Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kültürlü Gözükmek

Kitap okumayı sevmiyorsunuz ama insan ilişkilerinde kitap okuyan birisiymiş gibi görünmek istiyorsunuzdur. Çok kolay bir tane site keşfettim örnek vereyim sitede delilik diye kelime arattım dünyadaki tüm yazarların kitaplarından alıntıları size getiriyor. Sohbet ediyorsundur ve konu ile ilgili bir şey söylemek istiyorsundur. Hemen siteye giriyorsun konunun anahtar kelimesini giriyorsun veeee sana bir çok eserden alıntılar çıkartıyor. Fiziksel bir ortam ise 5 10 dakika sonra şu sanatçı da bu konu hakkında şu kitabında şöyle demişti. Bir nevi insanlara algı oluşturdun sen artık onların gözünde kitap okuyan kültürlü birisin bunu bir süre tekrarla ve sonra sana gerçekten inanırlar zaten. Tamam kabul ediyorum işin hilesi biraz ama işe yarar hiç muhabbete dahil olmamaktan iyidir bence karşı taraftakileri biraz kandırmış olsak da buna değer bence. Forumdaki ilk konum umarım bir nebze faydam dokunmuştur.

Not: Bu yazı birinci ikinci üçüncü tekil çoğul ve bilmediğim envai çeşit şahıs gözüyle yazılmıştır bu yüzden dağınık olduğu için kusura bakmayın.

Site Linki: 1000Kitap

Pek sağlıklı gözükmüyor. Sonra kürk mantolu madonna madonna'nın hayatını anlatıyor demeyelim?

Survivor'da Turabi isimli efsane bir karakter vardı bilen bilir. Aynı senin dediğin gibi bir mevzu oluyordu o mevzu ile ilgili kitaplardan, yazarlardan alıntılar, kamyon arkası yazısı, facebook özlü sözü, dini eserlerden alıntılar vs. yapar dururdu. Ne kadar da kültürlü bir erkek(!)

Senin dediğin kültürlü olmak değil papağan olmaktır. Ayrıca atıyorum bir ortamda konuyla ilgili bir kitaptan bir söz söyledim. Karşımdakiler kitabı okumuşsa ne olacak? O kitabın ana fikri ile ilgili yorum yapmaya başlarlarsa ve senden de bir kaç yorum isterlerse ne yapacağız?

"Çok fena sıkıştım paçalardan akacak bir helaya gideyim" diyerek tuvalete kaçıp kitapla ilgili araştırma yapacağız herhalde?

Boş işlere zaman ayırmayın. Kitap okuyup kendinizi geliştirin. İnsanlar sizin kültürlü olduğunuzu her halinizden anlar. Papağanlığa gerek yok.

Ama yiğidi öldür hakkını ver sanal ortamlarda % 100 çalışır. Uzaktan iş yapacak bir sistem.

Pek sağlıklı gözükmüyor. Sonra kürk mantolu madonna madonna'nın hayatını anlatıyor demeyelim?
Survivor'da Turabi isimli efsane bir karakter vardı bilen bilir. Aynı senin dediğin gibi bir mevzu oluyordu o mevzu ile ilgili kitaplardan, yazarlardan alıntılar, kamyon arkası yazısı, facebook özlü sözü, dini eserlerden alıntılar vs. yapar dururdu. Ne kadar da kültürlü bir erkek(!)

Senin dediğin kültürlü olmak değil papağan olmaktır. Ayrıca atıyorum bir ortamda konuyla ilgili bir kitaptan bir söz söyledim. Karşımdakiler kitabı okumuşsa ne olacak? O kitabın ana fikri ile ilgili yorum yapmaya başlarlarsa ve senden de bir kaç yorum isterlerse ne yapacağız?

"Çok fena sıkıştım paçalardan akacak bir helaya gideyim" diyerek tuvalete kaçıp kitapla ilgili araştırma yapacağız herhalde?

Boş işlere zaman ayırmayın. Kitap okuyup kendinizi geliştirin. İnsanlar sizin kültürlü olduğunuzu her halinizden anlar. Papağanlığa gerek yok.

Ama yiğidi öldür hakkını ver sanal ortamlarda % 100 çalışır. Uzaktan iş yapacak bir sistem.

Geri Bildiriminiz İçin Teşekkür Ederim. İlk defa formda yazı paylaşıyorum aslında belirtmek istediğim şey sanal ortamdı şuan herkes evde olduğu için kullanılabilir amacıyla yazmak istemiştim ama tam ifade edememişim başka yerlere kaymış. Paylaşımda dediğim gibi ilk defa formda yazı yazıyorum herkesin ilkinin mükemmel olduğunu pek sanmıyorum zaten. Sizin geri bildirimleriniz doğrultusunda daha iyi bir şekilde yazı yazacağıma inanıyorum.

Geri Bildiriminiz İçin Teşekkür Ederim. İlk defa formda yazı paylaşıyorum aslında belirtmek istediğim şey sanal ortamdı şuan herkes evde olduğu için kullanılabilir amacıyla yazmak istemiştim ama tam ifade edememişim başka yerlere kaymış. Paylaşımda dediğim gibi ilk defa formda yazı yazıyorum herkesin ilkinin mükemmel olduğunu pek sanmıyorum zaten. Sizin geri bildirimleriniz doğrultusunda daha iyi bir şekilde yazı yazacağıma inanıyorum.

Yazılara devam iyi yazılar gelecek senden.

Kültürlü çalışmaya gözükçeğine kitap okumak daha mantıklıdır yaptığın yatırımın altı sağlam olur esfane olayım derken gazoz olursun sonra. Çokta zor birşey değil bu klasik başyapıtları okumak biraz tarih bilmek yeterli kızlarımız bir puşkin değil merak etme

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8