Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeleriniz?

Üniversitede kızlar teklif ediyor diyen bile var. :D Daha rahat bir ortamla karşılaşacağımızı düşünüyorum. Karşı cins konusunda avantajlı olmak için üniversitede dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Fikirlerinizi bekliyorum.

Üniversite en önemli dönemdir bir erkek için. Lise döneminin verdiği göreceli ergenlikten kurtulur ve daha olgun, yaş farkının daha az hissedildiği ve daha ciddi muhabbetlerin döndüğü bir ortama giriş yaparsın.

Üniversitesine göre değişiklik göstermekle birlikte birçok üniversitede farklı türde kulüpler vardır. Sana hitap eden bir kulübe yazıl ve etkinliklerine katıl. Bu sosyalleşmen için iyi bir adım olacaktır.

Lisede "bizim sınıftan olanlar ve olmayanlar" gibi bir ayrım yaptıysan üniversitede bundan vazgeç çünkü üniversite mesleğe atılmadan önceki son basamaktır. Ne kadar fazla meslekten insanla arkadaş olursan meslek hayatına atılınca da bir o kadar bağlantın olur. Sadece kendi fakültene bağımlı kalma.

Karşı cinsle de artık daha olgun fakat samimi ilişkiler kurmayaı özen göster. Ergen kızlar p*ç erkek modunu seviyorlar fakat artık üniversite döneminde bu erkeğin bir noktadan sonra tekmeyi yediği de gözlemle sabittir.

Burada hanımcı ol" ya da "beta gibi davran" da demiyorum ama aşırı yılışık, her boka atlamaya çalışan bir erkek modu da çok makbul değil.

Özellikle de, karakterini tamamlayamamış ve hâlâ ergence davranan ve düşünen kızlardan uzak dur eğer ki kaliteni korumak istiyorsan.

Ve en önemlisi de, muhakkak hemen şirketlere stajyer olarak başvur ya da bir yerde çalışmaya başla. Bu dediğimin önemini mesleğe atıldığın zaman çok iyi anlayacaksın.

Üniversitede kendini hazırlamayıp da yatarsan emin ol mesleğe atıldığında şoka uğrarsın. Kadınlar ikinci planında olsun ve bu dönemde tek odak noktan sosyal ilişkilerin, kuracağın nitelikli bağlantılar ve meslekî edinimlerin olsun.

Üniversite en önemli dönemdir bir erkek için. Lise döneminin verdiği göreceli ergenlikten kurtulur ve daha olgun, yaş farkının daha az hissedildiği ve daha ciddi muhabbetlerin döndüğü bir ortama giriş yaparsın.

Üniversitesine göre değişiklik göstermekle birlikte birçok üniversitede farklı türde kulüpler vardır. Sana hitap eden bir kulübe yazıl ve etkinliklerine katıl. Bu sosyalleşmen için iyi bir adım olacaktır.

Lisede "bizim sınıftan olanlar ve olmayanlar" gibi bir ayrım yaptıysan üniversitede bundan vazgeç çünkü üniversite mesleğe atılmadan önceki son basamaktır. Ne kadar fazla meslekten insanla arkadaş olursan meslek hayatına atılınca da bir o kadar bağlantın olur. Sadece kendi fakültene bağımlı kalma.

Karşı cinsle de artık daha olgun fakat samimi ilişkiler kurmayaı özen göster. Ergen kızlar p*ç erkek modunu seviyorlar fakat artık üniversite döneminde bu erkeğin bir noktadan sonra tekmeyi yediği de gözlemle sabittir.

Burada hanımcı ol" ya da "beta gibi davran" da demiyorum ama aşırı yılışık, her boka atlamaya çalışan bir erkek modu da çok makbul değil.

Özellikle de, karakterini tamamlayamamış ve hâlâ ergence davranan ve düşünen kızlardan uzak dur eğer ki kaliteni korumak istiyorsan.

Ve en önemlisi de, muhakkak hemen şirketlere stajyer olarak başvur ya da bir yerde çalışmaya başla. Bu dediğimin önemini mesleğe atıldığın zaman çok iyi anlayacaksın.

