Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Baya şey anlattım, okuyun baya bilgi var.

Bence demek istediği senin algıladığın gibi bir şey değil. Yanlış algıladıysam beni düzeltsinler.
Her istediğini yapmak derken antin kuntin hareketler değil. Özgüvenli davranışlar sergilerken kasılmamaktan beden dilini etkili kullanmaktan bahsetti sanırım. Mesela bizim kültürümüzde gülen adama ya da azcık bir eğlenen adama tiki niyetiyle bakarlar. Ciddiye alınmayan erkek manasında. Lakin aynı zamanda gülüp, eğlenmeyi bilip aynı zamanda prensiplerini yerine getirebiliyor olman.

Bir birey olduğunu ve hayattan zevk alıyor olduğunu kanıtlamış oluyorsun ama bu rol yapmak değil yanlış algılama. Yürüyüşün bile sosyal gücü yansıtmalı mesela. Hani ben bu dünyadan ve yaşanılan her şeyden memnunun der gibi. Güçlüyüm her şeyin üstesinden gelirim ve eğlenmeyi de bilirim gibi ki buna inanmalısınız gerçekten. Yürürken adımlarınız bir yere yetişir gibi değil hafif ağır ama parmak uçlarında değil önce topuklar yere değecek sonra ayak başparmakları yani ileriye doğru ama yavaş yavaş keyfini çıkarta çıkarta.

Aşağıdaki videoda göreceksin zaten. Biraz fitness çalışmak omuz,sırt,trapez, gluteus maximus ve kanat duruşunuzu düzeltir. Kollarınızın de birleşmemesi için onların da kasılması lazım. Hani kaslardan birleştiremiyorum duruşu sergileriz ya erkekler olarak o duruştan bahsediyorum. Biraz vücudumuzun şekle girmesi de burada önemli faktör bunu da unutmayalım. Belki biraz omuzları ileri geri sallamak gibi ya da elleri cebindeyken top oynayan veya çalım atan bundan keyif alan erkeğin karizmatikliğini örnek verebiliriz.

Bir kaç video ile anlatmaya çalışayım.
Şu hareket mesela. Mükemmel keyifli ve özgüvenli bir hareket değil mi ?

Bu adam beni bitiriyor :) Çok eğlenceli bir şekilde anlatmış mesela ( Buff Dudes )

Verdiğin cevaplar için teşekkür ederim çok yardımı dokundu :)
Ayrıca biraz ingilizce bilmenin ne kadar çok işe yaradığını da görmüş oldum. Ve videoya baya güldüm :D
Fakat kavrayamadığım bir şey var ben genelde dengesiz bir insanımdır. Prensipler konusunu anlayamıyorum. Zaten birisi gün içinde benim kırmızı çizgilerimi geçemiyor. Prensip olarak ne kastetmek istedin?

Bu işlerde pek iyi değilimdir o yüzden yardıma ihtiyacım var siz dostlarım tarafından. Çok kaliteli bir hamur olduğumu düşünüyorum ve etraftaki gereksiz alfa tiplemelerinden daha iyi ve kültürlü bir kişilik olabilmek istiyorum. O yüzden gelişmek için her şeyi sormaya çalışıyorum.

Dostlarım ben kendi beden dilimi beğenmiyorum. Genel olarak yakışıklı ve sempatik biriyimdir. Senin dediğin gibi özgüvenli davranıp her istediğimi yaptığımda itici olduğumu düşünüyorum ve her istediğimi yaparsam çekiciliğimi kaybetmez miyim? Yani hep gülersem eğlenirsem çevrem beni cıvık olarak algılar mı yoksa gerçekten eğlenmeyi bilen birisi olarak mı görürler. Aradaki farkı açıklarsanız sevinirim.
Yazıda da açıkladım. Tekrar açıklayayım. Kasıntı bir şekilde "cool" adam imajı çizersen uzaktan kızlara çekici gelebilirsin zaten. "Full paket" dediğimiz olay kızın, seni tanımaya başlaması ve vücut dilin, diksiyonun, olaylar karşısında verdiğin tepkilerin ne kadar özgüvenli,rahat ve kaliteli olduğuna bakmasıdır. Bunları da kasıntı yapıyorsan ki kendin gibi davranmıyorsun zaten bunu kendin söylemişsin, kız uzaklaşır. Kızlar bunu anlar emin ol. Kaliteli erkeği seçmek için evrimleştiler çünkü.

