Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

YAPAMIYORUM (edit: hatalarım ve tavsiyelerim)

Merhabalar arkadaşlar.
alfa/maskülen olmak için 6 aydır okuyorum, çabalıyorum...
Evet işe yaradığını görüyorum çevremden gelen geri dönüşlere göre, kızların dikkatini çektiğimi, İLİ'leri fark ediyorum.
6 ay önce insanların gözüne bakamayan ben şuan okul ortamının(lise) en özgüvenlisi sayılırım.
Sadece göğüs yağlarım(belki jinekomasti ama sanmıyorum göbek fln da var kilodan olabilir) dolayı özgüvenim bazen düşüyor özellikle kızların yanında ama takmamaya çalışıyorum
Neyse konuya gelelim:
O KIZ
Tam istediğim gibi... Kısa saçlı, şarışın, uzun, güzel kısaca istediklerimin hepsi var.

Yaklaşık 2 haftadır set açmak için çabalıyorum.
Belki 3 hafta da olabilir artık kafam çok dağıldı.
Her gün bu sefer kesin yapıyorum!! Kimsenin sikik düşüncesi umrumda değil diyorum ama sonuç 0
Artık arkadaşlarımın gözünde de beceriksiz konuma düştüm.
Çünkü yapıcam diyip yapamıyorum. Onlara akıl veriyorum ama yapamıyorum.
Belkide kimseye akıl vermemiliyim. Daha kendime veremiyorken!
Bu yazıyı biraz stres atmak birazda yardım almak için yazıyorum.
Aslında diğer kızlarda bu kadar zorlanmıyorum
. Ama o çok sessiz, gizemli vs. sesini hiç duyamadım! Oysaki yan sınıfta ve her tenefüs öğle arası bakışıyoruzdur amk.
Tam gideceğim zaman kafamda alarmlar çalıyor.
"Burda olmaz", "Hoca var burda", "Sınıfımdaki kızlar burda", "Eğer red yersem herkesin içinde rezil olmak istemiyorum", "Ya sesim çıkmazsa(gribim bu aralar sesim kötü)"
Yada aklımda bi kişi daha var onunla arkadaş, eğer ona red yersem oda red verebilir.
Aslında KAYBEDECEK HİÇBİR ŞEYİM YOK. ama o kızı kaybetmek istemiyorum.
biliyorum zaten benim değil kaybedemem ama ne bilim amk!
elimdekilerin en iyisini oynayabilirim o yüzden basit bir "Pardon, bi gelsene önemli bir şey konuşacağız. eee adın ne"
gibi bir cümleye bırakmak riskli geliyor ama yapacak başka bişey gelmiyor aklıma.
Bilmiyorum belki hatam plan yapmakta olabilir, kızı kendimden üstün görmem olabilir(görmemeye çalışıyorum ama zor :/)
BELKİDE ÇOK DÜŞÜNÜYORUMDUR TEK YAPMAM GEREKEN 3 SANİYE KURALIDIR.

Bugün çok fırsat gelmişti ama ben değerlendiremedim ve çok sinirliyim kendime.
Aslında kendime değil beynime sinirliyim.
Çünkü sikik beynim konfor alanından çıkarmıyor, sen anca bahane üret!!!!!!
Belki ilk setim diye olabilir kendime çok kızmamalıyım aksine geliştiğimi düşünüyorum.. yada kendimi avutuyorum

Şuan bidahaki deneyişim için tek planım, hiçbir şey düşünmemek, hiçbir plan yapmamak.
Çünkü düşündüğümde "ya şöyle dersem kızın onayına bırakırsam" "ya unutursam birbirine karışırsa"
Çevremde oyunu bilmeyen sadece direk sohbet başlayan BETAların kafayı çok yormadığını fark ettim.
Bende öyle yapıcam, sadece alt tarafı bir tanışma için bu kadar düşüme lan!

(ben) Sen sadece "Merhaba" de gerisi gelir
(beynim) Ya gelmezse! hemen bir şey düşün
(ben) düşünüyorum..düşünüyorum..düşünüyorum.. Ana skm hedef gitti ben çözüm bulana kadar

böyle yani durumlar! yorumlarınızı bekliyorum sizleri seviyorum!

Kafanda en kötü senaryoları hayal et ve çözüm üret.
Seni rahatlatacaktır.

Kimse senin gibi yazmasada aslında insanların %90'ı böyle. Buradaki konularda şöyle yapın böyle yapın diyorlar ama yazmak kolay uygulamak zor.

Kendine de fazla yüklenme. Konuşamadıysan yapacak bir şey yok. Bir dahaki sefere tekrar deneyeceksin.

aslında kafaya takılacak birşey değil bunlar. daha önemli konular varken.. bak misal şöyle yapabilirsin ; bir konu veya ders hakkında yardım almak için yanına gidip konuşabilirsin . veya onların arkadaş ortamına katıl voleybol oynarken (size yeni bir oyuncu getirdim deyip-hemen oyunada girebilirsin).
daha birsürü seçenek var.
Çünkü sikik beynim konfor alanından çıkarmıyor, sen anca bahane üret!!!!!!
bunun yerine'de her akşam çıkıp gez tek başına... spor salonuna yazıl veya sabah 7 de kalkıyorsan saat 6 da kalk. bunlar senin ihtiyacını görür umarım
spor salonu'na yazıldıktan sonra ister istemez vücut yapıp ortamda göz önünde bulunursun bide çene var ise . ( ayrıca tek kız o değil unutma bunu)

bende önceden böyleydim. bunları denedim-çene de var - şuan kafam öyle bir rahat anlatamam artık kızlar bile umrumda değil kendileri geliyorlar ortama muhabbet kurmak için..

