsiniz, programınızı kendime göre uyarlayıp fayda sağlayabilirim. İlginiz için çok teşekkür ederim, sınav sürecinizde başarılar dilerim.

Kanka her yerde eksiğim var. Lokantada çalışma, tarlada çalışma olaylarında dolayı baya bir geri kaldım yazın ortalarında bile başlamış olsaydım şu an tyt'de konular %70 civarında eritmiştim en az, ama moral bozmaya gerek yok yaklaşık 8 ay var. 5 aylık bir programla bütün tyt-ayt konularını bitirip denemeler ile eksiklerin üzerine ve çalıştığım konuları unutmamaya yoğunlaşacağım. Önerebileceğiniz bir çalışma programınız varsa -Verimli olduğunu düşünüyorsanız.- bana yazabilirsiniz, programınızı kendime göre uyarlayıp fayda sağlayabilirim. İlginiz için çok teşekkür ederim, sınav sürecinizde başarılar dilerim.
Nereyi kazandın reyis, durumlar nedir?

Kanka sınava daha 130 gün falan var, bu birkaç gün biraz boşluğa düştüm yarın yine devam çalışmaya, ilgin için teşekkür ederim. :)
Ben de bir seçim yapmayı düşünüyorum da, yabancı uyruklu olduğum için anlayamıyorum. Endüstri mühendisliği bir çok yönden avantajlıymış, Özyeğin de mi okuyayım, Boğaziçi de mi?

Ben de bir seçim yapmayı düşünüyorum da, yabancı uyruklu olduğum için anlayamıyorum. Endüstri mühendisliği bir çok yönden avantajlıymış, Özyeğin de mi okuyayım, Boğaziçi de mi?
Ben mühendislik için teknik üniversite okumanın daha iyi olacağını düşünüyorum, tabii gitmeyi düşündüğün üniversitelerde okuyan/okumuş kişilere danışman sana seçim yapman konusunda daha çok kolaylık sağlayacaktır. İki üniversite de gayet sağlam. Teknik üniversitelerine de bir bakmanda fayda var mühendislik eğitimi genellikle teknik üniversitelerde iyi oluyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8