Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Uyku mekanizması

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
Merhaba dostlar günde 5-6 saat uyuyan arkadaşlar kendilerini nasıl hissediyor ben bir hafta denemiştim ve zorlanmıştım ama kendimi psikolojik olarak iyi hissetmiştim beni aydınlatın sevinirim uyuduğum saatler 1-6 arası

Merhaba dostlar günde 5-6 saat uyuyan arkadaşlar kendilerini nasıl hissediyor ben bir hafta denemiştim ve zorlanmıştım ama kendimi psikolojik olarak iyi hissetmiştim beni aydınlatın sevinirim uyuduğum saatler 1-6 arası
Ben bir ara günde 4 saat uyuyordum. Fişek gibiydim. Şimdi spor yaptığım için 6-8 saat uyuyorum.

Genelde alışılıyor diye düşünüyorum. 6 saat uyumaya başladığımda ilk günler bir kaç saat kendime gelemiyordum. Sonrasında normal oldu sonrasında bomba gibi kalktım. Aslında uyku vaktiyle alakalı mı emin değilim, kalkınca biraz dambıl çalışıyordum ve baya iyi hissettiriyordu.

Ama yine de uyku evrelerini es geçmemek gerek. 3 adet uyku evresi vardır. 1. si hafif, 2. si orta, 3. sü derin uyku (top patlasa duymazsın). Yanlış hatırlamıyorsam bu 3ünü de tamamlaman gerekir. derin uykuda kalkmayı deniyorsan burada sorun yaşıyor olabilirsin. 1 hafta deneyip hala sorun yaşıyorsan bundan kaynaklı olabilir. Farklı saatleri deneyebilirsin.

Psikoloji ile de alakalı olabilir. Ben bir keresinde 30 dakika uyumuşum ama uyandığımda saatten haberim olmadığı için kalktığımda iyi uyumuşum baya enerjiğim falan diyordum güzel bi haber almıştım çünkü :D

Uyku evreleri hakkında detaylı bilgi:
Bahsettiğim taktiklerden emin değilim sadece yardım etmeye çalışıyorum.

Özet geçiyorum, fiziksel ( spor vs seni zorlayan ) şeyler yapıyorsan 5 saat yetersiz en az 7 saat gerekli.
Eğer ki gün için de seni yormayan aktivitelerde bulunmuyorsa 4 saat yeter de artar.

Özet geçiyorum, fiziksel ( spor vs seni zorlayan ) şeyler yapıyorsan 5 saat yetersiz en az 7 saat gerekli.
Eğer ki gün için de seni yormayan aktivitelerde bulunmuyorsa 4 saat yeter de artar.
Basketbol oynuyorum boksa da başlıcam günlük 2-3 saat spor var

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8