Çekiciliğini kaybedeceğini düşündüğün için istediğini yapmıyorsan, kendin olmuyorsan zaten çekici değilsindir dostum :D

Çevrenin seni nasıl algılayacağını düşünecek kadar özgüvensizsen şu anki durumun fena. Bir şeye gülmek istiyorsan gül, eğlen. Çevrenin senin hakkında ne düşündüğü neden umurunda?

Böyle kasıntı ve "insanlar beni nasıl görür" diye dolaşmaya devam edersen sadece kadınlar değil hayatta da başarılı olamazsın. Kendini hayatının merkezine koymalısın artık. "Önemli olan benim". Bu bakış açısını kazan. Olaya dediğim gibi bakınca kadınlar ve hayat konusunda başarılı olacaksın zaten. Hatta ve hatta tam tersine kadınların bilinçaltında "ne kadar da rahat ve eğlenmeyi bilen biri. İstediği gibi yaşıyor ve insanları umursamıyor. Çerçevesi sağlam bir erkek" mesajını vermiş olacaksın. Kadınlar eğlenceli adam ister. Ciddi, kasıntı eğlenmeyi bilmeyen bir adamla kadınları geçtim kimse ilişki kurmak istemez. Açıklayıcı olmuştur umarım.

Dostlarım ben kendi beden dilimi beğenmiyorum. Genel olarak yakışıklı ve sempatik biriyimdir. Senin dediğin gibi özgüvenli davranıp her istediğimi yaptığımda itici olduğumu düşünüyorum ve her istediğimi yaparsam çekiciliğimi kaybetmez miyim? Yani hep gülersem eğlenirsem çevrem beni cıvık olarak algılar mı yoksa gerçekten eğlenmeyi bilen birisi olarak mı görürler. Aradaki farkı açıklarsanız sevinirim.
Bende de biraz o var.
Eglensem takilsam gulsem hep cevremdekilerin beni civik bir insan olarak gorup saygilarinin azalacagini dusundugum icin genelde soguk takiliyorum ve cevremde herkesin de saygisi var bana karsi cunku bir ciddiyet icerisindeyim var arada ki mesafeyi koruyorum.
Ama nasil olur da bagira cagira gulerek sacmalayarak saga sola espriler yaparak da sayginligimi kaybetmeyecegim onu bilmiyorum.

Bir de olayin bu tarafi var cok sicak olursam gerekli gereksiz her bos insan boyle dusuncek "Haha bu adam komik,mal bunla arkadas olayim benle direkt arkadas olur sicakkanli biri zaten" ve etrafimda ki bos insanlar benle samimiyet kurmaya calisacak .
En azindan boyleyken korkuyorlar samimi olmaya yeltenende anliyo zaten soguk oldugumdan dolayi onluk bi sey olmadigini zaten bu cocugun arasi herkesle soguk deyip 1 2 yeltenmeden sonra vazgeciyor vs

Bunun cozumunu bilen varsa soylerse cok iyi olur

Yazıda da açıkladım. Tekrar açıklayayım. Kasıntı bir şekilde "cool" adam imajı çizersen uzaktan kızlara çekici gelebilirsin zaten. "Full paket" dediğimiz olay kızın, seni tanımaya başlaması ve vücut dilin, diksiyonun, olaylar karşısında verdiğin tepkilerin ne kadar özgüvenli,rahat ve kaliteli olduğuna bakmasıdır. Bunları da kasıntı yapıyorsan ki kendin gibi davranmıyorsun zaten bunu kendin söylemişsin, kız uzaklaşır. Kızlar bunu anlar emin ol. Kaliteli erkeği seçmek için evrimleştiler çünkü.

