Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hayatını Şekilendiren Ne?

Merhaba Arkadaşlar

İlk okulda, gittiğiniz bir kursta veya bulunduğunuz bir sohbette ''sende farklı bir şey var'' dendiği oldu mu? Benim oldu.
Şunu fark ettim ki yaşım ilerledikçe bunu daha az sıklıkla duymaya başladım.
Küçükken ağzımla leblebi tutmam bir marifet olarak nitelendiren insanlar şu anda şaklabanlık olarak görüyorlar.
Değişen ne oldu peki?
Beklentiler tabiki.

Çoğu insan potansiyelinin farkına varmadan yetenekleri körerir.
Bunun önüne geçebilecek en büyük etken ailedir eğer yeteri kadar bilinçli bir aileye üye değilseniz bunu değiştirmek zor olur ancak ikinci en büyük etken olan arkadaşlarımızı kendimiz seçebiliriz bunun için farkındalık sahibi olmak gerekir.

İyi top oynuyorsan bir kulübe gir
İyi resim çiziyorsan bir kursa katıl
Sesin güzelse bu alanda dersler al

Burda mühim olan şey arkaşlıklarınız yaptığınız iş çevresinde gelişmesi böylelikle donanım sahibi olursunuz ve birbirinizi çok etkili bir şekilde ileri taşırsınız.

Aksini örnekemekte fayda görüyorum.
Diyelim ki futbolcu olmak istiyorsunuz ve en yakın arkadaşlarınız okul çıkışlarında kapıdan çıkar çıkmaz sigara yakıp kafenin yolunu tutuyor sizde zamanla gruba empoze olmak için bu amacınıza tamamen ters olan bu şeyleri yapmak zorunda kalıcaksınız ve sizler farkında olmadan zamanla hedefinizin güçleştiğini kabul edeceksiniz.

İyi forumlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8