Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yanlış algılanan öğretiler

Tüm kadınlar tıpatıp aynı değildir.

Evet, doğru duydunuz. Tüm kadınlar aynı değildir. Toplumdaki yerleri, evrimsel süreç hakkındaki bilgilerimiz, tüm kadınların birbiriyle tıpatıp aynı olduğunu yorumlamamıza yol açar. Tüm kadınlar aynıdır, ama tıpatıp aynı değildir.

-Tüm kadınlar shit test yapar ve shit testleri geçmenin yolu duygularımızdan ödün vermemektir, aynı kelimeleri kullanmak veya aynı tavırları takınmak değil.

-Tüm kadınlar duygusal güce kapılır, ama duygusal gücünüzü her kadına aynı şekilde yansıtamazsınız. Kadınlara hiçbir sorununuzu açmayın, hiçbir şekilde yardım istemeyin önermesi yanlıştır. Kadınlara bir sorununuzu açmak, yardım istemek her zaman zayıflık olarak görülmez. Bunu doğru yerde, doğru zamanda ve doğru şekilde yaparsanız, sorunlarınızı paylaşacak kadar cesur olduğunuzu gösterir, kendinizi ona uygun şekilde açarak sorunlarınızı fark edip sizden kaçacağından korkmadığınız gerçeğini yansıtırsınız. Ana kural, sorununuzu yansıtırken ve yardım isterken, durumun tamamen kontrolünüz altında olduğunu; kadından bir çözüm değil, kendi ürettiğiniz çözümler hakkında yorum (kesinlikle değerlendirme değil) yapmasını istemenizdir. Doğru yer, doğru zaman ve doğru ifade şekli tabii ki kadından kadına göre değişir ve bir kadına hiçbir sorununuzu açmamak ve hiçbir şekilde yardım istememek, tamamen yanlış bir tutum olmamasına karşın kurulan duygusal bağ sizin belirlediğiniz ölçülere ulaşana kadar geçerlidir.

-Her kadının aile hayatı, yaşanmışlıkları, aldığı eğitim ve yaşam şartları birbirinden farklıdır. Bu olgu gözardı edildiği için gözden kaçırılan olgulardan birisi, neg atmak, uzun vadede her zaman olumlu dönüş sağlamayabilir. Her kadına aynı şekilde neg atılmamalıdır. Kimisinin özgüvenini düşürüp onun gözündeki değerinizi yükseltirken, kimisinin de kendini aşağılık bi' varlık gibi hissedip; oranı ayarlayamadığınız zaman yanınızda artık kendini konforlu hissedemediği için sizden uzaklaşmasına sebebiyet verebilir. Neg atarken kadını gözlemleyin, belli bi' süre sonra kendisini huzursuz hissetmeye başlarsa neg atma sıklığınızı düşürün.

Oyun iki taraflıdır.

-Bazılarımız oyunu oynarken tamamen karşı tarafı kendisine bağlamaya ve kadını elde etmeye odaklanır. Oyun iki taraflıdır, elde etmesi gereken taraf sadece siz değilsiniz. Popülasyonun %90'ının aksine kadına muhtaç olmadığınızı, ondan değerli olduğunuzu gösterin ve onu sizi kazanmaya teşvik edin.

-Oyunu oynarken en büyük amacınız kadını elde etmek değil, daha iyi hissetmektir. Oyun ne kadar iyi gidiyo' olursa olsun, keyif alamamaya başladığınız an, kendinizi huzursuz hissettiğiniz an nextleyin. Nextlemek için bi' hata yapmanıza veya oyunun kötü gidiyo' olmasına gerek yok. Zamanınız çok değerli.

Kırmızı hap öğretisi kadınları elde etmek için ortaya çıkmamıştır.

-Bu öğreti, erkeğin toplumdaki gözardı edilmeye çalışılan ve inkar edilen yerini bize net bi' şekilde hatırlatmak için ortaya çıkmıştır. Asıl amacı asla kadınları elde etmek olamaz. Kadınları elde etmek sadece bi' getirisidir, promosyondur.

Bir kadına gereğinden fazla vakit ayırmak muhtaçlık değildir.

-Bazen sadece canınız istediği için, keyif aldığınız için bir kadına gereğinden çok daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Muhtaç olduğunuzu hissettirmemek için yapmanız gereken tek şey, kadını asla öncelikleriniz arasında ilk sıraya koymamak. Bunu yaptığınız zaman daha fazla çaba göstermenize gerek yok, o zaten anlayacaktır.

Gruptaki lider olmak her zaman gerekli değildir.

-Bazen lidere ayak uydurmak, gruptaki betalara benzer davranışlar göstermek daha keyiflidir; araya çizgilerinizi koyduğunuz sürece. Bazen başkalarının liderlik yapmasına müsaade edip, sadece keyifli vakit geçirmeye odaklanmak ve yükü başkalarının sırtına bindirmek daha güzeldir. Başkalarının ardından gitmek bir beta özelliği değildir, başkalarının ardından koşulsuz, şartsız, inkar etmeden, sorgulamadan gitmek bir beta özelliğidir.

Kendimce edinip uyguladığım bazı fikirleri sizlerle paylaşmak istedim, yanlış olduğunu düşündüğünüz kısımları mutlaka belirtin ve tartışalım. Yapılabilecek eklemeleri belirtecek olan arkadaşları da bekliyorum.

One size fits all bir çözüm yok zaten karşına çıkan senaryoya göre taktiklerden birini uygulayacaksın. Her zaman alfa veya beta olma değil olay bazen oyun istediğin gibi gidiyorsa karışmamak, bazen eylemsizlik, bazende ters psikoloji. Burada esas nokta karşıdakini analiz etmek.

Ayrıca oyunun ilişkiye başlayınca da kesilmemesi lazım, natural takıldığınız değişkenleri hesaplamayıp monotonluga girdiğiniz an oyunu kaybeyme riskiniz de bulunmalıdır.

Ve en önemlisi oyun kızları sadec yatağa atmak için değil hayatın her alanında uygulanmalıdır.

Pua opportunisstir, gerektiğinde makyavelist ve doğuştan hedonisttir...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8