Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Yüksek Değerli Erkek Olmak-Kritik Bilgiler

maliblue

Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
16 Eylül 2018
Mesajlar
153
Tepkime puanı
1,014
Yaş
19
Şehir
Gaziantep
Sürekli kendinize yatırım yapın,kendinize vakit ayırın,değerinizi yükseltin diyoruz ama bunu derken neyi kastettiğimizi hiç irdelemiyoruz. Hadi biraz açalım bu konuyu.

Herkes bilmelidir ki, kadınlar değeri yüksek olan erkeklerin peşinden dolaşırlar. Çünkü bu adamlar kadının evriminden gelen ''yanında güvende ve rahat hissedeceği,çocuğu ve yuvayı koruyacak'' nitelikleri taşırlar.

Bu forumda takılıyor ve kendinizi geliştirmek adına üç-dört şey yapmış olsanız bile potansiyelin üstündesinizdir dimektir zaten. Peki, değerimizi nasıl daha da yükselteceğiz, yüksek değer neylere bağlıdır ve bazı kritik noktalara da değinelim,

Değerinizi artırmak istiyorsanız bilgiye aç,öğrenmeye aç olacaksınız. Tabi abartmayın,hayatı kaçırırsınız,kendinizi fazla kaptırmaya gerek yok. Yine de unutmamak gerek ki ''içi boş'' bir hayat, kızlar için adeta ''kızkaçıran'' gibidir. Ortalama bir erkek yaklaşık 70-75 sene yaşıyor. 20 yaşında olduğunuzu varsayarsak, geriye 50 yılınız var. Bu 50 yılla ne yapacaksınız? Olay sadece kız tavlamak değil, bu konuda gelişmek değil. Yüksek değerli adamların en önemli özelliği ''öz saygılarının'' çok yüksek olmasıdır. Bunu halledince 50 yılınız boş geçmeyecektir,yani umarım, beraber deneyerek göreceğiz :)

Temel birkaç şeyden bahsetmek istiyorum yüksek değer elde etmek için.

565

1- Fazla klişe olduğunu biliyorum ama ilk önceliğiniz kendinize güvenmek, cesaret göstermek ve bazı konularda risk alabilmek. Fakat unutmayın ki yanlış yerde gösterilen cesaret aptalların işidir.


2- Zevk sahibi olun. Yemek kültürünüzü geliştirin, tercih ediyorsanız alkol, hangi alkolle hangi meze gider bilin, birkaç kokteyl tarifi öğrenin. Parfüm zevkiniz olsun, her tene her koku gitmez, deneye deneye sora sora öğrenin kendinize en çok yakışan kokuyu,yaz-kış kokularını öğrenin. Mesela odunsu ve baharat kokuları kışın kullanılır, Fresh (meyve mentol çiçek) kokuları yazın kullanılır. Ayrıca karşınızdaki kızın parfümünü tahmin etmek kadar havalı bir şey mi var,siz parfümü doğru tahmin edince kızın zihninde neler dönüyor az çok tahmin edersiniz :) Kahve seviyorsanız yine öyle. Kısaca sevdiğiniz ne varsa hakkında bilgi edinin


3- İlgi alanlarınız ve hobileriniz olsun. Hobiler can sıkıntımızı giderip keyifli vakit geçirmemizi sağlarken, aynı zamanda bize bir şeyler de öğretir. Sahip olduğumuz gizli yetenekleri ortaya çıkarır, stresimizi azaltıp, ruh halimize olumlu derecede etki eder. Yetenekleriniz ve hobileriniz sizi toplumda statü sahibi yapar. İnsanlar yetenekli kişilerden etkilenirler,saygı duyarlar. Kitap okumak,yemek yapmak,satranç veya diğer zihin oyunlarını oynamak,spor yapmak*, enstrüman çalmak,çizim yapmak,tamirat tadilat'la uğraşmak, yabancı dil öğrenmek, kurslar falan aklınıza ne gelirse. İlgi alanları olarak da bence bu işle uğraşan herkesin az çok ilgilenmesi gereken psikoloji ve biyoloji var. Mesela benim ilgi alanlarım psikoloji,manipülasyon,hipnoz,NLP,illüzyon(ekmeğini yersiniz) ikna psikolojisi, EL FALI (kesinlikle öğrenin) ve birkaç şey daha. Ne kadar çok ilgi alanınız ve uğraşınız olursa,bunların gerçekten üstüne gider vakit ayırırsanız rengarenk bir hayat yaşarsınız. Çoğu erkeğin ''mesaja görüldü attı napam,kız geç yazdı napam,nasıl umursamaz olam,ne gonuşam'' gibi sorunların kaynağı bunların olmamasıdır.

*Alfalojimedya'da ''her gün, spor salonunda çektiğiniz fotoğrafları sosyal medyada paylaşmayın'' tavsiyesinde bulunmuştum. Birkaç arkadaş nedenini sordu. Vücut geliştiren erkeklerin çoğu beyinsiz izlenimi yarattığı için böyle entel-dantel-kültürel ilgi alanları edinip onları sosyal medyanıza yansıtmak bu izlenimi kaldırır,siz de yine abartmamak şartıyla paylaşırsınız kafanıza göre, tişikkirlr.

4- İyi giyinin. Tercihen gömlek giyin ama öyle baba gömleği değil. Kısa kollu gömlekleri pek tavsiye etmiyorum. Çiçekli miçekli p*zevenk (giyenler kusura baksın) gömleği giymeyin. YouTube'da sağda sola bin tane giyim rehberi var. Hiç olmadı moda tasarım okuyan bi kanki edinin kendinize :) İnce detaylara kadınlar dikkat eder. Kombininize dikkat ederler, ayakkabı uyumunuza dikkat ederler, bileklik kolye ve yüzük takarak kombininize güzel detaylar ekleyebilirsiniz.


