Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kendini engellemek.

Merhaba arkadaşlar psikolojiden anlayan arkadaşlar icin soruyorum. Kendi kötülüğünü icten içe istemek mumkun mü? Mümkünse nasıl çözülür.
Örnek veriyorum. Uzun saçın bana yakışmadığının farkındayım ama uzatıyorum. Simdi yuvarlak bi gözlük aldim benim maskulenitemi oldurdu ama takmaya devam ettim Allahtan dun iade ettim. Bir kiz bana mesaj attığında belanı arama kizim diyorum. Sizce yaşadığım şeyin bir adi var mi

Kötülük değilde yakıştırmamışsın uzun saçı ve gözlüğü. Gözlüğü iade ettiğinde bir rahatlama çökmüş gibi, aynı şeyi saçın içinde yapıp kestirebilirsin. Gerisi de altta yatan kadın düşmanlığı olabilir. Psikoloğa falan görün ama erkek olsun, canını alma giderayak kadıncağızın.

Kötülük değilde yakıştırmamışsın uzun saçı ve gözlüğü. Gözlüğü iade ettiğinde bir rahatlama çökmüş gibi, aynı şeyi saçın içinde yapıp kestirebilirsin. Gerisi de altta yatan kadın düşmanlığı olabilir. Psikoloğa falan görün ama erkek olsun, canını alma giderayak kadıncağızın.
Yok kadınları severim 😸 hatta daha çok kadın arkadaşım var ama bir kadindan sadece cinsellik istiyorum. Bor sorumluluk sohbet aramıyorum.

Saçını nasıl seviyorsan, beğeniyorsan, kendini nasıl iyi hissedeceksen o şekilde yap. Eğer sen saçını uzatırken başkası gelip "sana uzun saç yakışmıyor." gibi şeylerle senin isteğini kırıyorsa böyle düşünmene neden oluyorsa umursama, kendin kestirmek istersen kestir.

Bahsettiğin kadının dış görünüşünü, davranışlarını falan beğenmediğinden konuşmak istemiyor olabilirsin, ama konuşmak istemiyor olman kaba davranmanı gerektirmiyor. Bence düzgün bir şekilde söyleyip muhabbeti kesersen hem kırıcı olmamış hem de ilerde bahsettiğin kadın hakkında fikirlerin değişirse bir açık kapı bırakmış olursun. (Denemek denememek yine sana kalmış.)

Erkeksiliğin saç uzatmayla, yuvarlak gözlükle öleceğini de sanmıyorum. Kafanda oluşturduğun erkek stiline ters düşmüştür ondan böyle düşünüyorsundur.

Son düzenleme:
Saçını uzatman bilinçaltında maskülen bir erkeğin gelip saçını kavramasını arzu ettiğine delalet ediyor güzel kardeşim.

Saçını uzatman bilinçaltında maskülen bir erkeğin gelip saçını kavramasını arzu ettiğine delalet ediyor güzel kardeşim.
Hiç gülesim yok diyebileceğim bir zaman diliminde kahkaha attırdın. Hangi tanrıya inanıyorsan bol sevap versin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8