Son düzenleme:
"ya şöyle dersem kızın onayına bırakırsam" "ya unutursam birbirine karışırsa"
Çevremde oyunu bilmeyen sadece direk sohbet başlayan BETAların kafayı çok yormadığını fark ettim.
Bende öyle yapıcam, sadece alt tarafı bir tanışma için bu kadar düşüme lan!

Kendi cevabını kendin vermişsin zaten, oyuna bağlanıp önceden plan yaptıkça batarsın. Doğaçlama oyna, yılışık olma..

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Bu konuyu 1-2 ay önce paylaşmıştım yeni onaylanmış ve bu sorunumu hatalarımı fark edip çözdüm hatalarım ve tavsiyelerim şunlardır:

• O kızı gözümde çok büyüttüm, diğer kızlardan farklı olarak baktim(oneitis). Bu durumu şöyle çözdüm: dünyada 7 milyar insan var, 3.5 milyar kız olduğunu düşünürsek, hadi diyelim yarısı çirkin 1.75 milyar kız var ulan o olmazsa başkası olacak önemli değil hiç kimse diyerek..
  • Kafamda planlar yaptım ve daha da kötüsü kötü senaryoları düşündüm, artık hiç birşey düşünmüyorum bile tamamen rahatım.
  • Eğer red yersem insanlar dalga geçer diye düşündüm çünkü egom vardı. Şuan hiç bı insanın ne düşündüğünü düşünmüyorum sikmişim insanları..
  • Özgüvenim azdı, kendime verdiğim sözleri tutmuyordum ve kilom vardı. Şuan kilo dışında pek bı sıkıntım yok onuda diyetteyim ve kick boksa yazılacam yazın.
  • İlk setin hiç bı önemi yok, siz ilk arkadaşınızı gerçekten hatırlıyor musunuz?
Tavsiyelerim:
  1. Daha sosyal olun. İnsanlarla tanışın. Tanismasaniz bile konuşun en azından.
  2. Telefonu bırakın. Bırakmasanız bile kendinize vakit ayırın. Kitap okuyun, düşünün, spor yapın ama İnstagram'da vs. Vakit öldürmeyin.
  3. Cesur olmak için birşeyi yaparken 3 saniyeden fazla ve sonuçlarını düşünmeyin.
  4. Kendi motivasyonunuzu kendinizde bulun.
  5. İnsanları inceleyin. Ama çaktırmadan :D
  6. Olana kadar öyle davranın. Mesela kıza sevgilin yada flörtünmüş gibi davran(denemedim ama işe yarar diye düşünüyorum)
  7. Havlayan köpek ısırmaz! Yani birşeyi yapacağınız zaman kimseye anlatmayın bununla ilgi blogda bir makale var gerçekten çok iyi.
  8. Bir şeyi yaparken tüm dikkatinizi ona verin ve en iyi performansınızı gösterin.
  9. Erken yatın, gülümseyin, sevin.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Bu konuyu 1-2 ay önce paylaşmıştım yeni onaylanmış ve bu sorunumu hatalarımı fark edip çözdüm hatalarım ve tavsiyelerim şunlardır:

• O kızı gözümde çok büyüttüm, diğer kızlardan farklı olarak baktim(oneitis). Bu durumu şöyle çözdüm: dünyada 7 milyar insan var, 3.5 milyar kız olduğunu düşünürsek, hadi diyelim yarısı çirkin 1.75 milyar kız var ulan o olmazsa başkası olacak önemli değil hiç kimse diyerek..
  • Kafamda planlar yaptım ve daha da kötüsü kötü senaryoları düşündüm, artık hiç birşey düşünmüyorum bile tamamen rahatım.
  • Eğer red yersem insanlar dalga geçer diye düşündüm çünkü egom vardı. Şuan hiç bı insanın ne düşündüğünü düşünmüyorum sikmişim insanları..
  • Özgüvenim azdı, kendime verdiğim sözleri tutmuyordum ve kilom vardı. Şuan kilo dışında pek bı sıkıntım yok onuda diyetteyim ve kick boksa yazılacam yazın.
  • İlk setin hiç bı önemi yok, siz ilk arkadaşınızı gerçekten hatırlıyor musunuz?
Tavsiyelerim:
  1. Daha sosyal olun. İnsanlarla tanışın. Tanismasaniz bile konuşun en azından.
  2. Telefonu bırakın. Bırakmasanız bile kendinize vakit ayırın. Kitap okuyun, düşünün, spor yapın ama İnstagram'da vs. Vakit öldürmeyin.
  3. Cesur olmak için birşeyi yaparken 3 saniyeden fazla ve sonuçlarını düşünmeyin.
  4. Kendi motivasyonunuzu kendinizde bulun.
  5. İnsanları inceleyin. Ama çaktırmadan :D
  6. Olana kadar öyle davranın. Mesela kıza sevgilin yada flörtünmüş gibi davran(denemedim ama işe yarar diye düşünüyorum)
  7. Havlayan köpek ısırmaz! Yani birşeyi yapacağınız zaman kimseye anlatmayın bununla ilgi blogda bir makale var gerçekten çok iyi.
  8. Bir şeyi yaparken tüm dikkatinizi ona verin ve en iyi performansınızı gösterin.
  9. Erken yatın, gülümseyin, sevin.
Merak ettim kız ile sonunuz noldu ? :D

Belki komik gelebilir ama hala set açmadım. Bunun sebebi üstte yazdıklarımı daha yeni öğrendim ve suan kendimi bazi şeyler için yeterli bulmuyorum. Kendimin en iyi versiyonu olmak için çabalıyorum ve derslere bakıyorum kıza set açarsam paylaşırım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8