Çekiciliğini kaybedeceğini düşündüğün için istediğini yapmıyorsan, kendin olmuyorsan zaten çekici değilsindir dostum :D

Çevrenin seni nasıl algılayacağını düşünecek kadar özgüvensizsen şu anki durumun fena. Bir şeye gülmek istiyorsan gül, eğlen. Çevrenin senin hakkında ne düşündüğü neden umurunda?

Böyle kasıntı ve "insanlar beni nasıl görür" diye dolaşmaya devam edersen sadece kadınlar değil hayatta da başarılı olamazsın. Kendini hayatının merkezine koymalısın artık. "Önemli olan benim". Bu bakış açısını kazan. Olaya dediğim gibi bakınca kadınlar ve hayat konusunda başarılı olacaksın zaten. Hatta ve hatta tam tersine kadınların bilinçaltında "ne kadar da rahat ve eğlenmeyi bilen biri. İstediği gibi yaşıyor ve insanları umursamıyor. Çerçevesi sağlam bir erkek" mesajını vermiş olacaksın. Kadınlar eğlenceli adam ister. Ciddi, kasıntı eğlenmeyi bilmeyen bir adamla kadınları geçtim kimse ilişki kurmak istemez. Açıklayıcı olmuştur umarım.
Ya senin agzina saglik.
Kac yasindasin sen ?.
Kac yildir bu isin icindeyim. Boyle senin gibisine ilk defa denk geldim.
Ben de kendimi tam anlamiyla gelismis saniyordum.
Kizlari oyunun kurallarina gore negleyerek vs. indirmek kolay ve kolay oldugu icin de sikilmistim ama simdi bu sekilde yapcam amk rahat olcam rezillil yapcam bakalim yien de indirebiliyor muyum ?
Rahat olcam amk gegircem istedigimi yapcam amk
Kendimi salcam sarki soylicem o bu su anasinin ammi hakkimda ne dusunur diye dusunmeyecem sikimde mi amk .
Ben sadece kendimi gelistiririm .
Beynimi egitim seviyemi beden dilimi diksiyonumu konusma tarzimi her seyimi gelistiririm ve buna bagimliyim.

Verdiğin cevaplar için teşekkür ederim çok yardımı dokundu :)
Ayrıca biraz ingilizce bilmenin ne kadar çok işe yaradığını da görmüş oldum. Ve videoya baya güldüm :D
Fakat kavrayamadığım bir şey var ben genelde dengesiz bir insanımdır. Prensipler konusunu anlayamıyorum. Zaten birisi gün içinde benim kırmızı çizgilerimi geçemiyor. Prensip olarak ne kastetmek istedin?

Bu işlerde pek iyi değilimdir o yüzden yardıma ihtiyacım var siz dostlarım tarafından. Çok kaliteli bir hamur olduğumu düşünüyorum ve etraftaki gereksiz alfa tiplemelerinden daha iyi ve kültürlü bir kişilik olabilmek istiyorum. O yüzden gelişmek için her şeyi sormaya çalışıyorum.

Prensip derken hani çizgilerin olacak. Ya da senin imzan olacak şeyler. İşte duruşunun düzgün olması gerektiği ya da kadınların önğnde eğilmemek bükülmemek ya da eğlenirken bile bunu mükemmel bir özgüvenle yapmak ( Confident Walk ) yani yürüyüşünden ve hareketleri ne kadar maskulist sergilediğin ama kesinlikle yapmacık olmayacaksın.

Ayna önünde testler yapabilirsin ya da kamerayı kur şımarırken ya da eğlenirken nerede utanç verici nerede mükemmel hissettiğine bir bak.
Rahat ve eğlenceli olduğunda ya da o kıvama geldiğinde bu demek değildir ki ezik ezik entel dantel hareketler sergilemek vs amaç ben keyifliyim ben ne derseniz deyin, efsaneyim. Ben Şampiyonum duruşu sergilemek ve bunu içselleştirmek ve üzerine yapıştırmak hayatının sonuna kadar üstünden çıkarmamak. Zaten öğrenilmiş bir şeyi ya da alışılmış bir şeyi bir daha kimse üstünden çıkaramaz. Senin iraden dışında tabi ki ...

Savaş çıksa bekliyordum zaten ve buna hazırım duruşu da diyebiliriz.
Tabi duruşunu da diğer seçeneklerle güçlendirmelisin, içini doldurmalısın.
Bu konuşma, hitabet, kültür, eğlence anlayışı, kadın ruhunu bilmek, kadının açığını bilmek, hayattan keyif almak, sportif olmak vs vs uzar da gider...
Zaten öğrenen ve uygulayan kafa ışıldar ya da hareket de olması lazım hayatında ki duruşuna yansısın.
Bazı şeyler kemikleşsin ve etraf buna müdahale edemesin, üstünde kalsın, çıkarma benimse...

Ya senin agzina saglik.
Kac yasindasin sen ?.
Kac yildir bu isin icindeyim. Boyle senin gibisine ilk defa denk geldim.
Ben de kendimi tam anlamiyla gelismis saniyordum.
Kizlari oyunun kurallarina gore negleyerek vs. indirmek kolay ve kolay oldugu icin de sikilmistim ama simdi bu sekilde yapcam amk rahat olcam rezillil yapcam bakalim yien de indirebiliyor muyum ?
Rahat olcam amk gegircem istedigimi yapcam amk
Kendimi salcam sarki soylicem o bu su anasinin ammi hakkimda ne dusunur diye dusunmeyecem sikimde mi amk .
Ben sadece kendimi gelistiririm .
Beynimi egitim seviyemi beden dilimi diksiyonumu konusma tarzimi her seyimi gelistiririm ve buna bagimliyim.

Alfa aklıma yine kadir inanır'ın sahnesi geldi :)
Güldürdün Alfa'nın karekökü :cool:

Prensip derken hani çizgilerin olacak. Ya da senin imzan olacak şeyler. İşte duruşunun düzgün olması gerektiği ya da kadınların önğnde eğilmemek bükülmemek ya da eğlenirken bile bunu mükemmel bir özgüvenle yapmak ( Confident Walk ) yani yürüyüşünden ve hareketleri ne kadar maskulist sergilediğin ama kesinlikle yapmacık olmayacaksın.

Ayna önünde testler yapabilirsin ya da kamerayı kur şımarırken ya da eğlenirken nerede utanç verici nerede mükemmel hissettiğine bir bak.
Rahat ve eğlenceli olduğunda ya da o kıvama geldiğinde bu demek değildir ki ezik ezik entel dantel hareketler sergilemek vs amaç ben keyifliyim ben ne derseniz deyin, efsaneyim. Ben Şampiyonum duruşu sergilemek ve bunu içselleştirmek ve üzerine yapıştırmak hayatının sonuna kadar üstünden çıkarmamak. Zaten öğrenilmiş bir şeyi ya da alışılmış bir şeyi bir daha kimse üstünden çıkaramaz. Senin iraden dışında tabi ki ...

Savaş çıksa bekliyordum zaten ve buna hazırım duruşu da diyebiliriz.
Tabi duruşunu da diğer seçeneklerle güçlendirmelisin, içini doldurmalısın.
Bu konuşma, hitabet, kültür, eğlence anlayışı, kadın ruhunu bilmek, kadının açığını bilmek, hayattan keyif almak, sportif olmak vs vs uzar da gider...
Zaten öğrenen ve uygulayan kafa ışıldar ya da hareket de olması lazım hayatında ki duruşuna yansısın.
Bazı şeyler kemikleşsin ve etraf buna müdahale edemesin, üstünde kalsın, çıkarma benimse...

Kamerayı daha bir hafta önce kurdum ve bilerek kapalı oturdum daha sonra açtım bacakları yaslandım arkaya koydum kolları vücudumdan uzak yerlere ve hafif gülümsedim. Belli oluyor aradaki fark fakat ben basket oynamayı çok seven bir insanım ama boyum uzun olduğu için zıplayışım, şut atışım, turnikeye gidişim hep abes kaçıyor. Videoda kendimi izlediğimde uzun kollu ve uzun bacaklı bir yaratık dans ediyormuş gibiydim ve adeta sızdırılmış deep web videosu tadındaydı :D

Siz haklısınız. Beden dili hakkında araştırma yapıp ortamda ''Ay dur elimi oraya koymayayım'' yapmak yerine önce mentalitemi değiştirmem gerek sanırım. Sonuçta güç iktidar ve kız konularını genlerimde taşıyorum fakat istemeden bastırmışım. Zihnimi geliştirip daha sonra beden dilime önem vereceğim.

Bende de biraz o var.
Eglensem takilsam gulsem hep cevremdekilerin beni civik bir insan olarak gorup saygilarinin azalacagini dusundugum icin genelde soguk takiliyorum ve cevremde herkesin de saygisi var bana karsi cunku bir ciddiyet icerisindeyim var arada ki mesafeyi koruyorum.
Ama nasil olur da bagira cagira gulerek sacmalayarak saga sola espriler yaparak da sayginligimi kaybetmeyecegim onu bilmiyorum.

Bir de olayin bu tarafi var cok sicak olursam gerekli gereksiz her bos insan boyle dusuncek "Haha bu adam komik,mal bunla arkadas olayim benle direkt arkadas olur sicakkanli biri zaten" ve etrafimda ki bos insanlar benle samimiyet kurmaya calisacak .
En azindan boyleyken korkuyorlar samimi olmaya yeltenende anliyo zaten soguk oldugumdan dolayi onluk bi sey olmadigini zaten bu cocugun arasi herkesle soguk deyip 1 2 yeltenmeden sonra vazgeciyor vs

Bunun cozumunu bilen varsa soylerse cok iyi olur
Bakın "nasıl biri olmalıyız" diye bir şey yok. "Nasıl biriyim" var. Eğlenmek isteyen ama ortamdaki saygını düşündüğün için :dd ciddi takılıyorsan boşa yaşıyorsun hayatı. Cidden bak hayata bir kere geliyorsun ve diğer insanları memnun etmeye çalışıyorsun. Mantıklı geliyor mu ? Demek istediğini anladım merak etme. Saygı denilen şey ciddiyetle kazanılan bir şey değildir. Hayattaki başarılarından kazanırsın saygıyı. Yeri geldiğinde de sesini çıkarırsan kimsenin saygısını kaybetmezsin zaten.

Sırf sıcakkanlı olduğun için "bu mal komik arkadaş olayım" diyecek olan varsa kafasını sikeyim, boş adamdır. Bu, olayların karşısında aldığın tutuma bağlı. İnsanlar senin iyi niyetini suistimal edip samimiyetinden faydalanmaya çalışacak. Sen de amlarına koyup kapıyı göstereceksin. Kadınlar konusunda başarılı olmak mı istiyorsun ? Çok basit. Türkiye standartlarında bir kızı birkaç oyun bilgisiyle tavlarsın. Zaten karşı cinsin çoğu salak. Baktığında da güzel kızların yanında kalitesiz, cahil aptal oç erkekleri görebilirsin. Diksiyon, vücut dili, kendini geliştir diyoruz sürekli. Bunlar senin ileride kariyer yapmanda çok büyük etken. Kaliteli ortamlara girdiğinde kaliteli insanlarla arkadaşlık kurup kaliteli kızlarla ilişki yaşamanı sağlayacak şeyler. Onun dışında %90 ı cahil olan bir ülkede bu dediklerimi yapmaman pek bir şeyi değiştirmez. Ortalama insan olursun sadece. Uyum sağlarsın sisteme.

Gerçekten beni okumuşsun teşekkür ediyorum :D
Düşündüğüm ne varsa yazmışsın buraya. Ya kendim gibi davrandığımda kızlar beni beğenmezse diye yapmacık beden dili kullanmaya başlamıştım. Ama bende aydınlanma yaratmayı başardın. Ben böyle olduğum için sevilmeliyim. Kendimi başka kimliklerde aradıkça sanırım bir bok olamayacağım. Rahat olmayı kendime kodlamalıyım sanırım. Dışarıda o kadar boş adamların kızları götürmeleri ya da milletin başına üşüşmeleri zoruma gidiyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8