Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Universite'nin ilk gunu icin tavsiye istegi

Herkese selamlar dostlar,

Bazen dile getirdigim uzere neredeyse 1 yili askindir Avrupa’da yasiyorum. Bu ve daha bir cok sebepten bayadir yazi yazamiyordum ve tamamiyle bu konulara cok uzak kaldim (paslandim) diyebilirim. Daha bir kac gun once yeni bir sehre tasindim okulum icin. Ve 3 gun sonra okulum basliyor, onun icin oncelikle sizlerden tavsiye niteliginde yardim isteyebilirim.

Gecen sene hazirlik okumustum baska bir sehirde, bu sene Bilgisayar bolumu okuyacagim 1. Sinif olarak hayirlisiyla. Okulu biraz analiz ettim, egitim kalitesi ortanin biraz ustu. Yonetim kadrosu ayriyetten piyasa hocalari tarafindan yurutuluyor. Sosyal acidan biraz guclu, okulun ogrencileri ise genelde Ukrayna, Rus uyruklu diyebilirim ve Polonya. Sinfiimda bir cok Turk olacagini biliyorum. Gecen sene Turklerle cok takila takila Ingilizcem’i pek gelistiremedim diyebilirim, o yuzden bu sene oldugunca uzak kalacagim.

Ayni zamanda biliyorsunuz TL degeri dustukce dusuyor, ve bunun yani sira is bakiyorum bir yandan.

Kisa kesmek gerekirse, sizlerden su sorular icin tavsiye isterim.

*Okul’un ilk gununde direkt insanlarla tanismaya baslamali miyim? Yoksa bir sure sonra mi daha mantikli olur. Cunku ilk gunde tanisilan insanlarin ne bok oldugunu bilemiyorsun, sonradan anliyorsun.

*Oyun konusunda okul da nasil bir oyun sergilemeliyim tam emin degilim, bir cok kisi taniyacak beni nasilsa. Adim cikabilir :D (Biraz Turkiye’ deymis gibi bir dusunce oldu gerci bu)

Onun disinda akliniza gelen varsa yazmaktan cekinmeyin.
Tesekkur ediyorum okudugunuz icin.

Ha bu arada, sizlerle bir konudan bahsetmek istiyorum. Yaklasik bir kac sene once actigimiz bir WhatsApp grubumuz var “MASKULINITE” adi altinda.
Son zamanlarda aktiflik biraz dusse de yine olabildigince bilgi paylasiminda ve birbirimize yardimci olmaya calisiyoruz.
Alimlari yeniden actik, eger gruba katilmak isteyen varsa bana ozelden mesaj atabilir. Ozellikle degerli yazarlarimiz da ilgilenirse cok daha iyi olur, en azindan daha iyi feedback olur yeni yazilar icin.

Okulun bir kaç günü etrafı incele herkesle tanışmaya çalışma eli yüzü düzgün erkek grubu oluştur 3-4 kişilik onlarla takıl diğerleriyle ara sıra selamlaşır konuşursun

Avrupa'da adın çıkarmı sanmıyorum ama yürüyceksende farklı bölümlerden kızlara yürü zaten rahat ol Avrupa'da bu işler easy modda sen daha iyi bilirsin 😂

Olduğun ülke de İngilizce özel ders verebilirsin para konusunu o şekilde halledebilirsin,türk restorani varsa eğer orada da çalışabilirsin.

Okulun bir kaç günü etrafı incele herkesle tanışmaya çalışma eli yüzü düzgün erkek grubu oluştur 3-4 kişilik onlarla takıl diğerleriyle ara sıra selamlaşır konuşursun

Avrupa'da adın çıkarmı sanmıyorum ama yürüyceksende farklı bölümlerden kızlara yürü zaten rahat ol Avrupa'da bu işler easy modda sen daha iyi bilirsin 😂
Hahah, deniyecegim kankam bugun giderim bi okulun etrafina bakarim saga sola

Olduğun ülke de İngilizce özel ders verebilirsin para konusunu o şekilde halledebilirsin,türk restorani varsa eğer orada da çalışabilirsin.
O da olabilir asinda, Turk restoranlari var ama yine de herkesi almiyorlar biraz samimi olmak lazim

Bende Amerika ya gitmeyi planlıyorum ayrinca ingilizce hocam Polonyada Master yapmış Allah nasip ederse bu yada önümüzdeki sene oradayım birkac proje var kafamda olursa ABD vatandasligi almak istiyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8