Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yeter Bıktım

Aylar önce buralarda dert yandım her konuda.
Saç konusundada. Her şeyi bırak daha 18 im kafamda saç yok arkadaş, 40 yaşındaki adam gibiyim saçlar öncedende aşırı seyrekti bu yıl aşırı döküldü , kafa derim gözüküyor kafa derim!
Arka kısmı normal ama tepe boş yan şakak o civarlarda saç kalmamış.
Her yolu denedim olmadı , gençliğim her ay saçı kazıtmakla mı geçeçek? Tipim iyi olsa tamam o da kötü .
Ve gelde bu moral ile yks ye gir.

Dış görünüş çok önemlidir ama herşey de değildir. Seni rahatsız ettiğini ve özgüvenine zarar verdiğini düşünüyorsan ya saçları kazıtıp saçına uygun bir giyim tarzı bulursun ya da saç ektirebilirsin. Sahip olduğun imkanları bilmiyorum ama benim aklıma ilk gelen çözümler bunlar. İyi kötü maddi gelirin varsa onu arttırmaya ve işini büyütmeye bak. Para olduğunda tipini komple baştan aşağı yaratabilirsin. Saç ektir, jawline dolgu yaptır, giyimini düzelt manken gibi olur dış görünüşün.
Dostum giyim vücut vs. sıkıntı yok ama kafa yapım öyle değişikki saçım az olduğunda yaratık gibi oluyorum , ama mecbur kazıtacam dökülmüş saç biraz uzasa belli edip kötü gözükür.
Ekmek için yaşım küçük ve ekmek iyi mi bilemem.
Emin ol ki kızlar umrumda bile değil ama bu genç yaşımda düştüğüm durum içimi yakıyor.

İsyan etmeye gerek yok güzel kardeşim. Her şeye ağlamak, güçsüz,acizlerin işidir. Karanlığa sövmek yerine bir mum yakmayı dene ki diğer insanlardan bir farkın olsun.

Mesela internetten araştır, saçlarını kazıtınca nasıl kombinler yapabilirsin ve yanında güneş gözlüğü taksan nasıl olur? Haa sadece isyan edip salarsan elbette rezil bir görüntü çıkabilir ancak dediğim gibi sağlam bir giyim,güneş gözlüğü, güzel bir cilt bakımı bile eminim çok fazla insana fark atabilirsin bu konuda.

Mesela Ben Fero'yu düşün. O adamın gençlik fotoğrafını gördüm ve saçlarını cidden beğenmemiştim ancak şimdiki saçsız hali ile giyim stili gayet karizmatik bir görüntü oluşturuyor. Bunun gibi düşün.

Senin biraz da kendine saygı ve güvene ihtiyacın var. İçsel gelişime de önem ver.

üç numara ve sakal iyi gider yanları 1 ve ya 2 numara ustleri uc numara yapsan yakisabilir

Kanka takma, inan takınca daha fazla strese girip saç döküyorsun. Bak benim sakalımda 1 adet beyaz çıktı, şuan o sakalı bilerek kesmiyorum ve hoşuma gidiyor. Açıklarını insanların gözüne gözüne sok. İleride açıklarını bulup senle dalga geçmeye çalışmazlar, çünkü sen zaten açıklarınla dalga geçiyorsun.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, dediklerinizi uygulayacağım. Bakalım ne olacak...

Dostum önceki saç postunu da okumuştum ve baya vahim zannetmiştim, fotoya baknca olağan tip dökülme olduğunu farkettim. Bir arkadaşm vardı lisede çocuk senin mecazi deyiminin gerçek anlamıyla 40lı dayılar gibiydi 18lerindeyken bayağı bi kaybetmişti yukarıdan saç kalmamıştı nerdeyse.

Çoğunlukla genetik dolaylı meydana gelir bu durumlar. Dökülecekse dökülülür zaten engel olamazsın ama şöyle ki süreci yavaşlatabilirsin sana tavsiyem eczanelerde tamamen doğal içerikli olanlardan dökülme karşıtı şampuanlar oluyor onları kullanırsan süreç konusunda yardmcı olablr ve bir de damla vardı aylarca günde birkaç damla düzenli damlatıp masaj yaptığında saç oluşumuna olumlu etkisi olan onu da kullanabilirsin. Ablam ecza firmasında saç bölümünde görevliydi oradan biliyorum şu an ürünlerin hiçbirinin ismini hatrlamasam da. Sadece şampuanlar fiyat açısından biraz tuzlu olabiliyor normale nazaran.

İkincil olarak demek isteyeceğim şey kötü bir deneyim olsa da elinde olmayan durumlardan ötürü hayıflanmak ve psikolojik sağlığına zarar vermek gerçekten yersiz. Kendine yazık etme. Çevreyi önemsemiyorsan bile kendince fazlasıyla takılıyorsun ve bu şekilde hem saçının dökülmesini arttırırsn hem de ruh halini gereksiz yere bok edersin. Yukarıdaki arkadaşların bahsettiği gibi durumu kendi açından şekillendirmeye çalışabilirsin fayda eder bir nebze.
Teşekkürler, bilemiyorum bakacam artık neler olacak...

Kanka omuzların ve vücudun da kıllı DHT yükselmesi var büyük ihtimal, internetten DHT düşürücü yiyecekleri araştır.

DHT yükselmesi saçı alır vücudu kıllandırır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8