Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yeni dünya düzeninden endise edenler varmi ?

Yeni dünya düzeni cok tartisilan konu kisisel veri haklarinin ihlal edilmesi mesela norvecte isvecte nakit para kullanimi neredeyse kalmamis ayni seyi avrupa geneline yaymaya calisiyorlar düsünsenize kulübe bara yada malum yere gideceksiniz devlet bunu saniyesinde ögrenecek bu durum sizi rahatsiz etmezmiydi ?
Nedensede hep bu biz özgürlükcüyüz diye gecinen solcu tayfa bu durumu en cok destekliyor almanyada gördügüm kadariyla
Covid sonrasi dünyanin tamamen normale dönecegi konusunda zaten büyük süphelerim var
Bunun yaninda sürekli erkek düsmanligi pompalaniyor ve et lkarsitligi koyu veganlik et fiyatina zam gelmeli diye vaat veriyopr avrupada yesilci partiler
benzinli araclari avrupa birligi 2035 e kadar yasaklama karari aldi gecen gaza dogalgaza inanilmaz zamlar getirdiler co 2 cevre koruma vergisiyle

Erkek düşmanlığı konusunda "Kadın haklarını korumak" adı altında erkek düşmanlığı destekleniyor, bunun bizde yaygınlığını zaten görebiliyorum ve rahatsızlık duyuyorum. Feminizm'in artmasındaki asıl sorunsa erkeklerin yumuşaması. Erkeklerin yumuşamasının önüne geçebilecek olursak, zaten erkekler daha güçlü ve kendinde olacağından istedikleri kadar düşmanlık olsun bundan etkilenmeyecekler.

Düzenleme: theturker’in küresel ısınma hakkında dediklerine katılıyorum, Dünyadaki canlıların çoğunun küresel ısınmayla olumsuz etkileneceği aşikar, bunun önüne geçilmesi için ülkelerin fosil yakıtların kullanımını azaltacak kararlar vermesi mevcut durumda ulaşımı çok zorlaştıracağı için kulağa kötü gibi geliyor, ama Dünyanın sıcaklığı her geçen yıl artmaya devam ederse, sıcaklardan dolayı ölümler artarsa, ulaşım diye bir dert olmayacak çünkü ulaşım araçlarını kullanacak insanlar kalmayacak. Bu yönden ben elektrikli arabaların kullanımını destekliyorum, fosil yakıt kullanımının mümkün olduğunca aza indirilmesini isterim.

Özel hayatın gizliliğini ihlal eden devlet olunca rahatsız olsanda yapabileceğin pek bir şey olmuyor, çünkü karşı taraf her ne kadar sen ve senin gibilerden güç alsa da, sen tek olduğunda senden güçlü oluyor.

Salgının yakın zamanda biteceğini düşünmüyorum. Düşüneni de çok mantıklı bulmuyorum. Bu yüzden Covid sonrasını görüp göremeyeceğimi bilmeden yorumda bulunmam mantıksız olur.

Son düzenleme:
açıkcası beni epey endişelendiren bir konu çünkü seni nereden vuracağını tahmin etmek zor ve geleceğimizin o kadar da sıkıntısız ya da problemsiz olacağını sanmıyorum çünkü 2050 li yıllara kadar dünyanın sıcaklığı 3 derece artacak ve su sıkıntıları baş gösterecek demek istediğim dünya da özellikle bizim yaşıtlarımızın göreceği büyük krizlerin olacağını düşünüyorum yanlış anlaşılma olmasın ben pesimist kötümser biri değilim sadece olması muhtemel şeyleri ön görüp bunlara karşı önlem almaya çalışan taraftayım onun dışında dünya da büyük bir nüfus sıkıntısı ve çevre kirliliği problemi var görmüşsünüzdür belki belgesellerde yediğimiz yiyecek içeceklerden çıkan mikro boyuttaki plastikleri bunlar hep daha fazla kâr edip çevreyi umursamayan ve sürekli üreyen insanlar tarafından oldu. Onun dışında küresel ısınma konusunu nasıl çözecekler bilmiyorum tam gaz üretime ve tüketmeye devam ediyoruz bu arada yeni dünya düzeni demişsin ama tam bağlantılı değil yazdıklarım kusura bakma .d

açıkcası beni epey endişelendiren bir konu çünkü seni nereden vuracağını tahmin etmek zor ve geleceğimizin o kadar da sıkıntısız ya da problemsiz olacağını sanmıyorum çünkü 2050 li yıllara kadar dünyanın sıcaklığı 3 derece artacak ve su sıkıntıları baş gösterecek demek istediğim dünya da özellikle bizim yaşıtlarımızın göreceği büyük krizlerin olacağını düşünüyorum yanlış anlaşılma olmasın ben pesimist kötümser biri değilim sadece olması muhtemel şeyleri ön görüp bunlara karşı önlem almaya çalışan taraftayım onun dışında dünya da büyük bir nüfus sıkıntısı ve çevre kirliliği problemi var görmüşsünüzdür belki belgesellerde yediğimiz yiyecek içeceklerden çıkan mikro boyuttaki plastikleri bunlar hep daha fazla kâr edip çevreyi umursamayan ve sürekli üreyen insanlar tarafından oldu. Onun dışında küresel ısınma konusunu nasıl çözecekler bilmiyorum tam gaz üretime ve tüketmeye devam ediyoruz bu arada yeni dünya düzeni demişsin ama tam bağlantılı değil yazdıklarım kusura bakma .d
Nufüs ve üreme problemi oldugu acik dünyada cok fazla nüfus var

