Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.
  • Sitemizin renklerine ve konseptine uygun bir logoya ihtiyacımız var. Bu konuda yardımcı olabilecek kişiler mail üzerinden iletişime geçebilir. Mail: alfalojimedya@gmail.com

Belgesel Zeitgeist The Movie

Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
71
Tepkime puanı
92
Şehir
Antalya
Zeitgeist The Movie
Ekşi yazarının yorumu:​
Çok başarılı, inançları derinden sarsacak potansiyele sahip bir komplo teorisi(!) filmi. loose change gibi sadece on bir eylül saldırısını değil arkasındaki sebepleri de incelemiş kanımca başarılı olmuştur. filmin sonunda varılan sonuç, her ne kadar ütopik bir teori gibi dursa da big brother'ın hayal edemeyeceğimiz işler peşinde koştuğunu hesaba katarsak, teorileri sevenleri memnun edecektir.

filmle ilgili asıl bahsetmek istediğim kısım din konusunun incelendiği kısımdır. eski ve yeni ahit ile ilgili olan bölüm benim için güzel bir deneyimdi. musevilik ve hristiyanlığı iyi bilmeyenleri ya da benim gibi müfredattaki din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden öğrendiği kadarıyla bilenleri bile ağızları açık bırakacak saptamalara boğan bir bölümdü. beni etkileyen, bu bölümde verilen bilgilerin çarpıcılığı değil bu bilgilerin kabak gibi apaçık ortada olmasına rağmen bir şekilde gündeme getiril(e)memiş olması oldu.


bunun dışında filmin diğer bölümleri gayet mantıklı bir şekilde kurgulanmış olsa da teorilerin din ile ilişkilendirilmesi bana zayıf kalmış gibi geldi. sonuç olarak herkese şiddetle tavsiye edeceğim bir film oldu kendisi. ilgili linke ulaşıp, mutlaka izleyin derim ben.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
433
Tepkime puanı
1,628
Şehir
Antalya
Takibe aldım yarın izleyeceğim. Teşekkürler. İzledikten sonra detaylı yazı yazarak konunu düzenlemem de sakınca yoktur umarım ön fikir oluşturması açısından ?
 
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
67
Tepkime puanı
122
Yaş
24
Şehir
Antalya
Ben 2010 falan dolaylarında küçükken abimle izlemiştim bu zeitgeist belgeselini o zamanlar dolar 1 lira falandı,abim paramız olsa dolar alırdık ilerde deli gibi yükselecek diyordu.. :D
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst