Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yok mu Arkadaşlar ? Bir Çıkış yolum...

Sen kararını vermişsin ve arkasında durmuşsun.İlişkinin senin için huzursuzluktan ibaret olduğunu farkedip, duygularını kontrol ederek mantıklı olanı yapmayı seçmişsin.Bu kolay bir şey değildir, heleki ilk tecrübense bu yüzden seni tebrik ediyorum.Acı çekmen çok normal yukarıdaki arkadaşlarında dediği gibi yapabileceğin tek şey zamana bırakmak.Zaten yaptığın hatalar ve bazı bakış açıların eleştirilmiş.Benim eklemek istediğim şey bu süreci kabullen , acı çekmen çok normal bir şey sadece süreci uzatma derim.Senin çıkış yolun hayatına aynen devam etmen ve zamana bırakman.Umarım hakkında en iyisi olur dostum.

iyi dileklerin ve yardımcı oluşun için çok teşekkür ediyorum sayenizde yaşadığım şu an ki acının normal ve geçici olduğunu ayrıca da bu acı sürecini çok da uzatmamak gerektiğini kavradım daha güçlü bir şekilde dönmek tek temennim

duygusal güce sahip olmak hissizlik anlamına gelmez. bunu bir yeniçerinin ellerini betona vurarak sertleştirmesine veyahut ağırlık çalıştıkça ellerinin nasırlaşmasına benzetebiliriz. hayatta karşımıza çıkan şeylere karşı dayanıklılığımızı artırmaktır bu, hissetmemeye çalışmak değil. duygu hep oradadır ve sen onu yok etmeye çalışırsan o daha da depreşecektir. söylediğim şey kesinlikle onu yok etmeye çalışmak değil. söylediğim, duygunun seni kontrol etmesini engelleyip senin onu kontrol etmeye başlamanı sağlamak. duygunun hareketlerine şekil vermeyecek-normal-sağlıklı düzeyde seni etkilemesi. burada süslü süslü anlattığıma bakma, bunu istisnasız HER İNSAN yaşar. acı çektikçe duygusal gücün artar ve bir sonraki seferde çok daha az üzülürsün. ilk ayrılıkta geceleri uykun kaçar belki, bir şey yemek istemezsin. ikincide "üzücü ama yapacak bir şey yok" dersin, üçüncüde "güzel deneyimdi" dersin.

konuyla ilgili erkek adam'daki makaleleri oku mutlaka.

bu her zaman böyledir. kızı özlüyormuşsun gibi gelir ama aslında yaşadığın anıları özlersin. fakat kız şu an yeniden hayatına girse bile yaşadığın anılar eskisi gibi tatlı olmayacak, işin karanlık tarafıyla daha çok haşır neşirsin çünkü. ayrıca bir kere biten şey, yeniden başlasan bile mutlaka aynı şekilde sonlanır.

benim kız başta bakireydi ve benimle evlenmek istiyordu, yaşı da 20'ydi üstelik. insanlar böyle tipleri tanıdıkça bunlardan kaçtıkları için ilk buldukları masumane kişileri kafeslemeye çalışıyor bu ablalarımız. birkaç ay takılmak bu kadar sorunluysa bir ömür geçirmeyi sen hesap et artık. ben 1 ay takılmıştım, fazlasıyla dengesizdi, anı anını tutmuyordu. bir an bana taparken bir an benden ayrılmayı hesap ediyordu. salacağımı anladığında şöyle bir şey geldi: "ayrılırsan intihar edeceğim, hayattan zevk almıyorum, ayrılmasan da yaşamaya niyetim yok gerçi"

kurban kartını oynamak çoğu kişi karşısında ellerini güçlendiriyor. kaç ay oldu bilmiyorum ama gayet de güzel yaşıyor.

ağlayıp zırlaması elindeki silahlardan biri. vicdan yapmanı istiyor. takmayarak yapman gerekeni yapmışsın. en ufak-saçma şeye ağlıyorlar zaten, bunun rolünü kesmek onlar için hiç zor değil.

rica ederim. kızların acıları pek gerçekçi olmaz, hızlıca yeni birilerini bulurlar. fakat erkeğin ilk deneyimlerindeki acı inanılmaz gerçektir ve doğru yönlendirilmezse kötü sonuçlar doğurabilir. acının geçmesini bekleme, zaten geçecek. kendine odaklanmaya ne kadar çabuk başlarsan acı o kadar hızlı geçer. depresif şarkılardan uzak dur.

kadınlarınki intihar değil de yardım çağrısı daha çok. amaçları ölüm değil, birinin dikkatini çekebilmek. fight club'da benzer bir sahne bulunuyor. izlemeyenler mutlaka bir göz atsın. rollo, "trajik ama erkekler ölüm konusunda bile daha başarılı" diyor, maalesef haklı da.

İlişki insana gerçekten rahatlık kazandırıyormuş insanı tembelleştiriyormuş özlediğim şeyin o olmadığını anıların ve bahsettiğim rahatlık olduğunu net bir şekilde anladım ayrıca onun yaşadıkları çok zor şeylerdi geçmiş travmaları bu sebep ile onun diğer kızlardan farklı olduğunu düşünmek ile hata ettiğime kanaat getirdim . Başka biri ile mutlu ve sağlıklı hayat yaşama imkanı var iken böyle sorunlu bir hayatı neden yaşamak zorundayım diye kendime çok soruyordum birlikte iken sonuçta ne çocuğumun annesi , ne ben onun kocası nede ben onun ailesinden biriyim bunları yaşamak zorunda değilim aşk her engeli aşar hayatımda duyduğum en sikko şeylerden olabilir birincisi aşamayacağını anladım ikinciside olduğum şeyin aşk ile uzaktan ilişkisi olmadığını anladım . Gerekli tavsiyeleri aldım hayat devam ediyor tadını çıkar gibi Polyana olmayacağım zamanı gelince acıdan kaçmayacağım yüzleşeceğim yüzleştikten sonra süreyi uzatmadan hayatımdaki önceliklerime önem vereceğim ayrıca üzülmekte anormal bir durum olmadığını hayatın gerçeği olduğunu önemli olanın üzülürken acı çekerken bile bırakmadan hayata devam edebilmek olduğunu anladım ayrıca tam olarak hazır olmadan yeni bir ilişkiye de başlamayacağım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8