Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Uyuşturucu Maddeler ve Olumsuz Etkileri

Katılım
5 Mart 2019
Mesajlar
107
Tepkime puanı
269
Yaş
21
Şehir
Ankara
esrar deneyen adam diğer uyuşturucuları denemek için de kapı aralıyor. geçiş uyuşturucusu olması oradan geliyor. genelde sigara>alkol>esrar>hap>koko>meth>taş>eroin diye gidip sonunda berbat bir ölümü getiriyor.

hap atan birine sor illa esrar kullanmıştır. ama esrara yeni başlamış birine sor hap ne diye adını yeni duymuştur. esrar tüketmenin verdiği cesaretle daha kötü uyuşturuculara kapı aralıyor.

serotonin dopamin bağımlı yapmıyor demişsin de komik kaçmış. bu hormonları zorla salgılatan uyuşturucu maddeler nöronları ve akson boylarını kısaltıp insanı gerizekalı, depresif maymun haline getiriyor. eski normal haline dönebilmek için daha çok uyuşturucu madde tüketmen gerekiyor. bu da seni kısır döngüye sokup hayatını bitiriyor.

ayrıca aç oku crack taş üretiminde amonyum karbonat ne imiş. https://tr2tr.wiki/wiki/Crack_cocaine

tabi sen amonyum karbonat diye okuyunca kimyasal bir şey sanıyorsun ama halk olarak biz ona sidik diyoruz. kezzaba sitrik asit demediğimiz gibi.
.


senin kafadaki adamlar 1 kereden bişey olmaz kafasındaki insanlar.
bugün bi eroinmana nasıl bulaştığını sorsan 1 kereden bişey olmaz dedim ilk otla başladım hatta ilk başta faydasını bile gördüm diye anlatır. dönüp baktığında adamın boktan bir hayatı olduğunu sona yaklaştığını görürsün.
Kanka sen ne anlatıyorsun. Sana diyorum ki SEROTONİN BAĞIMLILIK YAPMAZ. Bu bilimsel olarak böyle. Sana diyorum ki ESRAR GEÇİŞ UYUŞTURUCUSU değildir. Araştırmalar böyle gösteriyor. Az belgesel izle. Hala daha neyi inkar etmeye çalışıyorsun anlamadım. Gerizekalı depresif maymun gibi saçma sapan terimler kullanıyorsun. Steve Jobs ömrü boyunca lsd ve gençliğinin büyük bir kısmında marihuana kullanmıştır. Gayet de akıllı başarılı bir adam. Hiç de gerizekalı depresif maymuna falan benzemiyor. :D Hatta lsd olmasaydı birçok apple ürününü üretecek yaratıcı kapasiteye ulaşamayacağını itiraf ediyor. Bunun gibi onlarca örnek var. Sen dopamin ve serotonin arasındaki farkı anlamıyorsun. Tekrar söylüyorum. Her uyuşturucu bağımlılık yapmaz ve serotonin kesinlikle bağımlılık yapmaz. Aksini söylemek bilimi reddetmektir. Bu iki hormonun çalışma mekanizmaları farklı.
Yav biraz kafanı çalıştır. Esrar kullanımı dünyanın birçok yerine serbestleşti. Geçiş uyuşturucusu olsaydı adamlar bunu göz göre göre eczanelerde, weed shop’’larda yasal izinle satar mıydı? :D Senin bu dediğin geçiş uyuşturucusu teorisi 70’lerin teorisi ve günümüzde kesinlikle yanlış olduğu biliniyor, koca bir yalan olduğu biliniyor. (Grass Is Greener isimli belgeseli izle.) Esrar birçok ülkede yasallaştı ve kimseyi de sandığın gibi uyuşturucu bağımlısı yapmadı.
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst