Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İradeli , özgüvenli ve ağır başlı insan olmak

Sevgili dostlar sizce iradeli , özgüvenli ve ağır başlı bir insan nasıl olunur

Son düzenleme:
Şu kitabı önermeyi hiç bırakmayacağım büyük ihtimalle. Dr.David Burns İyi hissetmek kitabı senin ilacın. Okuyup iyice sindir, verdiği görevleri yap. İsmine bakıp yanılgıya düşme. Mutlu ol pozitif ol gibi ters tepen şeyler pompalamıyor bu kitap. Kısacası s*kik bir kişisel gelişim masturbasyonu kitabı değil. Fazla anlatmama gerek yok okuduğun zaman farkediceksin :) Ruh halinle ilgili özgüvenden tut daha nice şeyleri kitaba devrettim ve evvet geldik bir zamanlar aşina olduğum illegale ve başına neler açabileceğine. Özelden yazdım.

Sevgili dostlar sizce iradeli , özgüvenli ve ağır başlı insan nasıl olunur
Arkadaşlarımla ilişki kesmek istiyorum fakat olmuyor . Hayır kelimesini kullanamıyorum
Özgüven desen zaten yok . Tavsiye olarak vereceğiniz bir şeyler var mı ?
Arkadaşlarımla ilişki kesme sebebim bazıları illegal iş falan yapıyor ileride hayatıma , mesleğime etki eder diye korkuyorum , Tavsiyelerinizi bekliyorum .
Özgüven için mesela ufak ufak şeyler yapmaya başla.Örneğin kitap okumak istiyorsun atıyorum 3 gündür ama yapamadın mı.Git yap.Fakat sonra böyle ufak şeyleri daha da genişlet.İşte bir kişiye bilsen bile bir yerin adresini sor gibi gibi.Sporunu yap,kendine bakmaya başla.Şipşak diye değişecek ve masa sana doğru dönmeye başlayacak

Bazı durumlarda bencil olmalısın, bu durumda onlardan biri. Yapman gereken sözlü olarak yol vermesen bile hareketlerinle bunu bildirmek mesela onlarla artık o kadar sıkı buluşmayabilirsin ama "hayır" demeyi bilmeyen biri olarak senin hayır demeyi öğrenmen gerek.
Hayır demek kadar basit bir şey yok aslında hayat seçimlerden ibaret, kabul et yada etme mesele bu.

Arkadaşlarımla ilişki kesmek istiyorum fakat olmuyor . Hayır kelimesini kullanamıyorum
Arkadaşlarımla ilişki kesme sebebim bazıları illegal iş falan yapıyor ileride hayatıma , mesleğime etki eder diye korkuyorum , Tavsiyelerinizi bekliyorum .
Etki edeceklerini düşünüyorsan imalara başla o zamanla özgüvene dönüşür belki. Arama, mesajlarına kısa cevap ver veya buluştuğunda soğuk davran zaten aranız kapanır. Ama bence bu ağırbaşlı, özgüvenli insan nasıl olunur sorusunun bir tarifi yok. Ki verilen tavsiyelerin de ne denli işe yarayacağı tartışılır.

Uzun süredir süregelen akışkanların bir çırpıda bırakman zor imkansız değil ama çok zorlayıcı olur. Adım adım yapmanı öneririm. 21 gün kuralını duymuşsundur. Örneğin hayatına 5 tane yeni alışkanlık ekliyeceksin: spor yapmak, erken kalkmak, kitap okumak, ders çalışmak, yazılım öğrenmek. Bunların hepsini bir anda yapmak yerine önem sırası belirle mesela kilolusun he o zaman ilk spora alismaliyim de ve 21 gün boyunca sadece spor alışkanlığını edin. 2. 21 günde yazılım öğren vs. 1 ayda 5 alışkanlık edinmek yerine 21x5 105 günde edin. Göreceksin etkisi çok oluyor. Bu sürecin sonunda özgüvenin artıcak "vay be şunları şunları yapabiliyorum" diyeceksin buna bağlı olarak duygusal gücün artıcak vs. Alışkanlıkların gücü kitabını öneririm bu sürece baya katkı sağlayacak ve internette "erkek adam" sitesinin disiplin kategorisinde nöroplastisite yazıları var onları da okuyabilirsin. Varsa sorun özelden yazabilirsin.

Uzun süredir süregelen akışkanların bir çırpıda bırakman zor imkansız değil ama çok zorlayıcı olur. Adım adım yapmanı öneririm. 21 gün kuralını duymuşsundur. Örneğin hayatına 5 tane yeni alışkanlık ekliyeceksin: spor yapmak, erken kalkmak, kitap okumak, ders çalışmak, yazılım öğrenmek. Bunların hepsini bir anda yapmak yerine önem sırası belirle mesela kilolusun he o zaman ilk spora alismaliyim de ve 21 gün boyunca sadece spor alışkanlığını edin. 2. 21 günde yazılım öğren vs. 1 ayda 5 alışkanlık edinmek yerine 21x5 105 günde edin. Göreceksin etkisi çok oluyor. Bu sürecin sonunda özgüvenin artıcak "vay be şunları şunları yapabiliyorum" diyeceksin buna bağlı olarak duygusal gücün artıcak vs. Alışkanlıkların gücü kitabını öneririm bu sürece baya katkı sağlayacak ve internette "erkek adam" sitesinin disiplin kategorisinde nöroplastisite yazıları var onları da okuyabilirsin. Varsa sorun özelden yazabilirsin.
güzel tavsiye, bir anda bütün şeyleri yapmaya çalışmak büyük sıçışa götürüyor

Şimdi böyle bir şey var Fıstık ağacı Fındık ağacı oluyormu hayır olamaz
Şimdi 9 tane insan tipi var ağaç tohumu olarak düşün yani tohum neyse o
Ben eğlence seven birisiyim ama ciddi olmayı çok istedim çabaladım ama olmadı
Özgüven güzel şey onu kazanmanın yolları çok Mesala başardığın şeyleri kağıda dök spora başla insanlarla yarış rekabet yani
Bir şeyleri kanıtlamaya çalışma
Ama 0 dan başla bence
Bir kağıt al bir kalem ve düşün ben kimim hedefim ne nelerim zayıf nelerim güçlü
Ordan günlük planını kur ; )
Iyi Forumlar

Fikrin güzel ama benim sabr yetmez
4 nü de bir günde yapıyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8