Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kadını Tahrik Etmeyi Bilmelisin

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
9 Nisan 2018
Mesajlar
361
Tepkime puanı
3,201
Şehir
Antalya
Geçen bir kız arkadaşımla oturuyoruz. Açmış telefonundan, Kore menşeili bir pembe dizi izliyor.

Dedim "Neresini seviyorsunuz bu dizilerin ?"

Cevabı beni susturmaya yetti: "Sizde olmayanları onlarda bulduğumuzdan olabilir mi acaba ?"

Kız haklı beyler. O dizilerde olup da bizde olmayan bir şey var, zaten şu an bu yazıyı da ondan dolayı yazıyorum: TAHRİK ETMEK!

Evet, kadınlar daima tahrik edilmek ister. Şimdi ben "tahrik" deyince aranızda bunu yalnızca cinsel olarak düşünenler olacaktır. Oysa, tahrik dediğimiz olay yalnızca fiziksel manada olmuyor. Hatta, daha da ileri gideceğim: tahriğin %20'si fiziksel, %80'i duygusaldır.

Eğer kadınlar yalnızca fiziksel tahrikten hoşlansalardı, hepsinin birer Brazzers hesabı olurdu. Ama onlar duygusal tahrikten hoşlanıyorlar.

İniş. Çıkış. Gülmek. Ağlamak. Mutlu olmak. Tekrar ağlamak. Kavga. Barış. Dedikodu. Entrika. Aşk.

Kadınları tanımlayan kelimeler daima içinde zıtlıklar barındırır. Bakın, bunu aklınıza not edin, tekrarlıyorum: KADINLARI TANIMLAYAN KELİMELER DAİMA İÇİNDE ZITLIKLAR BARINDIRIR.

Eğer bir kadın için "mutluluk" birer tanımsa, onun için "üzülmek" de birer tanımdır. Onu yalnızca mutlu ederek elde edemezsiniz, onun üzüntüye de ihtiyacı var.

Oysa biz erkekler ne kadar da mantıklıyız. Her şey stabil, her şey normal olsun istiyoruz.

Biz diyoruz ki; "Böyle gelmiş böyle gider."
Onlar diyorlar ki; "Böyle gelmiş, biraz da şöyle gitsin, sonra şöyle olsun, ama hep öyle olmasın biraz da böyle olsun, hatta şöyle olsun..."

Hiç düşündün mü, nedir artık dilimize pelesenk olmuş "Kadınlar efendi erkek yerine p*ç erkek sever." lafının kaynağı ? Aslında, p*ç erkek dediğimiz adam, kadınların istediği duygu iniş çıkışlarını sağlayabilen adamlardır.

Ve erkeğin en p*çi de siyasetçilerdir. Çünkü onlar sadece bir kadını değil, bütün toplumu tahrik ediyorlar.

Mümkün oldukça siyasetçileri izlemeye özen göster, özellikle de hitabet konusunda iyi olanları. Sana çok şey öğretiler. Mitinglerinde halkları nasıl bir coşku seli içerisine soktuklarına şahit ol. Fark ettiysen, iyi siyasetçi hiçbir zaman mantığa oynamaz, daima duygulara oynar. Halkın duygularını tahrik et ve kazan.

Kadınlar da halk gibidir. İçinde bir çok topluluk barındırır. Mesela bunlardan biri "gülmek" topluluğu, biri "ağlamak" topluluğu olabilir. Kızı yalnızca güldürmekle uğraşırsan, bir noktadan sonra kızın içindeki bastırmış olduğun ağlama duygusu sana isyan bayrağını çeker ve o da gider bunu sağlayabilecek başka bir erkek bulur. Her iki tarafı da mutlu etmek mecburiyetindesin.

Unutma, zıtlıklara oynamalısın.

Tahrik etmenin duygusal esası budur. Kadınlar bu yüzden seviyorlar aşk filmlerini, pembe dizileri. Orada hiçbir zaman herkesi mutlu mesut göremezsin. Karakter bir bölümde mutluysa, diğer bölümde üzgündür. Bir bölümde dürüstse diğer bölümde entrikacıdır.

Daima bir değişim var. İşte bu değişim kadınların ilgisini çekiyor.

Ve sen dostum, bu değişimi yakalamalısın. Kimsenin senin için "Yaa Ahmet/Mehmet sen çok iyi birisin cidden ama ben seni arkadaşım olarak görüyorum." demesine müsaade etme.

Taoizm felsefesinin güzel bir sembolü vardır; YİN-YANG.

Yin ve Yang birbirine geçmiştir ve Yang'ın içinde biraz Yin; Yin'in içinde biraz Yang vardır. Eğer bunlardan biri olmazsa, hayatın akışı sekteye uğrar.

Hayat böyledir, kadınlar da aynı şekilde. Çünkü dostum; kadın zıtlıktır, zıtlık da kadın.

yin-yang.jpg
 
Son düzenleme:
nereden okuduğumu hatırlamıyorum ama ''hep iyi olma,kıza bir iyi bir kötü davranarak aklını karıştır ve aranızda bağ oluşmasını sağla'' diye bir anektot kalmış aklımda.Senin anlattığın olayla bu birebir örtüşüyor,demekki neymiş ? kıza karşı sürekli bir iyi bir kötü bir ilgili bir ilgisiz davranarak beynini karıştırıp aramızda bi bağ senin yazdığın meal olarakta ''tahrik'' yaratmak gerekiyormuş :D
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst