Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Depresyona sokma(manipülasyon)

Katılım
11 Mayıs 2018
Mesajlar
46
Tepkime puanı
104
Yaş
34
Şehir
İstanbul
Depresyona Sokma

Bu teknikte karşımızdaki kişinin hayatında değer verdiği şeyleri ortaya çıkarıyoruz. Mesela şöyle bir soru sorabiliriz: hayatta senin için ne önemlidir ?
diyelimki aile, din ve iş olarak cevap aldık. Ardından şöyle bir soru sormamız gerekir. Üzerinde düşünmediğin şey nedir ? bu soru karşınızdakinin aklında derin bir karışıklık ve anlaşılmazlık yaratacaktır. Daha sonra onun değer verdiği şeyler hakkında konuşmalıyız. Bu sayede etkin bir biçimde onun kafa karışıklığını, değerlerine bağlamış olacağız. Daha sonra üzerine şu tarz birşey söylersek etkili olacaktır. Aile, din ve iş kavramını kafanda iyi bir şekilde canlandırıyo olabilirsin ama bundan emin değilim ve hala böyle hissediyorsun( ateşleme tekniği) gelecekte veya şu an.. ama bunlar üzerinde bilinçli olarak düşünmen gereken şeyler değil. yazdığım mantık çerçevesinde etkili bir biçimde uygulanırsa karşınızdaki ne zaman değer verdiği şeyleri düşünse derin bir kafa karışıklığı yaşayacaktır. buda onu depresyona itecektir.
 
Dark Nlp taktiklerinin paylaşılmamasından yanayım,bilinçli kişiler dışında ziyaretçiler de okuyor bunları.
 
Bunun katkısı ne olabilirki bi insanı böyle bağlayabiliriz ama bence etik olmaz bi insanın bilinc altı ile oynamak tehlikeli olmazmı
 
Aynen beyler dark NLP tehlikeli ama bu sınıfsal farkların doğmasına sebebiyet veriyorsa sıkıntı büyük.

Neyse beyler NLP konusunda buradan okuyan adam önemli ölçüde(%80 kadarı)kullanamaz zaten.

Kafanızın içindekini kullanın ve deneyin etrafta insandan bol birşey yok.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst