Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Zaman Projeksiyonuna Hoş Geldiniz!

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Bu sefer sorma sırası bende, cevaplama sırası ise sizde.

Şimdi sizden detaylı bir şekilde düşünmenizi istiyorum. Ama öyle üstün körü değil, cidden detaylı bir şekilde düşüneceksiniz yoksa zaman makinası sizin için çalışmaz.

Eğer bugünden, şu andan itibaren hayatınızı geliştirmeye, çalışmaya, daha iyisi için her gün bir şeyler yapmaya, hedefleriniz ve hayalleriniz için mücadele etmeye başlarsanız...

Bu günden tam olarak 1 ay sonra hayatınız nasıl olacak ?
Bu günden tam olarak 6 ay sonra hayatınız nasıl olacak ?
Bu günden tam olarak 1 yıl sonra hayatınız nasıl olacak ?
Bu günden tam olarak 2 yıl sonra hayatınız nasıl olacak ?
Bu günden tam olarak 5 yıl sonra hayatınız nasıl olacak ?

Örneğin, her gün 10 sayfa kitap okuyan biri bundan tam bir ay sonra 300 sayfa; bundan tam 6 ay sonra 1.800; 1 yıl sonra 3.600; 2 yıl sonra 7.200; 5 yıl sonra 18.000 sayfa kitap okumuş olacak. Şimdi düşünün bakalım, sizce siz bu yaşınıza kadar 18.000 sayfa kitap okudunuz mu ? Bence sanmam. Ama şimdi bunu yapmaya başlarsanız 5 yıl sonra bu gönderinin altına gelip "tabi ki de okudum" diyebileceksiniz.

Evet, bu sadece bir örnekti.

Şimdi zaman projeksiyonunu kendiniz için çalıştırmanızı istiyorum sizden. Emin olun ufak eylemlerin sonuçlarını uzun vadede düşünmeye başladığınız zaman çok ciddi rakamlarla karşılaşacak ve şaşıracaksınız. Tıpkı kitap örneğinde olduğu gibi.

Cevapları bekliyorum.

Bu günden tam olarak 1 ay sonra hayatınız nasıl olacak ?
Hali hazırda kitap okuyan biriyim kitap okuma alışkanlığımı devam ettireceğim. Bu sene üniversite sınavına girdim, sonuçları açıklana kadar bir yerde çalışmayı planlıyorum, ve arta kalan vakitlerde hem kişisel gelişimime hem derslere odaklanacağım. (Çünkü bu seneden umudum yoktu.)
Bu günden tam olarak 6 ay sonra hayatınız nasıl olacak ?
6. ayın sonunda tercih ettiğim 2 yıllık bölümü dondurmuş ve bulunduğum şehirde biraz daha para kazanmak için işte çalışmış birikimini arttırmış biri olarak tekrar hazırlandığım YKS'de derslere odaklanıyorum bunları yapmışken psikoloji üzerine kitaplar almış günlük olarak küçük küçük ilerlemeye devam ediyorum.
Bu günden tam olarak 1 yıl sonra hayatınız nasıl olacak ?
Sınava sağlam hazırlanıp iyi hissederek çıktıktan sonra okuduğum kitapların meyvesini yemeye başlıyorum insanlarla konuşurken daha akıcı bir dil kullanıyorum kelime darağacımın geliştiğini hissetmeye başlıyorum.
Bu günden tam olarak 2 yıl sonra hayatınız nasıl olacak ?
Üniversite hazırlık sınıfını bitirmiş, seneye göreceğim derslerin alıştırmalarına başlamış, İngilizcemi geliştirmiş, kod yazmaya başlamış, biraz da kas yapmış biri oluyorum etkinliklere katılıyorum. İnsanların arasından giyim tarzım, kafa yapım, kaliteli ve güzel konuşmamla sıyrılıyorum. Tüm bunları yaparken Bursa Spor'a kitap okumaya ara vermeyip devam ediyorum.
Bu günden tam olarak 5 yıl sonra hayatınız nasıl olacak ?
Üniversite hayatımın son yılındayım İngilizcede, kod yazmakta gelişimimi tamamlamış, kişiliğimi iyice geliştirmişim, grafik ve çizim, sesçilik, edebiyat gibi alanlarda yeterince yol katetmiş durumdayım, liyakat sahibi biri olduğum için yurt dışı ve yurt içinde firmalar benimle çalışmak için teklifler sunmaya başlıyor, projeler yapıyorum ve güzel gelirler elde ediyorum hayatımı istediğim gibi yaşıyorum, insanlar bana saygı duyuyor. Bunlar burada kalmıyor foruma gelip Kuşçubaşı'nın bu yazısına tekrar dönüyorum. Kendisini karşılıklı çay içmeye davet ediyorum, uygun olduğu zamanı söylüyor ve birlikte birer çay içip muhabbet ediyoruz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8