Üniversitede kendini hazırlamayıp da yatarsan emin ol mesleğe atıldığında şoka uğrarsın. Kadınlar ikinci planında olsun ve bu dönemde tek odak noktan sosyal ilişkilerin, kuracağın nitelikli bağlantılar ve meslekî edinimlerin olsun.
10 kişi beğenmiş biri teşekkür etmemiş :)

Bölümünü bilmiyorum ama üniversiteye sadece bir öğretim kurumu olarak bakma.. Üniversiteyi ilerideki hayatına seni hazırlayacak, sosyal becerilerini geliştirebileceğin, alanında gerekli donanımı bizzat kendi elinle çekip alabileceğin bir yer olarak düşün. Üniversitede çok fazla imkan var, lütfen bunları kullan. Ben şuan 4. sınıfım ve 2 senede 4. sınıf oldum nasipse 3 senede bitireceğim ama keşke diyorum zamanında bu kulüpleri, etkinlikleri fark edip katılsaymışım. Özellikle erasmusa başvur, erasmus kulüpleri var gelen yabancılarla iletişim kurabileceğin bunları da kaçırma hem farklı kültürleri tanırsın hem de (yabancı) dil becerilerini sahada geliştirirsin. Kuşçubaşının dediği gibi bir mesleğe başla dostum. Maddi durumun her ne olursa olsun, bir işe gir. Kasiyer bile olsan insanları gözlemlersin ve tanımayı öğrenirsin. Olaylara tüketici gözünden değil üretici yahut satıcı gözünden bakarsın. Ve kesinlikle ama kesinlikle yurt, sınıf gibi sürekli aynı ortamda bulunman gereken insanlara her şeyini açma.

Karşı cins konusuna gelirsek de, medeni insan olmanı tavsiye ederim. Kimi erkek vardır tamam serseridir tüm kızları götürür ama bunlar sadece ilk senelerde değer görüyor ve sonları genelde maskaralıkla bitiyor. Kızlar birbirine anlatıyor bu tarz olayları şimdi biz mesela sınıfa giriyoruz kim kiminle ne yaşamış herkes bir şekilde duyuyor fakat bunu dile getirmiyoruz ama o aynı kızlarla bir şeyler yaşamış erkeklerin kendi aralarındaki bakışmalar bile hoş olmuyor yaşamak isteyip de yaşayamamış, kızın yanlışlıkla kankası olmuş bir sürü erkeği sana düşman olmuş olarak bulabiliyorsun. Bu yüzden sınıf dışından karşı cinsle ilişkiye girersen emin ol daha iyi olur.

Son olarak, kızlar teklif ediyor goygoyu var ya amacın onu gerçekleştirmek olsun. Üniversite sana imkan sağlıyor, okulda kütüphane, spor salonu, hobi kulüpleri hepsi var. Bunları kullanıp değerini o kadar yükselt ki sen kızlara gitme, kızlar sana gelsin. İmkanın oldukça sosyal ol. Karnın mı acıktı, gidip bir kafede, lokantada yiyeceğine okulun yemekhanesine git, uygunluğunu geçtim olaya sosyal aktivite olarak bak. İnsanlar en güzel yemek yerken sosyalleşir.

Yorumlarınız için teşekkürler. Ancak okuyabildim. Bu arada üniversitede gerçekten de kızlar teklif ediyormuş. :D Geldiğim ilk gün kızın biri yazdı. Dördüncü gün de hiç tanımadığım iki kız masama benle tanışmaya geldi. Herkes bu kadar şanslı olamaz belki ama kız konusu cidden çok çok daha rahat ve kolay burada. Kimsenin adım çıkar derdi yok. Çevremdeki bi sürü zargana, şişko, trash tip bile kızlarla takılıyor. İlk geldiğimde baya şaşırmıştım bunlara kim bakıyor diye. :D

o muhabbet goygoy değil gerçek,eğer kol kasın 35 cm in üzerinde güzel bir vucudün,kendine yetecek kadar orta seviyede giyim kuşam,konuşma ve sosyalliğe sahip erkeklere teklif ederler,tabi ilgili olan kız var ilgisiz var balığı yakalanman için oltalaman lazım,oltalamak içinde rp yi bitirmen ve ardından kızlarla sanki onu sikmeyecekmişsinde (ihtiyacın yok) ardından kızın sana ulaşması için fırsat bekliyorsun,adım geldimi sende devam ettiriyorsun genelde bu süre (taş çatlasın 1.5 haftadır) kızın sana yakınlaşmasının ardından onu karşı sınıfta ve ya aynı sınıfta sınıf dışına çağırıp usulca tuvaleti gösteriyor ve elinden tutup lavobaya götürüyorsun...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8