Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Dark NLP (Etik olmayan NLP içerir)

Bu Yatak Örneğini daha önce başka yerde okumuştum. Tek bir kaynaktan okuyup direkt olarak buraya yazmışsın neyse ki doğru şekilde yorumlamışsın. Keşke aldığın yerin linkini alıntı olarak bıraksaydın da bizde senin fazla bir şey bilmediğini öğrenmiş olurduk...

(Nasıl NLP ama :) ) Ama gerçekten alıntı.


Edit: Oğlum kelimesi Kelimesine alıntı

Ben etkilendim bile... :)

Attığım yorumda belirttim zaten

İlk tekniği kendim yazdım. Son teknik, yıllar öncesinde not aldığım bir teknikti.

Kaynağı hatırlamıyorum
 
Bro eğer NLP ile ilgin alakan varsa NLP ye, manipülasyona giriş için tavsiye edebileceğin kitap falan var mı?
 
Ben okurken bile etkilendim. Uygularken kızın halini düşünemiyorum gerçekten !
 
Anime izleyenler için Monster'de ki Johan Liebert bu alanda master biridir. Dark NLP kullanarak insanlara istediğini yaptırabilir intihar bile ettirebilir.
Dark NLP'den korunmanın yolu da sanıyorum Tyrion Lannister gibi zayıflıklarımızı tanıyıp onları bir zırh gibi giyinmek.
 
Yav arkadaşlar ciddi misiniz bu bencillik ne tamam manipülasyon güzel bir şey ama bu değil. İnsanları depresyona sokmak eğer bunu bir insana yapıyorsanız özellikle size hiçbir şey yapmayıp sadece ondan alacaklarınızı almak için yapıyorsanız ağır sosyopat psikopat yıkığın tekisiniz. Faydalı bilgiler devamı gelsin diyor. Derhal silinmesi lazım bu başlığın. Faydalı bilgiler için teşekkürler yazmış. Yeni şeyler öğrenmek gğzel ama hiçbiri faydalı değil tabi psikopat sadist biri değilsen. Devamını bekleme kardeşim bir sana yapsa tüm hayatını alt üst etse ne olacak. Biraz empati yapın.

1. "ağır sosyopat, psikopat yıkığın tekisiniz" demişsin... Aksine, bu seni yıkık yapmaz. Çoğu alfa olarak nitelendirilen erkeklerin normal psikolojisi yoktur. İçlerindeki psikolojiyi bilemezsin.

2. "Derhal silinmesi lazım bu başlığın." genelde bunu diyenlerin sinsi ve kurnaz bir kişiliği olduğu söylenir. Korkusu ise başkasının öğrenmesi olur :)

Neden silinsin? Bilmeyenler de bu manipülasyon bilgisini öğrenerek belirli savunma mekanizmaları oluşur zihninde.

Saf ve koyun bir kişilikte olmaktansa Kurt olurum daha iyi.
 
Anime izleyenler için Monster'de ki Johan Liebert bu alanda master biridir. Dark NLP kullanarak insanlara istediğini yaptırabilir intihar bile ettirebilir.
Dark NLP'den korunmanın yolu da sanıyorum Tyrion Lannister gibi zayıflıklarımızı tanıyıp onları bir zırh gibi giyinmek.
İzlemeyi düşünüyorum da her bölümde mi uyguluyor?
 
Dark NLP, NLP'nin etik olmayan,tehlikeli tekniklerini barındıran bölümüdür. Dark NLP (DN) birçok farklı amaç için kullanılabilir ve her seferinde yüksek oranda başarıya ulaştırır.

Dark NLP yöntemi ile herhangi birini transa sokabilir, depresyona sokabilir, onda baş ağrısına sebep olabilir, bir düşünceyi zorla empoze edebilir, kişiyi yönetebilirsiniz.

Dark NLP'nin sonuçları genelde tehlikelidir. Düşüncesizce kullanımı kötü etkiler yaratabilir. Mesela şöyle,

Psikolojik olarak çökertmek istediğiniz bir insanın öncelikle zayıf noktasını bulmalısınız. Örneğin,zavallı kurbanımızın adı Ela olsun ve zayıf noktası hayattaki başarıları (bu örnekte dersleri) olsun.

Ela ile muhabbet ederken öncelikle RASTGELE ders konusunu açmalısınız, ''dersler de yoğunlaştı bu aralar bayağı. Gitgide zorlaşıyor her şey, neyse ki kendime güveniyorum bu konudave başarmaya çalışacağım.'' (NOT: Beyinde ''çalışıyorum,çalışacağım'' gibi belirtmelerin karşılığı yoktur. Burada zihninde illüzyon yapıyoruz)
E: Evet ya haklısın.
Burada karşı tarafa onun derslerinin nasıl gittiğini soruyoruz ve onu övüyoruz ''bla bla bla...'' (yapmaya çalıştığımız şey rahatlat-korkut manipülasyon tekniğidir.)
Kurbanımızın zihni karıştıktan sonra gözlerinin içine bakıp hipnotik bir ses (açık konuş amk diyenler için: yavaş ve ağır) tonuyla, ''Aslında, senden çok daha fazla çalışan başarılı insanlar var. Onlara bir baksana, kendini yetersiz görebilirsin ve bu demek oluyor ki kendine güvenmiyorsun. Onlara baktıkça kendi başarılarının bir hiç olduğunu göreceksin. İnsanlar gerçekten bir şeyler yapıyor ve sen iç dünyanda küçük zaferlerle övünüyor musun?! Eğer sesimi duyuyorsan bunların gerçek olduğunu ve başarısızlığı hissedeceksin. (buraya kadar korkuttuk,şimdi ufak bir rahatlatma) Neyse ki,daha önünde uzun bir zaman var (beyin yapısı gereği işleri zamana yaymayı sevdiği için bu noktada rahatlaması gerek) Fakat kitabı her açtığında,sayfaları her çevirdiğinde bu söylediklerim aklına gelecek (NLP'deki işitsel ve görsel çapalama tekniği uyguladık. Bunu,karşı tarafın rahatsız olduğunu hissettiğiniz anda yapmanız,yani duygu doruğundayken yapmanız,daha kalıcı olacaktır.)

