Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Uykunun zaman kaybı olduğunu düşünmek.

Son zamanlarda bu düşünceye kapıldım.
Uyuduğumuz zamanda birsürü şey yapılabilir ama uyumak zorundayız ve bu çok can sıkıcı bir durum.
Benden başka böyle düşünen varmı?

uykunun yararlarını bilirsen zaman kaybı olduğunu düşünmezsin. fazla uyuyorsan o ayrı tabi ki.

Kişiden kişiye değişen bir şey. Spor yapmadığım dönemlerde 4-6 saat arası uykuyla yüksek hacimde çalışabiliyordum. Spora başladıktan sonra (powerlifting) 6-8 saat mutlaka uyurum. 8 saatin üzerine çıkmanızı tavsiye etmem.

İstemediğimiz çoğu şeyin getirmiş olduğu problem olduğu gibi problemin de çözüm yolları da vardır. Tesla, Da vinci, Ben Franklin gibi dehalara baktığında uyku saatini kısarak uykuya harcadığı zamanı daha verimli işlere çevirmişlerdir. Çoğunlukla gece az yatıp öğle vakti şekerleme yaparlar. Sen de bu düşüncedeysen uyku evrelerini araştırıp kendi düzenini oluşturabilirsin.

Bir aralar bende öyle düşünüyordum, sonra fizyolojim uykunun çok önemli bir ihtiyaç olduğunu bana gösterdi.

Kendinizi deneyin isterseniz, uykusuz kalında nasıl bir ruh halinde olduğunuzu :)
Sonra kararı kendiniz verin.

Einstein 6-8 saat arası uyuyordu. Çok az uyuyordu felan diye bir şey yokmuş. Araştırdım

Bir aralar bende öyle düşünüyordum, sonra fizyolojim uykunun çok önemli bir ihtiyaç olduğunu bana gösterdi.

Kendinizi deneyin isterseniz, uykusuz kalında nasıl bir ruh halinde olduğunuzu :)
Sonra kararı kendiniz verin.

Einstein 6-8 saat arası uyuyordu. Çok az uyuyordu felan diye bir şey yokmuş. Araştırdım
Einstein 10 saat bile uyuyormuş ama o bir istisna gibi tesla 2 saat uyuyor mesela

7-8 saati geçmediği sürece uyku çok önemli. Sabahlamamakta gerkiyor tabi yoksa günün yarısı heba olabiliyor. :(

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8