Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kadınlar Hakkındaki Sığ Düşünceleri Bırakın!

Konusuna istinaden bazı fikirlerimi beyan etmek istiyorum

ABD'de yasalarca zenci-beyaz ayrımı olmasa da mahalleri ayrı kalarak, öğrenim gördükleri okullar ayrı kalarak daha iyi bir eğitim alamayıp, zaten var olan düşük eğitim seviyeleri düşük olarak kaldı. Her ne kadar yasalarca eşit olsalar da Mortgage, toplumsal normlar değişmeyip zencilerin kötü eğitim alması devam etti.

Tabi ki bazıları daha iyi eğitim alıp, daha çok çalışarak iyi yerlere geldi. Başkan olan da var. Yine de zaten kötü olan eğitim olanakları devam etti ve senelerce buna zorlandılar. Şu an bunu göremeyen faşistler, zenciler aptal diyebilir. Lan zaten onları kötü eğitim almaya iten sizlersiniz.

Kadınlar için de aynısı geçerli. Daha yeni yeni eğitim alabilen, toplumda, iş hayatında yeni yeni daha iyi yer gören kadınlar tabi ki günümüzde erkeklere göre oranla daha az zengin, daha az eğitimli olacak. Onları buna iten de ataerkil yapı zaten.

Trp sitelerinde evrimsel psikoloji diye alakasız yazılar okuyan ergenler, kadınların vasfı yok diye düşünebilir.

Hayatı, kadınları, toplumu vs. Trp sitelerinden öğrenmeye çalışıyorsanız o iş olmaz zaten.

Çok haklısın. Dediğim gibi ben yazı hakkında bir fikir belirtmedim ve sizden gelen yorumları bekledim ama hayal kırıklığıydı. Forumda ciddi bir mizojini yani kadın düşmanlığı var, insanlar okuduklarının çok çabuk etkisinin altında kalıyor. Benim yazıda belirtmek istediğim inovatif ve geleceği şekillendiren erkek hegomanyası üzerine bir şeyler belirttim. Bu durum niye böyle olduğu üzerine güzel bir konuşma olacağını düşünmüştüm ama yanılmışım.

Ama şöyle bir gerçek var, tarihi erkekler yazıyor ve yönetiyor aklı olan herkes bunu kabul eder. Kadınlar insalık tarihinde sadece belli bir yerinde güçlü bir pozisyon elde edebildi ama devamı gelmedi çünkü gücü ilk başta elde eden erkekti sürdürmesini bildi. Şu çok saçma "Biraderim güçlü olsaymış kadın elde etseymiş" dünyanın saçma argümanı falan bu. İnsanlar gücün paylaşılmayacak bir şey olduğunu ve insan olduğunu reddediyor. 21 yüzyıldayız ve insanlık artık 10 yüzyıl öncesi gibi değil. Bazı saçma sapan düşünceleri ve algıları üstümüzden atmamız gerekiyor. Red Pill tayfa falan mızrakla hayvan avladığımızı düşünüyor.

Çok haklısın. Dediğim gibi ben yazı hakkında bir fikir belirtmedim ve sizden gelen yorumları bekledim ama hayal kırıklığıydı. Forumda ciddi bir mizojini yani kadın düşmanlığı var, insanlar okuduklarının çok çabuk etkisinin altında kalıyor. Benim yazıda belirtmek istediğim inovatif ve geleceği şekillendiren erkek hegomanyası üzerine bir şeyler belirttim. Bu durum niye böyle olduğu üzerine güzel bir konuşma olacağını düşünmüştüm ama yanılmışım.

Ama şöyle bir gerçek var, tarihi erkekler yazıyor ve yönetiyor aklı olan herkes bunu kabul eder. Kadınlar insalık tarihinde sadece belli bir yerinde güçlü bir pozisyon elde edebildi ama devamı gelmedi çünkü gücü ilk başta elde eden erkekti sürdürmesini bildi. Şu çok saçma "Biraderim güçlü olsaymış kadın elde etseymiş" dünyanın saçma argümanı falan bu. İnsanlar gücün paylaşılmayacak bir şey olduğunu ve insan olduğunu reddediyor. 21 yüzyıldayız ve insanlık artık 10 yüzyıl öncesi gibi değil. Bazı saçma sapan düşünceleri ve algıları üstümüzden atmamız gerekiyor. Red Pill tayfa falan mızrakla hayvan avladığımızı düşünüyor.
Güzel yorumların için teşekkür ederim. Ben sana bir şey demedim, yorumlar hakkında konuştum, aksini düşünmemişsindir umarım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8