NOT: Bu zaman isteyen bir şey olduğu için sıkça uygulamalısınız. Ayrıca,rahatlat-korkut tekniğini uygulamanız da karşınızdakinin kafasını karıştıracaktır.
DHV konusunda iyiyseniz buna benzer diyaloglar kurmak zor olmayacaktır. Altı çizili ve kalın yazılanlar hipnotik dil kalıplarıdır. İleride onları da toplu liste olarak yazmayı düşünüyorum.

Teknik temel olarak karşı tarafın üst bilincini meşgul edip alt bilince sızmakla alakalı. Başlamadan önce genelde karşı tarafın ''Evet,evet...'' diye cevap vereceği sorular sorun (Sokrat Yöntemi) ki devamında söyleyeceğiniz şeyleri daha kolay kabul etsinler. Üst bilinç devredışı kalırsa alt bilincin kapıları size açılır.


Şimdi, benzer bir Dark NLP tekniğini paylaşmak istiyorum,bilinen bir tekniktir, alt bilince obje ekmeye dayanır:
(Bu kısım alıntı)
Sevglinizi karanlık, ışıkların loş olduğu bir ortama sokun,
sizin ve onun rahat hissedebileceği bir yere uzanın.
genellikle bu tekniğin en etkili olduğu yer yatak odasıdır.
kadınlar erkeklerle nasıl flört ederler ? önce size 1 adım yaklaşırlar sonra 10 adım geri çekilirler. daha sonra 2 adım yaklaşırlar
ve tekrar 10 adım geri çekilirler bu kadınlar tarafından size uygulanan bir taktiktir sizi bu sayede devamlı merakta bırakıp ilginizin üzerlerinde olmasını
sağlarlar. ama bu sefer siz onlarla oynayacaksınız. bu teknik onların içinde kalıcı olarak çok derin bir kaybetme korkusu bırakır. yatağınıza veya başka
rahat bir yere beraber uzandıktan sonra şurda ne var ? diyerek parmağınızla odadaki kapıyı işaret edin. ve şuna benzer cümleler kurun. veya aynısını söyleyebilirsiniz
eğer rol yeteneğiniz iyi ise. ben çok pozitif bir insanımdır bilirsin, ama bi hayal etsene yani şunu kastediyorum yarın ne olur belli olmaz. ne olurdu ? eğer şu kapıdan çıksaydım ve ardımdan kapıyı öyle bir kapatsaydım ki sen o kapıyı bir daha hiç açamasaydın. birdaha gözlerimin içine bakamayacaksın, birdaha asla sesimi duyamıyacak ve bana dokunamayacaksın. bunu söyledikten sonra sevgiliniz size böyle konuşmamanızı istediğini söyliyecek veya negatif bir reaksiyon gösterecektir. bu tepkiyi gösterdikten hemen sonra ona sarılın ve onun iyi hissetmesini sağlayın. ve hemen ardından tekrar ona negatif düşünceler empoze etmeye devam edin. ve şöyle birşey söylerek devam edin. biliyomusun arkadaşıma geçenlerde araba çarptı, bu ne kadar korkunç birşey tahmin edebiliyomusun? ve tekrar odadaki kapıyı göstererek bu kapıyı açmayı başarabilsen bile onu arıyorsun ama hiçbir zaman bulamıyorsun. sevgiliniz tekrar negatif bir tepki göstererek üzülecektir. ardından busefer onu öpün ve duraksayın tuvalete gitmeniz gerektiğini söyleyerek kapıyı "çarparak" odadan çıkın. ve tekniği uygulama sürecini bitirdiniz bundan sonra ne zaman sevgiliniz size zorluk çıkarırsa tartışma yaratmaya çalışırsa ona kapıyı işaret edin. ve böylelike sevgilinizin zihninde onun sizi kaybetme korkusunu kapıyla betimlemiş oldunuz. eğer sizi seviyorsa bunu yaptığınızda sizle tartışmayı kesecektir ve daha ileride bu kapı objesi bilinç altına ekilecektir ve sizinle hiç kavga etmeyecektir.

Sadece kapı değil herhangi bir objeyi hatta bazı sözcükleri kelimeleri hatta ve hatta anları anıları bilinçaltına ekebilir ve size gerektiği zaman uyandırabilirsiniz
Yaratıcılığınıza kalmış.

Dark nlp yi uygularken sadece kullandığınız sözler yeterli değildir. Ses tonunuz, bakışlarınız, hitabet gücünüz, ikna ediciliğiniz, duruşunuz ve hatta nefes alış verişiniz bile karşınızdakini inandırmakta etkilidir. Sadece sesli iletişim dilini değil aynı zamanda beden dilinizide etkili bir biçimde kullanmanız gerekir. Anlayacağınız dark nlp karanlık, tehlikeli ve zor olanıdır.

A presto amici!
Brom uygulama tekniği olarak başka bi öneri varmı peki
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst