Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yazılım Hakkında

Merhaba arkadaşlar, yazılım konusunda bilgisi olan varsa yazsın/ bana ulaşsın.

Kaç yılda halledebilirim ve üniversite okumadan iş yapabilir miyim?

Facebook gruplarında okuduğuma göre türkiye içerisinde çalışacaksan diplomanın olması gerek ve boş bir adam olmayacaksın. Diploman olmasa bile kendini geliştirip kanıtlamış olman gerek.

Facebook gruplarında okuduğuma göre türkiye içerisinde çalışacaksan diplomanın olması gerek ve boş bir adam olmayacaksın. Diploman olmasa bile kendini geliştirip kanıtlamış olman gerek.
Yani diploma için üniversite şart gibi, ben besyo okuyacam yazılım alternatifim.
Diplomasız yapmam lazım.

Kanka türkiyede diploma isteniyor ama Google Intel gibi büyük şirketler yazılım yapabiliyorsan üni okumana gerek yok diyor ve işçi alıyor tabi türkiyede böyle bir şey yok.

Dostum merhaba bir yazılımcı olarak sorunu cevaplayayım; 3 yıldır yazılım ile uğraşıyorum. Yazılı öyle öğrenebiliceğin bir süre yok ölene kadar öğrenmeye ilk gün ki gibi devam ediyorsun. İngilizce gibi düşün sonu gelmeyen bir şey. Yazılım gelecek sektörüdür. Türkiye de bir çok firma artık diploma şartı aramıyor çünkü onlarda farkına vardı gereksiz olduğunun. Mesele tamamen kendini geliştirmekte bitiyor. Başlangıç için youtube da ücretsiz ders videoları var önce onları izle kafan da bir profil oluşsun yazılım zordur saatlerini yıllarını alır ona göre karar verirsin.

Dostum merhaba bir yazılımcı olarak sorunu cevaplayayım; 3 yıldır yazılım ile uğraşıyorum. Yazılı öyle öğrenebiliceğin bir süre yok ölene kadar öğrenmeye ilk gün ki gibi devam ediyorsun. İngilizce gibi düşün sonu gelmeyen bir şey. Yazılım gelecek sektörüdür. Türkiye de bir çok firma artık diploma şartı aramıyor çünkü onlarda farkına vardı gereksiz olduğunun. Mesele tamamen kendini geliştirmekte bitiyor. Başlangıç için youtube da ücretsiz ders videoları var önce onları izle kafan da bir profil oluşsun yazılım zordur saatlerini yıllarını alır ona göre karar verirsin.
aynen öyle. kuzenimin yazılımla ilgili bir üniversite geçmişi yok ama şuan kendisine gelen iş tekliflerini bazı insanlar hayatları boyunca almamıştır. kendini geliştirmekle alakalı.

Benimde bazı ekliyeceklerim var

Yazılıma temel seviyede başladıktan sonra yazılıma alakalı kafanda projeler oluştur bu projeleri yaparken gelişimin devam edecek ayrıca linkedln da bir profil oluştur ve yaptığın projelerin linklerini koyarak ne kadar yetenekli olduğunu iş sahiplerine göster bu sayede iş bulman kolaylaşacak

Çok teşekkür ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8