Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yaptığım hatalar ve kafamda kurduğum saçma senaryolar

Yeniden başlıyorum

Son düzenleme:
Kendini çok önemli sanıyorsun ve insanlara karşı beklentin var.Ne demiş Orhan Veli "Beni bu güzel havalar mahvetti".Beklenti aynı böyle bir şeydir.Sanıyorsun ki insanlar hep bana bakıyor,acaba hata yaparsam,ya rezil olursam diye hep sonrasını düşüne düşüne şu anı kaçırıyorsun.o şeyler olacak mı diye sürekli kafanda kuruyorsun.Fakat bilmen gereken şey İnsanların hepsi kendi dünyasında.Beklenti bir algıdır,algı da her şey.Unutma ki insanlar seni rezil olarak gördüğünde değil,sen kendini rezil olarak düşündüğünde rezil olursun.Bazen siktir etmek önemli.

Evet arkadaşlar biraz tavsiye , biraz yakınma ve birazda sohbet havasında bir yazı yazmaya çalışacağım. Umarım birbirimize yardımcı oluruz .
Şu hayatta cidden yaptığınız her küçük hata peşinizi bırakmıyor. Psikolojik açıdan veya farklı açılardan sizin peşinizden geliyor. Nedense her gün acaba yapmış olduğum şeyi görür mü yada gördükten sonra bana bunları yapar mı ? Gibi sorular sormaktan kendimden nefret ediyorum hala soruyorum orası ayrıda. Sosyal medyada sıkıntılarımı yazdığım her yer bana çıkış yolunun olduğu fakat çıktıktan sonra bana daha çok sıkıntı Yaratan bir yer oldu .
Size vereceğim tavsiye eğer benim gibi manyaksanız ve her şeyi kafaya takıyorsanız sakın yapmayın. evet tavsiyem bu kadardı.
size sormak istediğim şey ise şu arkadaşlarımla olan sıkıntılarımı , problemlerimi vs onlara çaktırmadan sanal ortamdan başka insanlardan öneri istedim maalesef soruları silme gibi durumum olmadı kafamda hep acaba bu soru karşılarına çıkacak mı
Benim sorduğumu anlayıp ileriki hayatımda bana ters köşe yapacaklar mı diye kendi kendime düşünüyorum.
Kafam hep acabalarla dolu tek problemim bu acaba kelimesini kullanmaktan tiksindin artık bana doktor dışında önerebileceğiniz bir şey var mı özelden de yazabilirsiniz
Şu zamana kadar sorunlarımda yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum kendimi değiştirmemde bana çok yardımcı oldular
Sana çok güzel bir taktik veriyim mi kötü şeyleri yaşa kafan rahat olucak ; )
Bunu zamanında baya acı çekmiş. Biri söylüyor ; )

Sana çok güzel bir taktik veriyim mi kötü şeyleri yaşa kafan rahat olucak ; )
Bunu zamanında baya acı çekmiş. Biri söylüyor ; )

arkadaşın dedigine katılmakla birlikte başına gelmesinden korktugun cekindigin ne varsa yaşamalısın sonra diyeceksin ben bunlar icin mi bu kadar kafa yordum diyip kendine küfür edeceksin

Kendini çok önemli sanıyorsun ve insanlara karşı beklentin var.Ne demiş Orhan Veli "Beni bu güzel havalar mahvetti".Beklenti aynı böyle bir şeydir.Sanıyorsun ki insanlar hep bana bakıyor,acaba hata yaparsam,ya rezil olursam diye hep sonrasını düşüne düşüne şu anı kaçırıyorsun.o şeyler olacak mı diye sürekli kafanda kuruyorsun.Fakat bilmen gereken şey İnsanların hepsi kendi dünyasında.Beklenti bir algıdır,algı da her şey.Unutma ki insanlar seni rezil olarak gördüğünde değil,sen kendini rezil olarak düşündüğünde rezil olursun.Bazen siktir etmek önemli.
Haklı olabilirsin tavsiyene uymaya çalışacağım
Cevabın içinse çok teşekkürler

Çünkü acılarını kabulllenmek yerine onlardan kaçıyorsun.Bastırdıkça da gün yüzüne daha fazla çıkıyor ve soru işaretleriyle doluyor kafan.Birde değersizlik sorunu var tabi.En kötü ihtimali yaşasan dahi ne değişecek ? Farzetki arkadaşların yazdıklarını gördü.Onların iletişimine ve yargısına ihtiyacınmı var ? Önce bu meseleyi çöz.Kendi kendine yetebilmeyi öğren.Hatalarına sahip çıkabilmeyi de öğren.En rezil olduğun günü hatırla.Şu an kaç kişi hatırlıyor onu? sen bile unumuşsundur.Ben lunaparkta sevgilimin üstüne kusmuştum dostum.O halle 5 km eve yürüyüp geldik.Şimdi ise her yerde kahkaha ata ata anlatırım.Bana göre mükemmel bir anıydı.Bu hayatın olayı bu hata yapıcaksın gerekirse rezil olacaksın mesele işin mizahi yanını görebilmekte

Çünkü acılarını kabulllenmek yerine onlardan kaçıyorsun.Bastırdıkça da gün yüzüne daha fazla çıkıyor ve soru işaretleriyle doluyor kafan.Birde değersizlik sorunu var tabi.En kötü ihtimali yaşasan dahi ne değişecek ? Farzetki arkadaşların yazdıklarını gördü.Onların iletişimine ve yargısına ihtiyacınmı var ? Önce bu meseleyi çöz.Kendi kendine yetebilmeyi öğren.Hatalarına sahip çıkabilmeyi de öğren.En rezil olduğun günü hatırla.Şu an kaç kişi hatırlıyor onu? sen bile unumuşsundur.Ben lunaparkta sevgilimin üstüne kusmuştum dostum.O halle 5 km eve yürüyüp geldik.Şimdi ise her yerde kahkaha ata ata anlatırım.Bana göre mükemmel bir anıydı.Bu hayatın olayı bu hata yapıcaksın gerekirse rezil olacaksın mesele işin mizahi yanını görebilmekte
Ya şöyle yazdıklarım yüzünden bana zarar veriir diye korkuyorum illegal işler yapıyor
Bana zarar verecek diye korkuyorum aptal aptal senaryolar kuruyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8