Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yedirememek, yapamamak ve çıldırmak

1000 kere yapsan ve başarısız olsan 1001. denemende başarılı olacağını bilsen ne yapardın ?
ne yapardım umutsuz kalırdım kendimi kandırıp 1001 de yapardım diyemem belki de bazen vazgeçmek kazanmaktır öyle değil mi

şu kafaları bir aşın başarı bir ihtimal olduğu kadar başarısızlıkta bir ihtimaldir, kontrolünün olmadığı durumlarda bunu bir yenilgi olarak sayamazsın.

Mentaliteni biraz genişlet. Yenilmiyorsun sadece hedefe daha fazla yaklaşıyorsun.
Disiplin sahibi ol. Günübirlik olabilecek şeyler var yıllarca sürecek olanlarda var.
Objektif ol hangisi senin hedefinse ona göre çalış.
Genel olarak bunları diyebilirim.

Bekir kardeşim her hafta başladığın yere düşüyorsun. Sana iki tavsiyem olacak.
1-Nofapte olduğunu biliyorum. Zirve günlerinden sonra gelen bu düşük motivasyonlu sinirli halini anlayışla karşılamayı ve onun geçici bir şey olduğunu hatırla.
2-Başarısızlığı yedirememek gayet normal. Başarısızlığı yediremeyen biriysen başarılı olmaya kendini zorlarsın. Sızlanan biriysen bu dediğimi hatırla. Sızlanmayı bırakıp başarıya odaklan. Kendini değiştirmeye çalışma. Nasıl biriysen öyle ol ama en iyi hali ol.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8