Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Zeka ve Mutluluk Çikolatası

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Geçenlerde Migrostaydım (Şair burada BİM'e diss atıyor)

Reyonlarda dolanırken Eti Karam'ın Flava ismindeki pek bir güzel olan çikolatasına denk geldim. Bilhassa benim gibi bitter çikolata seven şahsiyetlerin takdirini aldığını düşünüyorum.

Fakat hoşuma giden tek nokta tadı değil, ayrıca içinde bol miktarda flavanol ismini verdiğimiz yağdan bulunuyor. Flavanol kakao bitkisinin özünde olan bir yağdır. Peki ne işe yarıyor bu flavanol ? Yapılan araştırmalara göre, bilhassa beyin bölgesinde ve vücudun tamamında damarlardaki kan akışını düzenliyor ve hızlandırıyor.

Yani, flavanol'u yeteri miktarda alan vücudunuz kana daha fazla doyuyor ve tabi ki beyninize de daha fazla kan akışı oluyor, bu sayede de daha keskin bir zihne sahip olmanızı sağlıyor. Tabi bunun da tıpkı kafein gibi geçici olduğunu unutmamak gerek.

Günlük 200 gr. lik flavanol almak vücut için ideal. Bu da dört parça kadar ediyor. Bir paket Karam Flava'nın içinde 1000 gr. den fazla flavanol vardır diye tahmin ediyorum.

Tabi ki tek etkisi bununla sınırlı değil, gene yapılan araştırmalara göre (Kim yapıyor ulan bu araştırmaları ?) bitter çikolatanın mutluluk hormonu adını verdiğimiz serotonin salınımını da arttırdığı görülmüş. Yani, antidepresan görevi de görmekte. Kim bir parça çikolatadan mutlu olmaz ki zaten ?

Özellikle de yoğun konsantrasyon gerektiren işleri olanlara, üniversite sınavlarına ve vizelere-finallere hazırlananlara öneriyorum. Sporcu arkadaşlar da gönül rahatlığıyla tüketebilirler zira içinde şeker yok.

Bu da ürünün videosu:

Son düzenleme:
İşlenmiş gıdalar ve paletli gıdalar yasak değilmiydi

Umarım sağlıklıdır ekmek bile zararlı maddeler içeriyor bu arada herkese tavsiyem telefonunuza e kod uygulamasını indirin aldığınız ürünlerin içindekilere bakarsınız

Umarım sağlıklıdır ekmek bile zararlı maddeler içeriyor bu arada herkese tavsiyem telefonunuza e kod uygulamasını indirin aldığınız ürünlerin içindekilere bakarsınız
%80 olanlarını tercih edin, alışınca müptelası olur bırakamazsınız :)

Bu arada Kuşçubaşı hocam, üşenmedim tüm başlıklardan açtığınız konuları seçtim tek tek okuyorum, buradan teşekkür edeyim zengin yazılarınız için. Forumun kalitesini ve amacını doğru yansıtan 3-5 kişiden birisiniz (gayet ego yapacağım birisi de benim :)).

%80 olanlarını tercih edin, alışınca müptelası olur bırakamazsınız :)

Bu arada Kuşçubaşı hocam, üşenmedim tüm başlıklardan açtığınız konuları seçtim tek tek okuyorum, buradan teşekkür edeyim zengin yazılarınız için. Forumun kalitesini ve amacını doğru yansıtan 3-5 kişiden birisiniz (gayet ego yapacağım birisi de benim :)).

Teşekkür ediyorum bu güzel yorumun için Apollo'cum, bir şeyler katabildiğime sevindim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8