Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Meslek Seçimi

Dostlar malum sınav yaklaştı hedefim besyo, beden eğitimi öğretmeni olmak.
TYT den az alsan bile bir üniversite kazanırsın.
Zaten besyo kazanmak kolay.
Asıl mesele atama, beden öğretmenlerinin ataması nasıl?
İyi mi ? Kötü olsa da atanmanın bir imkanı yok mu?
Üniversitede çok çalışırsak vs.
Ya da bunun dışında üniversitede okuma ile olmayan bir meslek tavsiyeniz var mı?

yazılım,grafik tasarım, youtube, photoshop, blog açmak, yazarlık gibi aklıma gelenlerden ilgi alanına göre seçebilirsin ben yazılımı seçtim devam ediyorum pişman değilim

yazılım,grafik tasarım, youtube, photoshop, blog açmak, yazarlık gibi aklıma gelenlerden ilgi alanına göre seçebilirsin ben yazılımı seçtim devam ediyorum pişman değilim
İyi yazarım ama herkese hitap edemem o yüzden o zor.
Yazılım nasıl olacak ?
Yani kendim tek başıma öğrenebilir ve kolayca iş bulabilir miyim?

Merhaba, senin gibi düşünen binlerce insan var. BESYO da atanmak oldukça zor puanın çok yüksek olmazsa. MEB'de tanıdığın yoksa.
Anladığım kadarıyla sen daha ilgi alanları vs. keşfedememişsin önce bunlara yönel. Mezuna kalıp daha iyi bir puan yaparsın asıl olay burada;Mutlu olacağın bir işte çalışmak. ZeuN

Merhaba, senin gibi düşünen binlerce insan var. BESYO da atanmak oldukça zor puanın çok yüksek olmazsa. MEB'de tanıdığın yoksa.
Anladığım kadarıyla sen daha ilgi alanları vs. keşfedememişsin önce bunlara yönel. Mezuna kalıp daha iyi bir puan yaparsın asıl olay burada;Mutlu olacağın bir işte çalışmak. ZeuN
Aslında besyoyu seviyorum. Beden öğretmenliği spor falan tam benlik.
İyi yazarım ama okuyucu kitle sıkıntı olur.
Puan derken kpss puanı mı?

BEYSO Bildiğim kadarıyla sadece öğretmenlik değil, başka sporlarda profesyonel koçluk falan yapılabiliyor. Devlete kapağı atma peşinde misin yoksa sevdiğin işi mi yapmak istiyorsun?

BEYSO Bildiğim kadarıyla sadece öğretmenlik değil, başka sporlarda profesyonel koçluk falan yapılabiliyor. Devlete kapağı atma peşinde misin yoksa sevdiğin işi mi yapmak istiyorsun?
Sporu seviyorum ben.
Bana deseler ki daha yüksek bir maaşla başka bir meslek mi yinede beden öğretmenliğini seçerim.
Koçluk vb. kolay bulunmuyor,koçlukta yapabilirim ama bunun için iyice tanınmam vs. gerekir.

İyi yazarım ama herkese hitap edemem o yüzden o zor.
Yazılım nasıl olacak ?
Yani kendim tek başıma öğrenebilir ve kolayca iş bulabilir miyim?
İstekliysen evet kolay iş bulursun harbi severek yaparsan ve işinde iyi olursan yüksek maaşla çalışabilirsin ama dediğim gibi herşey istekten geçiyor öğrenme süreci işi yaparken üretirken vs kendi başına da öğrenebilirsin

İstekliysen evet kolay iş bulursun harbi severek yaparsan ve işinde iyi olursan yüksek maaşla çalışabilirsin ama dediğim gibi herşey istekten geçiyor öğrenme süreci işi yaparken üretirken vs kendi başına da öğrenebilirsin
Güzel. Üniversitede besyo okurken bir yandan yazılım öğrenir diğer yandanda vakit buldukça normal makale vs. yazarım bu sayede elde en az bir mesleğim olur.
Zaten iş istemekle başlıyor sporuda yazmayıda bilgisayar işi yazılımıda severim.

kardeşim bende besyo okuyorum besyoyu kazanmak kolay ama öğretmenlik biraz sıkıntılı yaptığın branşta çok iyi olmalısın kazanmak için veya parkurda çünkü bireysel branşlarda çok fazla milli sporcu olduğu için puanı düüşkte olsa senin önüne geçip kazanabiliyolar ondan dolayı puanı düşük diye sakın salma ve tyt ye sağlam çalış garantile

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8