Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Zamanında uzaklaşmazsan Zamanı gelince Uzaklaşır.

Birini görür beğenirsiniz, tanışırsınız, yakınında olur, samimiyeti ilerletirsiniz. Siz sürekli bir adım daha ileri gitmek için çabalarken bir gün doğru zamanın geldiğine inanır ve açılırsınız…

Nitekim bazen sonuç beklediğiniz gibi olmaz.

Şöyle bir diyalog yaşanır kimi zaman:
-Ben senden çok hoşlanıyorum.
-Ama ben seni arkadaş/kardeş gibi görüyorum.

Eğer çok çirkin değilseniz biryerlerde bir şeyleri yanlış yapmışsınızdır. Anlayamazsınız, anlamlandıramazsınız. Başta her şey doğru gibidir halbuki.

Bir kızla arkadaş kalmakla sevgili olmak arasında çok ince bir sınır vardır. Bu sınır o kadar ince ve keskindir ki geçtiğinizi çoğu zaman fark etmezsiniz. Tam bir bıçak sırtıdır. Sınırda olmak iyidir ama zordur, hatta sevgili olmaktan bile zordur kıza yakın dururken kızın ilgisini canlı tutmak. Çoğu erkek burada yanlış yapar. Kıza ne kadar yaklaşırsam, hakkında ne kadar çok şey bilirsem iyidir diye düşünür. Ama belli bir yakınlığa geldikten sonra hala bazı adımları atamadıysanız daha fazla yaklaşmak sınır ihlalidir.

Kız size ailevi sorunlarını anlatabilir parasal sorunlarından bahsedebilir, arkadaşlarını kötüleyebilir dinleyin zararlı çıkmazsınız amaaaa eski erkek arkadaşlarından bahsediyorsa, şu da hoş çocuk aslında tarzı cümleler kuruyorsa yada tutup ta size adet gününü söylüyorsa siz sınırı geçmişsinizdir. Buna benzer işaretleri göremediyseniz kızın kankası olmuşsunuz yada olmak üzeresinizdir. Kızın gözünde çekiciliğiniz kalmamıştır.

İlişkinin başında sizi rahatsız edecek şeyleri söylemesi mantıksızdır. Bu söylediklerim ilişkinin ilerleyen zamanlarında vereceğiniz tepkiyi ölçmek için size sunulabilir ama ilişkiye başlarken karşılaşmanız mantıksızdır.

Erkekler ve kadınlar birbirinden çok farklıdır. Erkekler ilişkide genelde seks beklerken kadınlar ilgi ve şefkat bekler. Eğer hedef sizden arkadaş olarakta aynı ilgiyi görebilecekse sizinle arkadaş olur hele birde sizin hoşlandığınızı anlarsa süründürür. Çünkü bilir sevdiğinizi, zor anında yanında olacağınızı, bırakıp gitmeyeceğinizi. Bilir iyi adam olduğunuzu. Bu durumdan kurtulmanın en kestirme yolu p*ç adam modelidir. Çünkü p*ç adam ne yapacağı kestirelemez adamdır. İyi adam her zaman açık kapıyken p*ç adam belli belirsiz çıkan bir fırsattır ve fırsatlar gelip geçicidir ya değerlendirir yada kaçırırsınız. Bu yüzden belli şartları oluşturmadan hoşlandığınız kadına çok yakın olmak o kadarda iyi bir şey değildir. Kız size eski sevgilisiyle ilgili sorunlarını anlatıyor olabilir. Bu durum şüphesiz size yakın olduğunu ve güvendiğini gösterir ama sizi arkadaş olarak görmeye başladığının da işaretidir. Bu gibi işaretleri göremezseniz ve müdahale etmezsiniz sevgili değil, sevgiliden ayrılınca ağlanacak bir omuz olursunuz o kadar.

Kısaca toparlamak gerekirse, eğer kızla aranızda belli bir çekim oluşturamadıysanız. Ne kadar yakınında olursam o kadar iyidir diye düşünmeyin, pozisyonunuzu koruyun, gerekirse araya mesafe koyun, bunu yaparken de ilgisini canlı tutmaya çalışın ki arkadaş olarak kalmayın…

Esenlikle Kalın...
Suvari

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8