Hayır, endişelendirmiyor. Nakit yerine banka kartı kullanıyorsam harcamalarımı bankam görebilir; devlet bunu biliyorsa Türkiye'de evet endişelenirim ama Avrupa'dakilerin böyle bir derdi olduğunu sanmıyorum. Erkek düşmanlığı dediğin şeye de katılmıyorum. Et fiyatlarına da sırf veganlar istiyor diye özel bir zam geleceğini sanmıyorum en azından Türkiye gibi bir yerde olmaz, merak etme.
Elektrikli araçların seni endişelendiren yanı nedir?

Doğal gaza gelirsek, şu an dünya çapında enerji maliyetleri artıyor. Türkiye'de bir de yüksek kur var doğal gazı o yüzden artık çok pahalı alıyoruz. Doların Türkiye'de bu denli yüksek olmasının sebebi de 'solcu tayfa' değil :)

Hayır, endişelendirmiyor. Nakit yerine banka kartı kullanıyorsam harcamalarımı bankam görebilir; devlet bunu biliyorsa Türkiye'de evet endişelenirim ama Avrupa'dakilerin böyle bir derdi olduğunu sanmıyorum. Erkek düşmanlığı dediğin şeye de katılmıyorum. Et fiyatlarına da sırf veganlar istiyor diye özel bir zam geleceğini sanmıyorum en azından Türkiye gibi bir yerde olmaz, merak etme.

Doğal gaza gelirsek, şu an dünya çapında enerji maliyetleri artıyor. Türkiye'de bir de yüksek kur var doğal gazı o yüzden artık çok pahalı alıyoruz. Doların Türkiye'de bu denli yüksek olmasının sebebi de 'solcu tayfa' değil :)
Elektrikli arac daha yeni teknoloji uzun tecrübe yok ses yok kazalara sebep olabilir batarya ömrü mechul bir sürü soru isareti benzinli araca göre 2 kat daha pahalilar
Nakit paranin kaldikrilmasi konusunda ben dünyanin her yerinde endiselenirim gizlilik hakki diye bir sey olmali
Türkiyede zaten veganlar istiyor diye zam gelmez toplumda cok az vegan oldugu icin büyük tepki ceker
ama avrupa gördügüm bu yolda ilerliyor solcu yesilci partilerin güclenmesiyle birlikte
Bu tavirla devam ederlerse afd ve trump gibi olusumlar cok güc kazanacak

Aşırı dar bakıyorsun.

Elektrikli arac daha yeni teknoloji uzun tecrübe yok ses yok kazalara sebep olabilir batarya ömrü mechul bir sürü soru isareti benzinli araca göre 2 kat daha pahalilar
Nakit paranin kaldikrilmasi konusunda ben dünyanin her yerinde endiselenirim gizlilik hakki diye bir sey olmali
Türkiyede zaten veganlar istiyor diye zam gelmez toplumda cok az vegan oldugu icin büyük tepki ceker
ama avrupa gördügüm bu yolda ilerliyor solcu yesilci partilerin güclenmesiyle birlikte
Elektrikli arabalardaki güvenlik önlemlerini araştır için rahatlayacak. Tamamen otonom olan aracın kaza yapma ihtimali çok düşük

Bence bahsedilen düzen kurulursa bu kadar basit şeylerle kalınmaz. Yeni savaşlar olur yeni sınırlar çizilir.

Sağcı kesimin kurduğu düzen çok mu iyi?
İngiltere sagcilarin isteği ile AB'den çıktı şimdi benzin taşıyacak şoför bulamıyorlar, millet azıcık yakıt için saatlerce kuyrukta bekliyor; en yakın ve en basit örnek

Elektrikli araçların hepsini yapay zekâ sürmüyor. Full yapay zekâ tarafından kontrol edilen araçları görmemize daha çok var ve kaza yapma ihtimalleri de insanlara göre daha düşük; 5G teknolojisi ile araçlar birbirleri ile iletişim kurarak kazaları önleyebilecek.

Avrupa'da etlere vegan beslenmeye teşvik amaçlı zam gelir mi bilmiyorum.

Trumpçı oluşumlar ve benzerleri yüzünden bu solcu, yesilci dediğin kesim dünyada güç kazanıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8