Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yeni dil öğrenme

Beyler selamlar bayaa uzun süredir aranızda değildim işim gereği.
Beyler uzun süredir kariyer odaklı gittim tabi bu yolda milf kız arkadaşlarım felan oldu boş durmadım 😂
Ama şöyle birşey var meslek olarak gemiciyim dil öğrenmek istiyorum akıl almak için kime sorsam kurs ile olmaz boşa ugrasirsin diyorlar bunun için sizin tavsiyeleriniz nelerdir.?

Meslek olarak gemiciyim derken üniversitesini okuyup bitirdinmi yoksa halen okuyormusun eğer gemiciysen zaten dilin , gemici paketiyle beraber yükleniyor sana ?

Meslek olarak gemiciyim derken üniversitesini okuyup bitirdinmi yoksa halen okuyormusun eğer gemiciysen zaten dilin , gemici paketiyle beraber yükleniyor sana ?
Aga kurstan mevzunun belli hir ücret ve eğitim ile gemici oluyorsun. Hayallerim okulunu okumakti ama bazı ailevi durumlardan okuyamadim

Ucuza gelsin diyosrsan udemy de kaliteli ingilizce kursları var onlardan birini seç ve disiplinli olarak ilerle o bu şu ne demiş çok takılma hayatın her alanında bu böyledir.

Hiç bilmiyorsan öncelikle Duolingo ile temellerini atabilirsin. Duolingo uygulamasıyla temelleri öğrendikten sonra BBC Learning English gibi siteleri kullanarak grammar konularına giriş yapabilirsin, kendine göre kısa metinler okuyabilirsin, kelimeler öğrenebilirsin. Yanı sıra Luke's English Podcast dinlemeni de öneririm. Bunları yaparken bol bol okumalar yapabilirsin, yeni kelimeler öğrenebilirsin. Belli bir seviyeye geldikten sonra artık grammar kitapları alırsın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8