Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Üniversite sınavına girecek olana tavsiyeler?

Merhaba dostlarım. Bu yıl üniversite sınavına girecegim. 2 yıldan beri sallayıp duruyorum işlerden dolayı.bu hafta içerisinde bir karara vardım oturup bu yıl adam gibi çalışacagım zamanda varken. Cünkü dostlarım içinde bulundugum konum ve cevre faktörleri ister istemez beni etkiliyor. Eskiye artık bir cizgi cektim. Ve üniversite bir nebzede olsa gelişimim için fayda saglıcak. Neyse konuyu dagıtmıyayım yani tecrübeli bir kardeşimden tavsiye almak isterim.
Ayrıntılı olarak
Not : benim gibi hazırlanan var ise mesaj atın birbirimize faydamız dokunur beraber calışırız.

2 yıl sınava giren biri olarak bu işin en önemli kısmı bence severek çalışmak istemeyerek masaya oturunca olmuyor.Youtubedan hafta hafta ders paylasan kanallar var ordan takip edebilirsin ayrıca halk eğitim veya dershane gibi bir kuruma deneme sınavlarına girmek için talepte bulun çünkü deneme sınavları sınav provası oluyo baya ve eksiklerini goruyorsun.Kesinlikle kafanda bi üniversite ve bölüm hedefi koyup ortalama kaç netle oraya gidecegini hesaplayip kendine net hedefi koymanı öneriyorum.Youtubeda Kampus kanalını oneriyorum güzel anlatıyor her konuyu not alarak çalışıp konudan sonrada test cozmeni öneriyorum.Sayisal bölümler için 345 yayınlari güzel oluyor bide kampüsün kendi test kitaplari güzel oluyor.Basarilar

Bu yıl çok çalışmadığım için mezuna bıraktım kardo.
Şimdi istemediğim bi bölüme gitsem 4 yılım boşa gitmiş olacak ama mezuna kalırsam 1 yılım gitmiş olacaktı.

Neyse bu yılda güzel bi yerden mezuna bırakıcam sormak istediğin sorular olursa özelden yazarsın.

Bu arada kitap önerisi istiyorsan 2 yıl biraz uzun bir süre biliyo bile olsan bazı şeyleri unutmuş olabilirsin.
Yeni nesil sorulcak yea diyen andavallara bakıpda gidip zor kitapları seçip dersi bırakma.
Herşeyin başı temel kanka o kitabın ilk önce temelini sağlam atıcaksın ondan sonrada ne kadar zor sorulursa sorulsun sıkıntı yok halledersin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8