Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Zararsız açılış örneği

Eğer set açılmaktan korkuluyor ise yeni başlayanlar için ürkütücü olmayan basit bir set açma örneği, bu setteki diyalogu güzel bir beden diliyle söylerseniz hem redeedilmez hemde düşündüğünüz gibi terslenmezsiniz.

Kız yürürken yanına gidin, oturuyorsa da yanına gidin oturun.

- Merhaba, korkutmadım di mi?

+ Evet, hayır , vs vs

- Aslında gelirken 50 kez düşündüm yüzün asık gibiydi :D Öyle gördüm ilgimi çektin ( niyetimizi belli ediyoruz ama zararsız biri olduğumuzu kıza bu sözlerle yerleştiriyoruz artık sizi kabaca ret edemez) gelip bir merhaba demek istedim.

Bunu başarıyla uygulayınca set tamamlanmış olur artık gerisi sizin yeteneklerinize kalmış.

Bu benim fikrimdir, eleştiriye açıktır. Ben denedim başarılı oldum.

Genel olarak konuşuyorum yani forumdaki herkes hakkında.

Genelde korkarlarsa yapmanızı tavsiye ederim. Zamanla kalibrasyonunuz oturursa kızlar sizden korkmayacaklar yada sizi anketçi sanıp küçümser bakışlar göstermeyecekler.

Açılış yapmadan önce ön açılış denilen bir kavram var. Ön açılış kıza gidip merhaba niyetinizi beden dilinizle yada merakta bırakacak cümleyle açmanıza denir. Sana birşey söylemek istiyorum, bir ön açılış örneğidir :)

Ben direk omuzundan tutup durduruyordum lan. Nasıl bir hayvanım !
Kız altına sıçıyordu. Ben de gülüyordum ve korkma sadece benim diye dalga geçiyordum.
Açıkçası, kafamızda büyüten kendimiziz. Yanına yaklaşınca kalp hızlanması, midede ağrı gibi hisleri umursamadığımız sürece bir problem çıkmaz.
Herkeste olur bunlar unutmayın. Önemli olan cesaret gösterip yanına yaklaşmak.
2 kişilik gruplarda daha kolay oluyor unutmayın. Sorular ve sohbet daha çok döndüğü için. Bir de daha rahat hissediyor konuşmak istediğin kişi.

Ben direk omuzundan tutup durduruyordum lan. Nasıl bir hayvanım !
Kız altına sıçıyordu. Ben de gülüyordum ve korkma sadece benim diye dalga geçiyordum.
Açıkçası, kafamızda büyüten kendimiziz. Yanına yaklaşınca kalp hızlanması, midede ağrı gibi hisleri umursamadığımız sürece bir problem çıkmaz.
Herkeste olur bunlar unutmayın. Önemli olan cesaret gösterip yanına yaklaşmak.
2 kişilik gruplarda daha kolay oluyor unutmayın. Sorular ve sohbet daha çok döndüğü için. Bir de daha rahat hissediyor konuşmak istediğin kişi.
İki kişi olunca ben daha zorlanıyorum. Hangisinden numara almalı ikisinden alsam nası olur gülüşürlerken acaba ters giden bişimi var :D

Sadece iç güdünüzü dinleyin. Ne söylemeniz gerektiğini düşünürseniz bir sonraki cümleyi de düşünmek zorunda kalacaksınız. Ve bir sonrakini de. Merhaba ben x sana kişisel bir soru sorabilir miyim dedikten sonra gözlemlerinize göre herhangi bir şey bulup set açabilirsiniz. Genellikle yaptığım budur.
Saygılarımla.

Eğer set açılmaktan korkuluyor ise yeni başlayanlar için ürkütücü olmayan basit bir set açma örneği, bu setteki diyalogu güzel bir beden diliyle söylerseniz hem redeedilmez hemde düşündüğünüz gibi terslenmezsiniz.

Kız yürürken yanına gidin, oturuyorsa da yanına gidin oturun.

+ Evet, hayır , vs vs

- Aslında gelirken 50 kez düşündüm yüzün asık gibiydi :D Öyle gördüm ilgimi çektin ( niyetimizi belli ediyoruz ama zararsız biri olduğumuzu kıza bu sözlerle yerleştiriyoruz artık sizi kabaca ret edemez) gelip bir merhaba demek istedim.

Bunu başarıyla uygulayınca set tamamlanmış olur artık gerisi sizin yeteneklerinize kalmış.

Bu benim fikrimdir, eleştiriye açıktır. Ben denedim başarılı oldum.

senin fikrin değil bu yazı, yaşamın pratik gücü bloğunun yazarı jxromeo adlı kişinin taktiğidir.

Gelip de burada kendi taktiğinmiş gibi caka satma.

Senin gibi emeğe saygısî olmayıp kendiymiş gibi pazarlayan adamları yumruklayasım geliyor yemin ederim ya.

senin fikrin değil bu yazı, yaşamın pratik gücü bloğunun yazarı jxromeo adlı kişinin taktiğidir.

Gelip de burada kendi taktiğinmiş gibi caka satma.

Senin gibi emeğe saygısî olmayıp kendiymiş gibi pazarlayan adamları yumruklayasım geliyor yemin ederim ya.

Şiddete eğilim gösteren hiç kimseyi sevmiyorum buna sende dahilsin.
Oradan bakmamıştım, kendi fikrimdi.
Keşke önyargılı olmasan, yumruk falan katmasan. İyi akşamlar.

Linkteki yazı ile yazın aynı.Çünkü senin gibi adamların anlayacağı dil bu.

Başka birinin oluşturduğu şeyi emek verdiği şeyi hiçbir kimseye kendin gibinmiş gibi sunamazsın.

Linkteki yazı ile yazın aynı.Çünkü senin gibi adamların anlayacağı dil bu.

Başka birinin oluşturduğu şeyi emek verdiği şeyi hiçbir kimseye kendin gibinmiş gibi sunamazsın.

Ne dersen de öyle düşün kız sinirlen. Ama oradan bakmadım. Son söz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8