Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Ustasından Saha Raporu #1

Katılım
24 Aralık 2019
Mesajlar
179
Tepkime puanı
222
Şehir
İzmir
Raporun sahibi benim. Orada da paylaştım, konuk yazar olarak. İnsan düzgünce bir bakar. Muz gören fukara maymun gibi "orjinal değil bu amk" diye atlamışsın konuya ama olsun. Affettim.
Orjinal değil bu 'amk' gibi amiyane bir tabir kullanmadım.Farklı anladıysanız size kalmış.İyi günler.
 

Alduin

Süper Moderatör
Katılım
11 Mayıs 2018
Mesajlar
196
Tepkime puanı
523
Şehir
Eskişehir
"Bu rapor bilmem nerde var orjinal değil" gibi çok net bir ifadeyi okumadan, dikkatlice incelemeden ya bu adamı zan altında bırakır mıyım diye düşünmeden dile getir. Benim amk ifademi cımbızlayıp al, bir de üste çıkmaya çalış. Kusura bakma demeyeceksen hiç yorum yazma kardeşim. Amiyane bir tabir kullanmadın ama amiyane bir üslup kullandın. Sen bana aklın sıra yalancı, hırsız, kolpacı demek istedin mi istemedin mi? Benim anladığım tek şey bu. Dediğim gibi kusura bakma gibi bir şey demeyeceksen yazma daha fazla, rezil ettirme kendini bana.
 
Katılım
28 Mayıs 2020
Mesajlar
110
Tepkime puanı
303
Şehir
İstanbul
arkadaşlar, bu dediğimi çoğunuz anlamayacaksınız muhtemelen ama şurada kaliteli bir şey yazıldıysa okuyun geçin. birbirini aşağı çekmeye çalışmalar, şekilli yazılar yazmaya ıkınmalar, herkesin "ben alfayım lan!" nidalarıyla yazdıkları cümleler... vaktinizi boşa harcıyorsunuz gerçekten, burada bir şey ispatlamak bir şey katacak mı size? ya da eğleniyor musunuz gerçekten? yıllar önce tcma, mucxjzzz bilmem ne sikim inci ortamındaki muhabbetler bire bir devam ediyor. hem de farklı insanlarla. yıllar boyunca istikrarla aynı yanlış anlaşılmalar nasıl devam edebiliyor anlamış değilim. ya çoluk çocuksunuz hepiniz ya da ciddi bir potansiyel eksikliği var. belli bir farkındalığa ulaşan kişiler olduğunuz için ülkenin geri kalanından farkınız olmasını beklemem çok da mantıklı değilmiş gibi görünüyor.

dört duvarın arasında bir ekrana bakıyorsunuz ve tanımadığınız birini domine etmeye çalışıyorsunuz. muhtemelen yanınızda peçete rulosu var ve alfalık meydan muharebenizde ateşkes ilan ettikten sonra vpn açıp silikon götlere bakarak asılacaksınız. elinize hiçbir şey geçmeyecek, hayat dört duvar arasında değil, dışarıda. burada asmak, kesmek, birilerini bir yerlere çağırmak, birilerine baskın gelmeye çalışmak :D yapın kardeşlerim, aynen böyle devam edin. egolarınızı savaştırmaya devam edin, burada götü boklu birinin söylediğiyle kırılan ve sizi savunmaya geçiren bir egoya sahipseniz bir sikim kazanamamışsınızdır zaten. biraz okumaya çalıştım kanser olmadan, tek yapılan şey karşı tarafın söylediğini çürütmeye çalışarak kendi egosunu tamir etmeye, kendini biraz olsun iyi hissedebilmeye çalışmak. kimse durup "mantıklı şeyler de söylemiş aslında lan, beraber düşünüp en doğruyu bulmaya çalışalım" diyemiyor, derdiniz "karşı tarafın dediğinin tersini nasıl ispatlayabilirim, NASIL?"

aylardır bu platforma yeni bir yazı üretmem, yardıma ihtiyacı olan ve iyi niyetli bazı kişilere birkaç kelam eder çıkar giderim. siz tutup da burada saatlerinizi harcıyorsanız, burada görünen karakterinize önem veriyorsanız çok ama çok yanlış yoldasınız. burası sahte, burada birinin seni övmesi-yüceltmesi sana hiçbir şey katmayacak, aynı şekilde seni aşağılamaya, ezmeye çalışması da senden bir şey götürmeyecek. burada asıp kesenler zaten reelde gözünün içine bakacak özgüvene sahip olmayan kişiler. aptalca küçük meseleleri uzatmaya devam edin aynen böyle. hatta beni de domine edin büyük alfalar. taşaklarınızı da kravat yapın boynumuza asalım.

oğlum siz ot mu çekiyorsunuz ne yapıyorsunuz amk? bu yazıyı yazmam bile hata. kime ne anlatıyorum amk? başlangıçtaysanız gidin kendini ispatlamış adamların makalelerini okuyun, buradan hiçbir şey kazanamazsınız. belli bir tecrübeye sahipseniz de yardıma ihtiyacı olan varsa ona omuz verin, sonra basın gidin. reelde hayatı olmayanlar sanalda bir ortamı sahiplenir ve orada saatlerini harcarlar. bu durumdaysan ve gelişmiş olduğunu sanıyorsan da sana kötü bir haberim var dostum. aynen, doğru tahmin.
 
Katılım
15 Aralık 2019
Mesajlar
15
Tepkime puanı
17
Yaş
97
Şehir
Ankara
Harika bir giriş gelişme olmuş... Muhtemelen senin söyleme şeklinden kaynaklı gelişmiş ve eğlenceli yanını göstermişsin. Birkaç şey daha olabilir miydi? Evet. Mesela arkadaşlarıyla o an arayı çok iyi tutup onların onayını alıp kızı çok daha rahat ayıklayabilirdin. En çok senin arkadaşını domine etme cümleni sevdim, güzel düşünmüşsün :)) Onun dışında numarayı aldıktan sonra kızla biraz daha sohbet etmen gerekirdi diye düşünüyorum aksi halde amaç numara almakmış gibi anlaşılabilir. Son olarak da birkaç yorumu okudum umarım umursamıyorsundur... Oyuna yeni başlayanlarda böyle ergence yaklaşımlar çok olur henüz kalibrasyon ayarlarını sosyal ilişkilerde oturtamamalarından kaynaklı... Başarılar :))
 
Katılım
24 Temmuz 2020
Mesajlar
8
Tepkime puanı
4
Yaş
23
Şehir
Antalya
Güzel bir rapor olmuş. Okurken gözümün önünden film şeridi gibi geçti :) Eline sağlık.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst