Press "Enter" to skip to content

Mustafa Kemal Atatürk – Nutuk

Mustafa Kemal Atatürk – Nutuk PDF indir

Herkesin okuması gereken kitapların başında Nutuk gelir. Herkesin okuması gerek diyorum ama herkesin okumayacağını biliyorum. Yine de özellikle her erkeğin okuması gereken bir kitaptır Nutuk.

Bildiğiniz üzere Mustafa Kemal Atatürk son 100 yılda Türklerin gördüğü en büyük alfa erkeğidir. Oturup kalkmasıyla, tavırlarıyla, düzgün diksiyon ve hitabetiyle, kültürüyle, başarılarıyla, giyim kuşamıyla, karakteriyle, her açıdan tam bir alfa erkeğidir. Bu yüzden illaki kendinize model belirleyecekseniz bu adam Mustafa Kemal Atatürk olmalıdır. Ata’mızı çok severdim geçen sene Ankara’da anıtını ziyarete gittiğimde daha da çok sevdim. Anıtkabir’in alt tarafında müze varmış o müzeyi ziyaret ettiğimde Başkomutanın kişisel eşyalarını da gördüm. Hayretler içerisinde kalıp daha da hayran oldum kendisine. Çünkü kişisel eşyalarının bile bir karakteri vardı. Kendisine hediye edilmiş şeyler de sergileniyordu müzede. Bu hediyeler alelacele alınmış şeyler değildi. Yani Mustafa Kemal bunu sever mi sevmez mi düşüncesiyle alınmış olduğu çok belliydi. Beğendirmek için de en güzeli, Mustafa Kemal’in karakterine en uygun olanlarını hediye etmişler.

Nutuk PDF Kitap indir

Askeri ve siyasi başarılarından bahsetmeye gerek bile duymuyorum. Kendisi düşmanları tarafından bile benimsenmiş bir savaşçıydı. Düşmanlarını bile kendisine  hayran bırakacak kadar mükemmel birisiydi. Düşünceleri, fikirleri her şeyi aradan yıllar geçmesine rağmen hala ilham kaynağı.

Bu nedenledir ki herkesin okumasını istiyorum Nutuk kitabını. Bu kitapta kendisinin ileri görüşlülüğünü, liderliğini, dehasını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Hatta size ilham olup düşünce dünyanızı aydınlatacak. Liderlik nasıl yapılırmış öğreneceksiniz. Liderlik bir erkeğin sahip olması gereken en önemli özelliktir. İstediğiniz kadar yakışıklı olun, paranız olsun, lider olmazsanız hiçsinizdir. Liderlik adına bir sürü kişisel gelişim kitapları yayınlamışlar belki de kendisinde olmayan özellik hakkında karalamışlar. Liderliği liderlerin hasından dinlemek dururken başkasından dinlemeye ne lüzum var?

Uzun lafı kısası dostlarım bu kitabı okuyun, anlayın, üzerine kafa yorun. Bazı şeylerin reklamını yapmaya gerek yoktur zaten kalitesiyle belli eder. Bu kitapta öyle ama ben maksat laf olsun diye yazıyorum buraya. Ziya Paşa’nın şu sözleriyle sonlandırıyorum yazıyı “Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmazŞahsın görünür rütbe-i aklı eserinde.”

Mustafa Kemal Atatürk Nutuk kitabını ücretsiz indirip oku

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir