Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yapılan Bazı Hatalar (özellikle yeni başlayanlar baksın)

1-Kurtarıcı beklemek:Forumda görüyorum ve anladığım kadarıyla kimsenin derdi kendini geliştirmek falan değil arkadaş.Siz aslında bilgi istemiyorsunuz bir kurtarıcı bekliyorsunuz.Forumdan veya sözlükten biri gelsin sizi yönetsin bir günde alfa uyanın yataktan.Öyle bir dünya yok malesef.Şunada eminim buraya bir başlık açsam 100 kızla yatıyorum yıllardır alfayım sizide yapıcam deyip büyülü sözler vaadetsem mesaj yağmuruna tutulurum.Yanlış anlama olmasın forumdaki konu açıp birşeyler katmak isteyen adamlara saygım sonsuz ama daha kendini eğitemeyen 2 kelimeyi bir araya getiremeyen dış görünüşünü salan bir kişi istediği taktiği denese ne olur.Unutmayın sizi sizden başka kimse kurtaramaz en yakınlarınız dahil ki siz kalkmış sanaldaki adamlara bel bağlıyorsunuz.Bilgiye aç olun eyvallah ama kişiye değil.Bu konu hakkında söyleyeceklerim bu kadar diğer bir konumuza gelelim

2-Kavramlarla kafayı bozan kitle:Alfa omega sigma beta pragma fragma olum cidden şunları okurken çok gülüyorum.Kimileriniz 180 derecelik açı yapacam diye kafayı yemiş.Kimisi kız normal konuşsa bile alfa olacam diye ana avrat sövüyor.Demem o ki arkadaşlar bunların çoğu karaktere oturtulması gereken şeyler ve zaman geçtikte bu kadar önemli olmadığını anlıyorsunuz.Asıl olaya odaklanın kadınlara değil.Bu forumun size katacağı hayata karşı değişen bakış açınız olur ki bu da en önemli şey zaten.Değişim içten başlar.Birkaç nlp öğrenmekten kimseye zarar gelmez ama robot gibi davranmayı kesin.Size birşeyler vaadeden herkesede körü körüne inanmayın.Zaman geçtikte önemli olan tek şeyin kendi değeerini yükseltmek olduğunu anlıyor insan zaten.

3-Yazılan şeyi yanlış anlamak: Bunun ilk örneği tabiki neg atmak.Arkadaşlar adam size kızında eğleneceği şekilde dalaşmanızdan bahsediyor.Ama yok robotsunuz ya alfa olmalıyım diye sürekli neg atma çabasına giriyorsunuz.Özellikle yeni başlayanlar.Sizi kınamıyorum yanlış anlamayın bende böyleydim.Sadece biraz daha mantık süzgecinden geçirin lütfen.İkinci olarak kızlara acayip kin besleyen bir kitle var.Yazdıklarına baksan dersinki yolda görsen öldürecek kızı.Hatayı kızda aramak yerine kendimizde aramalıyız birazda.Onlarında doğası böyle etik veya değil.Ve sen her kıza flört modunda yanaşırsan bu düşüncelerin körüklenmesi normal. Arkadaşlar siz robot değilsiniz bazı duyguları hissetmeniz normal olayı güzelleştirende bu zaten.Duygu beslemekten korkmayın.Tabak çevirmeyide ihmal etmeyin tabiki.

oyzrDk.jpg

iyi forumlar

Son düzenleme:
yazdıklarına ek olarak arkadaşların kişisel gelişim kavramını yanlış anlamaları olayını da eklemek isterim. çoğu kişi karakterine uygun olmayan eklemeler yaparak kendisini hiç olmadığı birine dönüştürmeye çalışıyor, mesela birden "Brad Pitt olucam" ya da "Tony Stark olucam" diyorlar sadece kalıba bakıp kabı taklit etmeye çalışıyorlar eğer bu adamın yaptıklarını yaparsam bende alpa/playboy etc olurum gibi bir düşünceleri var ama bu yanlış. çünkü kabı taklit etmek bize bir şey kazandırmaz, o kaba şekil veren, hayat veren düşünceyi kavramaya çalışmalıyız. ek olarak da karakterimiz de hiç olmayan birisine dönüşmeye çalışmamalıyız. yaşadıklarımızdan dersler çıkarıp karakterimizi güçlendirebiliriz, yaşam kalitemizi iyileştirebiliriz yapmamız gereken de budur okuduklarımızdan yaşadıklarımızdan dersler çıkarıp kendimizi geliştirmek, doğru yanlarımızı güçlendirmek yanlış yanlarımızı törpüleyip iyi alışkanlıklarla değiştirmek ve hayat standardımızı yükseltmek. olayımız bu olmalı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8