Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yağ yakma konusunda tecrübelerim

Merhaba forum sakinleri! Ben Brainman. Uzun zamandır bu forumdan bilgi ediniyorum ve "benim de katabileceğim bir şey var mı?" diye düşündükten sonra, yağ yakma konusu aklıma geldi. Genç bir kardeşiniz olarak hiç yazı yazma tecrübem olmadığı için biraz küçük bir konu olacak.

1. Sabah kalktıktan sonra kardiyo yapmak
Uykuda da vücut yavaş da olsa sindirim halinde olduğu için sabah kardiyosu yapmak ve kalktıktan 30 dk ya da 1 saat sonrası yemek yemek yağ yakımına yardımcı olacaktır.

2. Acı yemek
Acı besinler sindirim sistemini hızlandırdığı için yağ yakımına pozitif etkisi vardır. Öğünlerinize eklemenizi öneririm.

3. Kahve tüketmek
Uyku düzeninizi de bozmamak adına öğlen 12 den önce tüketilen kahve de enerji verdiği için yağ yakar.

4. Intermittent Fasting
Sağlık durumunuzu bilmiyorum ama bu beslenme şeklini yapmak bana fayda sağladı. IF'de her gün 2 öğün tüketiyorsunuz ve aralarda atıştırmalık da yok. En azından ben böyle yaptım.

5. Gece yürüyüşü/koşusu ve hareketli bir hayat yaşamak
Gün içinde 8000 e kadar adım atmanız lazım. Haftada 3 gün ağırlık antrenmanı ile birleşince güzel sonuç alacağınızı düşünüyorum. Her gece koşmak, günün stresini atmanıza da yardımcı olur.

6. Karbonhidratı azaltmak ve protein ile beslenmek
Zaten spor ile haşır neşir olan biri proteinin faydalı olduğunu bilir. Karbonhidratı ölçülü bir şekilde azaltarak sonuç alabileceğinizi düşünüyorum.

7. Şekeri kesmek
Şeker bedene zararlıdır ve yağ yapar. Doğal şeker içeren meyveleri tüketin.

8. Motivasyon için her hafta tartılıp not edin.
Sabah aç karna tartılmayı unutmayın.

9.Bir çok tecrübeli kişilerden de tavsiye almayı unutmayın.
Ben Egefitness YouTube kanalından çok bilgi edindim. Bu yazıda da bunları harmanladım. Siz de birkaç araştırma sonrası başlayın.

Ana dilim türkçe olmadığı için yazım yanlışları ya da anlatım bozuklukları olabilir. Kusura bakmayın.

Saygılar.

Bu kadar agir programa gerek yok ben sadece abur cubur cips kola fanta tarzi seyleri kesip günde 150-200 gramm karbonhidrat ile 1 ayda %4 düsürdüm yag oranimi
bide haftada 2-3 gün 8 farkli aletle fitness salonunda calistim buna ek olarak

Bu kadar agir programa gerek yok ben sadece abur cubur cips kola fanta tarzi seyleri kesip günde 150-200 gramm karbonhidrat ile 1 ayda %4 düsürdüm yag oranimi
bide haftada 2-3 gün 8 farkli aletle fitness salonunda calistim buna ek olarak
Ben en hızlı sonuç verecek ve herkese uyacak şeyleri söyledim. Senin metabolizman ile başka birininki bir değil ki. Ama kendi bedenini tanıyorsan ne mutlu. Bu arada 4% çok güzel bir yağ oranı. Senin de bilgilerinden faydalanmak isterim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8