Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kortizol(stres) hormonu düşürmek doğal yollardan

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
günlük hayatta ki en sık yaşadığımız şeydir sürekli stresli depresif olmamız belki bunun sebeplerinden bir çoğununda günlük hayatta karşılaştığımız insan tavırları araba kornaları okulda yaşadığımız kötü gün başka herhangi bir şey ama halbuki mutlu olabilir insan neyse lafı uzatmayacağım güzel bir yazı olması dileğiyle;
*kitap okumak 10 sayfa kitap okumanın günlük stresimizin %65 oranında düşürüyor
*spor yapmak, örneğin basketbol çok güzel bir şeydir futbol yani herhangi bir spor yüksek ölçüde kortizol düşürüyor
*müzik dinlemek depresif değil tabiki pink floyd tarzı işte saçma sapan billie eilish xxxtentacion falan değil rahatlatıcı ve huzur verici müzikler karamsar müzik dinlemek sizi yokuşa sürükler
*sabah erken kalkıp çayınızı alarak kuşların uçusunu izlemek günün doğumunu izlemek size çok iyi gelecek nedeni ise diğer insanlar uyurken sizin bir adım önde başlamanız bu psikolojikmen iyi gelecektir
*meditasyon yapmak 10 dakika meditasyon sizi çok sağlıklı yapar mental açıdan
*sabah kalktıktan sonra ya da strese girdikten sonra sinirlendikten sonra herhangi kötü olayla karşılaştıktan sonra soğuk duş almak bu mükemmel gelecektir nedeni ise vücutta salgılanan hormonlar vesaire iyi geliyor denendi onaylandı :D
*enstürman çalmak ben bilmiyorum ama yakında bir gitar alıcam buda çok iyi gelecektir
unutmayın dostlarım çoğu zaman yıkılıcaksınız ama pes etmek yok :D ben de değiştirdim mantalitemi artık
"Benim kahramanlarım hayallerini hiçbir şeye satmayan kişilerdir"
Mustafa Kemal Atatürk

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8