Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yardıma ihtiyacım var

Merhaba arkadasim daha once 2 ay gittim saloba cok fazla ilgilenmediler acikcasi o yuzden cok fazla inandirici gelmedi birde cok fwzla duzenli beslenemiyorum spor olarwk fitness mi onerirsin neler yapmaliyim sence
Hocam araştıracaksın.Ben öğrenciyim 20 yaşında tıp okuyorum.Derslerimin ağırlığını sen düşün.Ama çabalıyorum araştırıyorum.Bahane aramıyorum.İnternette istemediğin kadar bilgi var.Spor salonu hocalarının çoğu ilgilenmez zaten.O yüzden konfor alanından çıkıp bir şeyler yapman lazım.

Hocam araştıracaksın.Ben öğrenciyim 20 yaşında tıp okuyorum.Derslerimin ağırlığını sen düşün.Ama çabalıyorum araştırıyorum.Bahane aramıyorum.İnternette istemediğin kadar bilgi var.Spor salonu hocalarının çoğu ilgilenmez zaten.O yüzden konfor alanından çıkıp bir şeyler yapman lazım.
Tavsiyelerin icin tesekkur ederim.

Öncelikle hoş geldin. Yapman gerekenler zor değil. İlk olarak kendini severek başlaman gerekiyor işe. Ben de 4 gün önce sigarayı bıraktım. İstersen gel birlikte bırakmayı deneyelim. Başlayacak olursam söz veriyorum ki buraya yazacağım. En azından yanında biri olduğu psikolojisi sigarayı bırakmanda etkili olacaktır. Spor zaten şart. Daha önce ilgilenmedikleri için hayal kırıklığına uğramışsın ama çevrendekilerin tavsiyesine göre iyi bir spor salonuna yazılabilirsin. Özgüven için önce kendini sevmelisin, sonra da bunu hayatına entegre etmelisin. Zaten spor, sigarayı bırakma, mastürbasyonu bırakma falan bunlar deli gibi özgüven depolayacak sana. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Öncelikle hoş geldin. Yapman gerekenler zor değil. İlk olarak kendini severek başlaman gerekiyor işe. Ben de 4 gün önce sigarayı bıraktım. İstersen gel birlikte bırakmayı deneyelim. Başlayacak olursam söz veriyorum ki buraya yazacağım. En azından yanında biri olduğu psikolojisi sigarayı bırakmanda etkili olacaktır. Spor zaten şart. Daha önce ilgilenmedikleri için hayal kırıklığına uğramışsın ama çevrendekilerin tavsiyesine göre iyi bir spor salonuna yazılabilirsin. Özgüven için önce kendini sevmelisin, sonra da bunu hayatına entegre etmelisin. Zaten spor, sigarayı bırakma, mastürbasyonu bırakma falan bunlar deli gibi özgüven depolayacak sana. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Hosbulduk tesekkur ederim evet tekrardan yazilmayi dusunuyorum cevremdeki insanlara sormaya basladim sigarayi ozaman bende birakiyorum bugun baslarsam tekrardan yazicam 09.06.2020

Selam dostum.
Öncelikle yakın bir zaman içerisinde senin gibi belki çok daha kötü bir durumdaydım. Ben sana kısaca kendi yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.
Eskiden olduğu gibi hayatımda bir kızın çıkması ile salya sümük moduna girmiştim bundan yaklaşık 3 ay kadar önce. Ve bir an aklıma "bu halde mi kız seni kabul edecek aciz halinle mi" diye sordum kendime ve cevapları toparlamam kısa olmadı.
Hayatımda aldığım en radikal ve faydalı karar sanırım sigarayı bırakmam oldu. Ve ilk bir kaç gün geçtikten sonra evet ya yapabiliyorum dedim kendi kendime ve ardından peki iyi ciğerler açılıyor o zaman sabah koşayım biraz dedim. Gün geçtikçe koşudan zevk aldığımı görünce yanına birde egzersiz ekleyeyim madem dedim(bu yaşananlar pandemi dönemi başlangıcı olduğu için spor salonuna gidemiyordum.) ve ardından sağlıklı beslenme, kendi yemeğimi yapma kitap okuma ve ingilizce mi geliştirmek izledi. Daha sonrasında ise Neil strauss Oyun isimli kitabını okudum. Tamamen kurmaca olduğunu düşünerek okumuş ve hoşuma gidip başka kitaplarınıda araştırırken burası ve bir kaç farklı blog daha keşfettim. İlk başlarda hatun kaldırma odaklı okumaya başlasamda bu forumları daha sonrasında ise kendimi geliştirmenin asıl olay olduğunu kavradım. Ve bu fikre bağlı kaldım. Forumları takip etmemde bana disiplin ve ilişkiler üzerine neyi yanlış yaptığımı gösterdi. Şuan belki hala daha cesaretimi kıramamış olsam dahi sosyal çevremde kendi statümü daha iyi bir konumda görüyor kendime olan güvenim yerine gelmiş hissediyorum.
Şimdi sana işin en zor kısmını söylüyorum. Disiplin abi!
Eğer bazı hayatında seni geliştireceğini sana değer katıcağını düşündüğün şeyler varsa bunları yap ve bunların düzenini bozma ne olursa olsun. Eğer planın spor yapmaksa akşam arkadaşlarınla çıkma ya da programında işlerini düzenlemek varsa yarına sarkıtma. Ve en önemlisi benden öncede söyleyen birisi olmuş ama spor salonuna git. Ağırlık kaldır ve maskülenliğini bil. Bunları yaklaşık 3 aydır düzenli yapıyorum. Ve kaytardığım ya da zorunlu yapamadığım zamanlar oldu ama ayda 1 kere olmuştur. Sadece evde egzersizler yaparak 92den 75 kiloya düştüm(dikkatini çekerim pandemi döneminde) ve vücudum artık beni mutlu edecek şekilde şekillendi. Ama hepsi disiplin sayesinde oldu.
Dipnot olarak 13 yıldır sigara içiyordum. Bıraktığım dönem ortalama 1.5 paket içiyordum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8