Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Üniversite VS Meslek Öğrenmek

Yurt dışında yaşamak istiyorum ama gördüğüm kadarıyla bizimkini diplomadan saymıyorlar ve iyi bir üniversite de kazanamam. Kazansam dahi birçok mezun varken talep çok.. Kafam karışık..

Ben Veteriner Fakültesi okudum önceden saygınlığım olacak , çok param olacak sanardım o iş öyle değil , Tıp okuyan arkadaşlarım bile panik TUS dan atama gelmezse diye eğitimci arkadaşlarımdan bazıları başka mesleklere yöneldi , 83 olan arkadaşım mülakatta elemeseler bari diyor.
Bilim için okucaksan oku , ama para için hüsrana uğrayabilirsin ...
En iyi seçenek dil öğrenmek gibi görünsede o da değil diyelim ki toefl ı ielts yi geçtin 2 ay bile barınması baya para kurdan dolayı , Alamancı akrabalar varsa mantıklı seçenek onların yanına geçersin kurtulursun.
Benim anladığım paydaya geleyim kardeşim okumuş zengin az gördüm var gene ama sen her telden oynaman gerek.
Para biriktir dostum , sonra sakın ilk başta kripto dur(aracılıdan uzak dur olacaksa kendi atm si yada banka olsun) , altındır , dövizdir , borsadır atlama hemen yatırım kursu al birikimlede zengin olunmuyor işi uzmanından öğren.
Sonra kardeşim başkasının işini yaparsan insanlar yorucu hatta sinir bozucu , hiçbir yere varamazsın bu devirde kendi işini yapacaksın .
Benim tavsiyelerim bunlar dostum Amerikayı yeniden keşfetme :)

Ben de ikilemdeyim şu an, iyice bir karar verirsen eğer meslek öğrenmek daha mantıklı örnek vermek gerekirse UK her sene ihtiyacı olduğu meslek bölümlerini yayınlıyordu geçen baktığımda ve bu meslek gruplarında Mermer, fayan ustaları gibi diplomadan daha çok tecrübeye dayalı meslekler de vardı yanlış hatırlamıyorsam yani demek istediğim Avrupa'da ihtiyaç olan meslek gruplarından birini burada çırak olarak öğrenip yurt dışına başvurmak mantıklı olabilir. Ben başvurmuyorum şu an çünkü tam olarak emin değilim üniversite okuyup okumamak arasında

Ben de ikilemdeyim şu an, iyice bir karar verirsen eğer meslek öğrenmek daha mantıklı örnek vermek gerekirse UK her sene ihtiyacı olduğu meslek bölümlerini yayınlıyordu geçen baktığımda ve bu meslek gruplarında Mermer, fayan ustaları gibi diplomadan daha çok tecrübeye dayalı meslekler de vardı yanlış hatırlamıyorsam yani demek istediğim Avrupa'da ihtiyaç olan meslek gruplarından birini burada çırak olarak öğrenip yurt dışına başvurmak mantıklı olabilir. Ben başvurmuyorum şu an çünkü tam olarak emin değilim üniversite okuyup okumamak arasında
Baktığının linkini atar mısın? Çünkü hiçbir şekilde nerelerden bakacağımı bilmiyorum.

Haftalar önceden bakmıştım biraz bakındım bulamadım.

Üniversite dediğin, bir bölüm hakkında kendini iki veya dört sene eğitim görevlileri tarafından belirlenen müfredat doğrultusunda eğitmek. Kendini üniversitelerden daha iyi eğiteceğini düşünüyorsan üniversite okumak gereksiz.

İster oku, ister okuma. Yapacağın işte iyi olduğun takdirde çok bir farkı yok. Üniversite diploması, aldığın sertifikalar kendini pazarlaman için ve insanların bilgi birikimini referans olarak görmesi için gösterdiğin belgeler. Üniversite sana iş öğretmez, bakış açısı kazandırır. Farklı derslere girerek ilgi alanını bulmanı kolaylaştırır, ağ oluşturmanı sağlar ancak iş öğretmez. Üniversite okusan da okumasan da bir işte uzmanlaşmak için çalışman gerekiyor. Yurtdışına çıkmak istiyorsan, bir şeyi iyi yap yeter. Gözünde büyüteceğin bir mesele değil.

İster oku, ister okuma. Yapacağın işte iyi olduğun takdirde çok bir farkı yok. Üniversite diploması, aldığın sertifikalar kendini pazarlaman için ve insanların bilgi birikimini referans olarak görmesi için gösterdiğin belgeler. Üniversite sana iş öğretmez, bakış açısı kazandırır. Farklı derslere girerek ilgi alanını bulmanı kolaylaştırır, ağ oluşturmanı sağlar ancak iş öğretmez. Üniversite okusan da okumasan da bir işte uzmanlaşmak için çalışman gerekiyor. Yurtdışına çıkmak istiyorsan, bir şeyi iyi yap yeter. Gözünde büyüteceğin bir mesele değil.
Reyissss be lütfen dön o güzel makalelerine ihtiyaç var

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8