5- Kültür kazanın. Müzik,sanat,sinema, ilgileniyorsanız tiyatro kültürünüz olsun. Genel kültür de bir o kadar önemli. Tarih ve coğrafya gibi konularda bir iki şey bilin.


6- Pozitif olun. Hayatınızdan negatifliği olabildiğince uzaklaştırın. Etrafınıza pozitif enerji saçın,sorunları çözebilen duygusal olarak güçlü bir erkek olmaya çalışın. Duygularınızı kontrol edin Bakın burası çokomelli! Duygularınızın size hükmetmesine uzun süre izin vermeyin. Sizi dağıtmasına izin vermeyin. Sorununuzu diğer insanlara açmayın. Baltasar der ki ''Akıllı insan vuruşlara açık olmaz. İster kişisel ister geçmişten kalma olsun hiçbir sırrını ifşa etmez''. Eğer bir sorun varsa, yine Baltasar'ın dediği gibi
'' -Yastık sessiz bir kahindir- derler ve bazı sorunları düşünerek uykuya dalıp, zihnimizde çözümlerle uyanmak oldukça faydalıdır.'' olayını unutmayın! Çünkü arkadaşlarım, bir erkeğe zarar sadece zayıf noktalarından gelir. Oradan darbe yerseniz, sizi kıskanan kancıkların saldırılarına açık hale gelirsiniz. Tek ufak bir hatanızı ararlar. Bir şey olmaz demeyin! Baltasar diyor ki ''kimse parıldayan güneşe doğrudan bakamaz. Ama güneş tutulmasında herkes gözünü ona diker.'' Anladınız mı olayı?


7- Sevdiklerinize vakit ayırın,onlar için bir şeyler yapın. Dostlarınıza,ailenize,size hak ettiğiniz değeri veren kişileri es geçmeyin. Onlara küçük sürprizler ve jestler yapın ve bunu karşılıksız yapın. Size ''varol başgan, iyi ki varsın, büyük adamsın'' diyenlere gülümseyin.


8- Az önce söyledim fakat yine üstünde durmak istiyorum. Duygusal güç... Bir erkeğin sahip olabileceği en büyük güçtür. Bununla ilgili de yazı yazmak istiyorum ilerde. Bunu kazanmak oldukça zor, ben de üstünde çalışıyorum hala ama faydalarını şimdiden görmeye başladım bile. Duygusal güce sahip olduğunuzda dışarıdan hiçbir şeye ihtiyaç duymazsınız. Başkasının ilgisini beklemezsiniz,sizi övmelerini ve takdir etmelerini beklemezsiniz,onay aramazsınız,sekse ölürcesine ihtiyaç duymazsınız,hayatınızda bir kadın olmaması sizi etkilemez çünkü daha önemli uğraşlarınız var. Duygusal gücünüz arttıkça egonuz da azalır. Egoyla ilgili yazı için: Tıklayın

(burada ''menim tuygusal güjüm var'' diyip korktuğu ve cesaret gösteremediği için karı kıza yaklaşmayacak arkadaşlar da var da neyse. Onlar anladı asıl meseleyi)


9- Duygusal ayak, zekâsal ayak, fiziksel ayak, ruhsal ayak sizin yapı taşlarınızdır. Biz hem güçlü, hem duygularını iyi yönetebilen ve başkalarının duygularını anlayabilen hem çok zeki ve mantık yürütebilen aynı zamanda da inançları ve tutkuları olan insanların peşinden gideriz. Hayatımız da bu dört ayağın üstüne kurulu olmalıdır


10- Sosyal adam olun. Bolca arkadaş edinin. Full Şarj yapın. Detayları biliyorsunuz zaten geri planda durmayın yani ortamlarda. Ama şey gibi de atlamayın sürekli. Bir konuda çok iyi değilseniz o konuda tartışmayın. Beden dili ve hitabet sanatınızı geliştirin. Bunların gerekliliğini hatırlıyorsunuz değil mi?


Bunları halletmek 2-3 belki de 4 senenizi alacak. Rezil olacaksınız,utancınızdan yerin dibinde girdiğiniz zamanlar olacak ama ne demiş atalarımız ''emek olmadan yemek olmaz''. Bunların hepsi geleceğinize bir yatırım. Gelişim asla durmayacak. Değeriniz arttıkça,sosyalleştikçe ''aman bu kız böyle yaptı şu şöyle dedi napam nedem'' gibi sorunlarınız kalmayacak. Size fevkâlbeşer olacaksınız demiyorum fakat böyle detaylarla uğraşmayacaksınız.

Ekstralar-Minnik ama kritik şeyler,
-
Dobra olun, insanların kalplerini kırmadan.
-Ketum olun, insanlar size güvenip sığınsınlar
-Biraz gamsız bolca pervasız olun, öküzlüğe kaçmadan.
-Opsiyonlarınız olsun, tabak çevirin falan filan.
-Bir kızın için karakterinizden taviz vermeyin. Çok ufak olmadıkça esnemeyin,frame bozmayın.
- ''Festina lente'' yani, yavaşça acele edin her konuda. Asla koşuşturmayın ama asla gevşek de davranmayın.

A presto amici!
 
Katılım
20 Mayıs 2019
Mesajlar
209
Tepkime puanı
742
Şehir
İzmir
Ahhh ahhh, spor salonunda bir kız var ama spor salonundaki hocalarla samimi. Gidip teklif etsem spor salondaki hocalarla papaz olurum diye bulaşmıyorum. Yazı çok iyi olmuş. Eline sağlık :)
 
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
104
Tepkime puanı
90
Yaş
20
Şehir
İzmir
Bi kaç kere okunmalı ve sindirilmeli. Teşekkürler yazı için.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst