Press "Enter" to skip to content

Boşuna Bekleme Artık O Gelmeyecek

Hiç gelmeyecek birisini beklemek

Merhaba arkadaşlar. Bekliyor musunuz hala? O gemi bir gün gelecek diyenlerden misiniz? Geleceğine inananlardan mısınız? Ben söyleyeyim. Gelmeyecek!

Kabullenin lan artık. Ya belki platonik bir aşk yaşadınız ya da aldatıldınız. Ya terk edildiniz ya da ne bileyim işte! İyi olsaydınız terk edilmezdiniz. Sizden iyisini buldu demek ki terk ettiğine göre. Sen iphone 7 alma şansın varken 3310 kullanır mısın? Kullanmazsın tabi daha iyisini alma şansın var sonuçta. Onunda öyle işte. Daha iyisini buldu daha iyisine gitti hepsi bu. Ne yaparsan yap ne söylersen söyle gelmeyecek. Hiç gelmeyecek birini beklemek nasıl bir duygu?

Ben ne yaptım ki onu sevmekten başka? Daha ne yapacaksın. Onu sıkboğaz ettin. Sevdiğini söyledin sürekli. Karşılığında hiç bir şey beklemeden sevdin sadece. Karşılığı olmayan şeylerin değeri yoktur dostum. Okula para ödemeyiz bu yüzden okuldaki öğretmenler bir çoğumuzun umurunda olmaz. Çünkü bir değeri yok. Dersaneye para öderiz ve bir çoğumuz dersanede ders dinler. Çünkü oraya para ödedin. Değeri var karşılıklı değer alış verişi. Bütün mesele bundan ibaret.

Beklemeyin boşuna o gelmeyecek

Bu yazıyı saatlerce sürdürebilirim inan bana ama gelmeyecek birileri için değmez. Gidenler kendi hayatını yaşamaya devam ediyor. Ölmüyorlar. Üzülmüyorlar. Kendilerini bir hiç uğruna harcamıyorlar. Daha iyi bir yaşama devam ediyorlar. Gidenin arkasından ağlayıp zırlamak niye? Bir şeyleri değiştirecek olsa hiç gitmezdi zaten. Boşuna o gemi bir gün gelecek diye ümit besleme. Ha başkasına giden bir kişi gelirse de sevinme. Seni sevse başkasına gitmezdi unutma. Bir kişiyle bittiyse bitmiştir. Dünyada tek o yok. Milyarlarca insan var. Birini sevemezsen diğerini seversin. Sevmek zorunda da değilsin. Eğlenmene bak. Dünyayı oyun bahçen olarak gör.

Diğer insanları da oyun bahçende oynamak üzere gelmiş ve gidecek olan kişiler olarak. Herkes gidecek bu yüzden hiç kimse ağlamaya değmez. Şimdi ağlayıp sızlanmayı ümit etmeyi bırak ve kendini geliştirmeye bak. Gidenlere en iyi cevap senin daha kaliteli ve bıraktığından daha iyi bir halde bulmasıdır. Emin ol bu çok koyar gidenlere. Pişmanlık hissi uyandırır. Sonrasında o da bilir geri dönüşü olmadığını. Bittiyse bitmiştir o kadar.

Hiç gelmeyecek birisini bekliyorsunuz ama o gelmeyecek

Biliyodum bunu yapacağını. Bu sessizliğinin altından böyle bi iş çıkacağını biliyodum. N’aparsam yapayım ne söylersem söylüyeyim vazgeçmiyceğini de biliyodum. Ben malımı biliyorum çünkü. Sen burayla değil,hep burayı dinliyosun.

“Baba Tamam”

-Ben senin ne hissettiğini bilmiyorum mu sanıyosun? İçin yanıyo hala ama elimizden ne gelir? Hiç! Giden geri gelicek mi? Bitti artık bitti. Bitti bırak! Pişman olacaksın sonra bırak!

 

“Tamam Baba”

-Aklını başına topla. Yazık değil mi sana ya? Gençliğine yazık değil mi? Bize yazık değil mi lan? Kur kafanda kur kur kur! Kur git. O öyle olmasaydı. Dinle beni oğlum dinle beni yeme sen yeme,içme. Miden kanasın yavaş yavaş geber. Beni de anneni de gebert üzüntüden yavaş yavaş. Biz de gidelim. N’olucak lan sonra? Gelicek mi?

“Gelmicekkkkkk!”

Bu arada bir şarkı tavsiyesinde bulunayım. Yekta ft Elem – Enkaz 2

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. [email protected]

View all posts

4 Comments

 1. bd38db bd38db

  Bitti artık bitti .. Çok güzel bir yazı olmuş, kedinin kafasının üstüne ip koyup almasına izin vermezsek sürekli ipi takip eder. İpi eline verdiğimizde de 1 saniye sürmeden bırakır peşini.

  • ll3llouch ll3llouch

   knk bana ulasman lazim seri

   • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

    İletişim için sosyal medya hesaplarımızı, e-posta adresini, forumu eklemişiz siteye. Sen kalkıp bana ulaşman lazım diyorsun. Sence ulaşır mıyım sana?

  • Murat Murat

   Eline emeğine sağlık, yazmaya devam et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir