Yabancı Medyada Ülkemiz

fabafutr

Üye
Katılım
30 Kasım 2019
Mesajlar
21
Şehir
İstanbul
Yabancıların gözünde halimiz çok kötü arkadaşlar eğer yabancı büyük haber sitelerinin,kanallarının (Bbc,Cnn...) Türkiye ile ilgili yaptığı haberlere bakarsak hep savaş konulu haberler yaklaşık 1 aydır böyle kimse yapılan gelişmelerden bahsetmiyor. Bence bizim kanallarla köprülerle uğraşmak yerine teknolojide öne çıkmamamız gerekiyor sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum.
 

Alpagut

Üye
Katılım
8 Eylül 2019
Mesajlar
122
Yaş
20
Şehir
İstanbul
Çünkü biz onların gözününde Arabız .Götü boklu Araplardan farkımız olmadığını düşünüyolar .Amerika'ya giden arkadaşlarımı oraların yerlileri görünce şaşırıyormuş.Yani onlar gibi göründüğümüzden dolayı şaşırıyolar çarşaflı takkeli ALLAH ALLAH diye bağıran cihatçılar olarak bizi resmettiler başka bir formda bizi göremiyolar haliyle de sadece savaşlarla ilişkilendiriyolar bizi.Şu dünyada Araplardan ayrı olamama gerçeği çok ama çok zoruma gidiyor.Coğrafya kaderdir sözünün en acı tezahürü bizde.
 
Katılım
28 Aralık 2019
Mesajlar
2
Yaş
20
Şehir
Ankara
Teknoloji bakımından ileride olan ülkeler kanalları köprüleri yolları 1950 lerde inşa ettiği için bugün bukadar iyi durumdalar. Bizden önceki nesiller sokak aralarında sen sağcısın sen solcusun diye birbirini bıçaklamak yerine kafalarını daha mantıklı işlerde kullansalardı bizde çok daha iyi yerlerde olabilirdik. Fabrika organ gibidir yollar ve köprüler de damarlar gibi , önce damarların sağlam olacak sen gidip damarı olmayan veya damarları sağlam çalışmayan bir hastaya kalp nakil et bakalım ne olacak :)
 

FromendD

Üye
Katılım
9 Temmuz 2018
Mesajlar
865
Şehir
Antalya
Bazıları fazla araplaştırıyor bazıları da Avrupa gibi bir yer sanıyor. Bizim şu arap değiliz ! deme çabamız çok saçma bir de Türklerin şöyle bir olayı var adam kendi arasında iyice araplaştık der ülkedeki duruma ana avrat söver ama yabancı birisi dediğin de karşı çıkar. Bence çok ta arap gibi lanse etmiyorlar çünkü zaten arap kültüründen aşırı etkilenmiş ve arap gibi kültürü olan bir çok insan var islam dini %98 oranında olduğu için ve bunun çok büyük çoğunluğu da sunni islam olduğu için normal bir şey araplaşmış olmamız. Biz eğer ki insan haklarında önde, gelir dağılımda eşit, eğitimde iyi, ayrışmanın olmadığı bir ülke olsaydık bundan bahsedilemezdi bile zaten büyük ihtimalle de AB'de olurduk.
 
Üst